Zavažte si tkaničky, tohle jsou nejlepší tenisky pro tohle léto

Pohodlnost, funkčnost a styl jsou základem letních tenisek. Tohle je pět modelů, které obohatí váš letní outfit, počínaje populárními Adidas Gazelle až po sportovní Salomony.
Text: Jan Houška 18. července 2023

Foto: Jan Houška

adidas Gazelle

Model Gazelle, který světlo světa spatřil poprvé už v roce 1968, zažívá tento rok renesanci. Ikonická teniska v sobě spojuje vintage estetiku s moderním pohodlím, což je ideální volbou při toulání se po městě. A víte co? Skvělé jsou i třeba na festival!

Asics Gel-NYC

V roce 2023 mají i ty nejnovější a nejvíc cool siluety nostalgický nádech a model Asics Gel-NYC je toho nejlepším příkladem. Tato teniska si bere inspiraci z klasických stylů 90. let, ale zároveň nabízí jedinečnou estetiku, která se hodí nejenom na techno nebo výšlap.

Nike Cortez

Nike Cortez je první sportovní obuv vydaná společností Nike v roce 1972, a proto je považována za významný aspekt úspěchu společnosti. Model Nike Cortez poprvé navrhl spoluzakladatel společnosti Nike Bill Bowerman, jehož cílem bylo vyrobit pohodlnou a odolnou běžeckou obuv pro dálkový trénink a silniční běh. Postupem let se ale z původně sportovní boty stala bota pro běžné nošení. A nutno podotknout, že od minulého roku opět zažívá comeback.

New Balance 550

Stejně tak, jako adidas Gazelle, zažívají i 550tky od New Balance svou renesanci. Teniska byla původně vydaná v roce 1989 jako basketbalová obuv. V roce 2020 díky spolupráci s Aimé Leon Dore se model opět stal celosvětově oblíbeným módním kouskem.

adidas Ultraboost 23

Pokud existuje v oblasti tenisek stálice, tak je to bezesporu model Ultraboost od adidas. Společnost v tomto roce přišla s novým model, který má vylepšenou gumovou podrážku pro výjimečnou trakci a prodyšný pleteným svrškem, jenž nabízí kombinaci pohodlí, odolnosti a stylu.

Salomon XT-Wings 2 Advanced

Pokud hledáte tenisky, které si můžete vzít i v létě na chatu a sekat v nich dříví, je ideální volbou právě model Salomon XT-Wings 2 Advanced. Tato teniska, která je navržená právě pro otudoorové aktivity, nabízí vysokou odolnost spojenou s jedinečným style. Jejich vzhled ocení bezesporu i sneakerheadi ve městě.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné