4 legendární tenisky, které se hodí ke každému outfitu

Čtyři legendární tenisky, které se nejen zapsaly do historie, ale také dokážou bez námahy podtrhnout jakýkoli outfit.
Text: Jan Houška 24. srpna 2023

Říká se, že šaty dělají člověka. My říkáme, že boty dělají člověka. Tohle jsou čtyři tenisky, které se hodí ke každému outfitu. Od ikonických siluet až po designy, od kalifornských skateparků až po rušné ulice New Yorku - tyto legendární siluety překonaly čas i trendy a dokázaly, že skutečný styl je věčný.

Vans Old Skool

Vans Old Skool měl možná na mysli ten, kdo řekl, že: "Méně je více.". Tenisky, které světlo světa spatřily v 70. letech jsou úzce spjaty se skate kulturou a díky svému výraznému bočnímu pruhu a uhlazenému stylu se postupem času probojovaly do street wearu. Tenisky se hodí jak k volným džínům tak i k lehkým letním šatům. Najít je můžete v milionu barevných variantách, kraluje ale stále černá. 

Chuck Taylor 70

Chucky Taylor 70 od Converse, známé také jako "Chucks", jsou už spíše kulturním fenoménem, než jen obyčejnou teniskou. Původně basketbalová bota se rychle rozšířila do běžného módního stylu a v současné době snad neexistuje nikdo, kdo by aspoň jeden pár nevlastnil.  Ať už se chystáte vyrazit na koncert, jen tak na procházku a nebo si vyjít na rande ke kávě, tyto tenisky jsou ideální volbou. 

Nike Air Force One

Rappeři, sportovci a módní influencerky, ti všichni nosí charakteristickou siluetu Nike Air Force One v bílé barvě. Od svého vzniku v 80. letech se změnily, ale jejich základní identita zůstává stejná. Z masivní podrážky a bílé kůže mohou těžit jak ležérní looky, tak elegantní komplety. 

Reebok Classics Club C

Model Reebok Classics Club C je nenápadnou superhvězdou světa bot a důkazem síly jednoduchosti. Svým jednoduchým tvarem a  kůží vyzařuje jakousi eleganci tenisového kurtu. Model Club C, který byl představen v 80. letech, nevyžaduje pozornost. Místo toho jemně vylepšuje a zdokonaluje každý outfit. Je to volba pro jedince, kteří si cení jemnosti v designu a chápou, že někdy ty nejjemnější věci mohou vydávat ta nejsilnější statementy.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné