Selena Gomez promluvila o smyslu života a rozchodu s Justinem

Siri, přehraj "Lose You To Love Me"
Text: Briannah Rivera a Jan Houška 25. srpna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Pokud existuje celebrita, která je pro nás inspirací, tak je to rozhodně Selena Gomez. Zpěvačka, herečka, producentka, filantropka a podnikatelka včera usedla k rozhovoru na konferenci Twillio SIGNAL 2023, kde promluvila o životních zkouškách, kterýmu musela čelit, včetně diagnózy lupusu, boje s duševním zdravím a rozchodu s Justinem.

Selena se rozpovídala o tom, jak těžká byla její cesta s onemocněmím, ale také o tom, jak změnila svůj mindset a pochopila, že všechny věci - i ty negativní - mají větší smysl. (Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které způsobuje, že imunitní systém napadá vlastní tkáně a orgány. V současné době neexistuje žádný lék na tuto nemoc, pouze léčba.)

"Nevím, kde jsem si ten životní postoj osvojila," začala Selena. "Ale pomohlo mi to cítit se v životě lépe. Nechci lítost. Takhle prostě přemýšlím. Lupus mi diagnostikovali, když mi bylo nějakých 16 nebo 17 let."

Herečka navíc podstoupila transplantaci ledviny. "A pak tu byla transplantace ledviny, kterou jsem prošla, a všechny tyhle věci, které se mohou zdát, že by mohly někoho srazit na kolena. Já se snažím ze všech sil říct, že to lidi nikdy nesmí vzdát," řekla Sel.

Selena také promluvila o rozchodu s Justinem Bieberem a o tom, jak ji toto trápení dalo inspiraci k mnoha hitům, včetně jejího prvního čísla v žebříčku Billboard Hot 100, "Lose You to Love Me". "Když jsem měla zlomené srdce, tak jsem napsala svou nejlepší hudbu. Chtěla jsem tu být pro každou ženu nebo muže nebo kohokoli, kdo prochází stejnou cestu," řekla a vysvětlila, že chtěla využít svou vlastní bolest, aby pomohla ostatním cítit se méně osaměle.

Selena a Justin spolu měli osm let velmi veřejný vztah, přičemž Selena v roce 2020 v rozhovoru pro NPR přiznala, že se v jejich vztahu stala "obětí určitého zneužívání". "Našla jsem v tom sílu. Je nebezpečné zůstat v mentalitě oběti. A nechci být neuctivá, cítím, že jsem byla obětí určitého zneužívání," řekla a upřesnila, že šlo o emocionální zneužívání. Svěřila se také, že píseň "Lose You to Love Me" napsala jako formu vyrovnání se. 

"Cítila jsem, že jsem to v sobě nedostatenčně uzavřela. Vím, že jsem potřebovala nějakým způsobem říct pár věcí, které jsem si přála říct. Není to nenávistná píseň; je to píseň, která říká - měla jsem něco krásného a nikdy bych nepopřela, že to tak nebylo. Bylo to velmi těžké a jsem šťastná, že je to za mnou," vysvětlila Selena.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné