Jak najít lásku bez online seznamky?

Dost bylo swajpování, je čas vrátit se do reality.
Text: Tereza Zajíčková 23. srpna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Máte už po krk matoucích profilových fotek, otravných balících hlášek a lidí, kteří neumí být upřímní? Pak v tom nejste sami. Stále více uživatelů online seznamek přestává bavit vyhledávání potenciálních partnerů z pohodlí svého gauče a vyráží „lovit“ do reálného světa.

Že si nedokážete představit, jak potkáte někoho mimo internetové prostředí? Statisticky vzato je počet úspěšných seznámení přes online aplikace velmi podobný počtu seznámení „tváří v tvář“. A není divu. Čekat, až se konečně spárujete s někým podle svých představ a pak trnout, jestli se z něj nestane podvodník (nebo egoistický blbec), je vážně frustrující. Takže se nebojte a vyzkoušejte si seznamování bez mobilu v ruce! Aby to šlo jako po másle, máme pro vás pár užitečných tipů.

Tvařte (a chovejte) se přístupně

Otevřená a vstřícná řeč těla je klíčem k úspěchu, takže byste na ní měli začít rychle pracovat. Jako první vytáhněte z uší sluchátka, protože mohou ostatním signalizovat, že jste zaneprázdnění a nechcete, aby vás kdokoli otravoval. I kdyby zrovna vaše rozpoložení nebylo nejlepší, riskněte to. Hudba nebo podcast o opravdových zločinech může narušit vaše soustředění, takže si ani nevšimnete, kolik sympatických (a hot) lidí kolem sebe máte. To samé platí i s telefonem v ruce!  

Nebraňte se konverzaci

Ač je to občas těžké (především pokud nejste zrovna komunikativní typ), výměna pár slov s cizími lidmi může být skvělým způsobem, jak navázat novou známost. Pravidelným konverzováním mimo okruh svých blízkých si osvojíte vlastnost navazovat kontakty, ať už jste kdekoli. Pokud se vám z představy, že budete mluvit s někým mimořádně přitažlivým, potí dlaně, zkuste si to nejprve nanečisto (třeba s kolegou, k němuž cítíte neutrální city). Získáte tak větší jistotu a příště budete připravení rozjet svůj šarm naplno.

Změňte (aspoň trochu) svou rutinu

Jezdíte každé ráno do práce tramvají a oběd si dáváte v jedné a té samé restauraci? Možná bude k poznání nových lidí stačit, když vystoupíte o zastávku dřív a trochu se projdete nebo vyrazíte ochutnat jídlo do jiného podniku. Sice se nemusíte cítit úplně ve svém živlu, ale vybočit z komfortní zóny občas skutečně pomáhá. I kdybyste si jen měli procvičit nezávaznou konverzaci ve frontě na kafe.  

Začněte dělat něco nového

Rádi malujete, tancujete nebo jste si vždycky přáli hrát na ukulele? Teď je ten nejlepší čas začít! Nejen kvůli sobě, ale hlavně proto, abyste potkali svou potenciální lásku. Zvažte, jestli je ve vašem rozvrhu stále ještě místo pro nové zážitky a pak si z těch přijatelných nějaký vyberte. Stačí i pár hodin měsíčně.

Překonejte strach z odmítnutí

Připravte se i na to, že odmítnutí skutečným člověkem může být o něco bolestnější, než když vás někdo „vyoutuje“ na online seznamce. Tyto situace jsou ale důležité k budování vaší odolnosti i k tomu, abyste potkali svou pravou lásku. Nakonec, i když bude vaše rande divné nebo nudné, získáte aspoň vtipnou historku pro své přátele.  

Nezapomeňte se bavit!

Je super, že hledáte někoho na celý život, ale nezapomínáte na něco? Randění není práce, je to dobrodružství. Snažte se nebýt tak dychtiví a fixovaní na výsledek a místo toho se soustřeďte na každý přítomný okamžik.   

A poslední rada na závěr? Ať už se rozhodnete seznamovat v online nebo reálném světě, vždy dbejte na bezpečnost.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné