Vanda Janda: Nekompromisní kreativita na české módní scéně

Nejnovější kolekce Vandy Jandy bude mít premiéru na mole pražského Mercedes Benz Fashion Weeku v sobotu 2. září.
Text: Sophie Kurčíková 1. září 2023

Foto: Instagram (@vandajandaofficial)

Vanda Janda patří mezi největší talenty českého módního světa. Její styl a jedinečné návrhy ji odlišují od dnes převládajících tlumených tónů a řadí ji mezi mé osobní favority. Vanda, která se proslavila svými ženskými a růžovými řadami i oslnivými módními přehlídkami, se bezesporu stala silou, s níž je třeba počítat. Kolekce, proslulé ručním šitím a složitými výšivkami, zahrnují elegantní blejzry s vycpávkami na ramenou, ženské sportovní oblečení, objemné šaty, ale i tepláky. Nepochybně neexistuje žádný tvůrčí počin, který by ležel mimo její schopnosti.

Co můžeme očekávat od nadcházející kolekce? Ať už se jedná o Vandin osobní instagramový účet, nebo o oficiální účet její značky, objevuje se na něm jeden zřetelný vzor: vyšívané květiny. Tato volba souzní jak s jejím osobním stylem, tak s rozmarnější a ženštější podstatou značky.

Je zřejmé, že by nová kolekce mohla zahrnovat sofistikovanější a elegantnější styly. I když si skicy stále zachovávají jejího neodmyslitelného mladistvého ducha, vyzařuje z nich sofistikovanost připomínající nadčasovou atmosféru Jacqueline Kennedyové.

Kromě květinových motivů a vytříbené estetiky je jisté jedno: můžeme očekávat prvotřídní látky, dokonalé designy a oslnivou prezentaci Vandy i jejích modelek. A pak je těžké nechtít se obléct do některého z jejích modelů.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné