Jak je to teda s tím mokrým orgasmem?

Squirting je sexuální fenomén, kterému se v posledních letech věnuje stále větší pozornost....
Text: Jan Houška 24. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

V oblasti sexu snad neexistuje žádný fenomén tak opředený mýty, jako je právě squirting. O co se vlastně jedná? Existuje? Není to jen výmysl stále více a více problémového pornoprůmyslu? Čas se na to podívat zblízka. 

Pod pojmem squirting (neboli ženské ejakulace) se u žen skrývá výtok tekutiny ze Skeneho žlázy, která se nachází v blízkosti močové trubice. Výstřik tekutiny se často objevuje při silném sexuálním potěšení a občas bývá zaměňována za moč.

Tato tekutina je vylučována močovou trubicí a může mít objem od několika kapek až po silný proud. Tekutina je obvykle čirá a bez zápachu, ale některé ženy uvádějí mírnou chuť nebo zápach. Ke stříkání může docházet během masturbace, partnerského sexu nebo jiných forem sexuální stimulace.

Přestože přesný mechanismus squirtingu není dobře znám, je pravděpodobné, že se na něm podílí právě Skeneho žláza. Tato žláza má strukturální podobnost s prostatou u mužů. Skeneova žláza se při sexuální stimulaci zvětšuje a tato tekutina se pak může při orgasmu uvolňovat močovou trubicí. Prudké vypuzení tekutiny může být ovlivněno tlakem a intenzitou orgasmu.

O squirtingu panuje mnoho mylných představ. Moč je jedním z nejtypičtějších příkladů. I když vystříknutá tekutina může obsahovat trochu močoviny, není to totéž jako moč. Další legenda tvrdí, že squirting značí orgasmus. Orgasmus se může vyskytnout spolu se stříkáním, ačkoli ne všechny ženy, které stříkají, mají také orgasmus, a ne všechny ženy, které mají orgasmus, stříkají. Panuje také myšlenka, že squirting je něco neobvyklého a může ho dosáhnout jen velmi malá hrstka žen. Z několika výzkumů přitom vyplývá, že se jedná o normální jev, který může při správně sexuální technice zažít každá žena.

Některé ženy mohou k dosažení tohoto bodu potřebovat další stimulaci nebo specifické techniky. Ženám, které chtějí vyzkoušet squirting, se často doporučuje stimulace bodu G. Jedná se o tlak na přední stěnu pochvy, kde se nachází bod G. Nápomocné může být také používání sexuálních hraček, jako jsou vibrátory. Hlavní, jako vždy, je ale komunikace s partnerem a zkoumání vlastního těla.

Přestože se o přesném průběhu squirtingu stále ještě musíme mnoho učit, je zřejmé, že se nejedná o močení a že je doprovázeno silným sexuálním uspokojením. Squirting je obestřen mnoha mýty a mylnými představami, ale pro ty, kdo se o něj chtějí pokusit, může být obohacující a radostnou zkušeností v oblasti sexuálního potěšení.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné