Stručná příručka jak zvládnout nadcházející týden: Jaro, pot, deštník a Velikonoce

Je tu první dubnový týden, jaro už je v plném proudu, i když počasí tomu neodpovídá a za okny vystrkují svá chundelatá ouška velikonoční králíčci. Moc dobře víme, že pondělky umí být těžké, proto vám přinášíme dokonalého průvodce, jak přežít nadcházející týden.
Text: Jan Houška 3. dubna 2023

Foto: Getty Images

Začátek pracovního týdne často nebývá vůbec nic příjemného, vlastně může působit jako dost krutý žert. Nebojte se nic, náš dokonalý průvodce nadcházejícím týdnem ale dokáže tohle zvrátit (jak jinak než humorem). Aktivujte svého vnitřního vtipálka a nechte rozesmát sebe i své kolegy - jistě ocení rozptýlení od nekonečného maratonu excelových tabulek. 

Vtip týdne - Co si nejvíc přeje humr v depresi? … Humřít.

Teď ale vážně. Jarní počasí je tady a je čas přijmout fakt, že většinou dokáže být opravdu nepředvídatelné. Jeden den kabát, druhý den sluneční brýle, třetí den zase zimní čepice. Nikdy si nemůžete být jistí. Připravte se na nejhorší a noste s sebou víceúčelový deštník: je ideální pro ochranu před nečekanou přeháňkou nebo úpalem a může sloužit jako zbraň v případě spontánního útoku houbou ovládané zombie (ano, stále nám chybí The Last of Us).

Cítíte se trochu pomalí a rozlámaní? Zajděte do posilovny a nastartujte tak svůj týden. Cvičení je nejen nezbytné pro vaše zdraví, ale je to také skvělá příležitost k tomu ukázat svým sledujícím na Instagramu, že jste si ten set na cvičení nenadělili pod vánoční stromeček zbytečně. Dobrým nápadem může být i vyrazit do sauny. Saunování je skvělé.

Pokud jste kavárenským povalečem, není lepšího začátku týdne, nežli vyrazit do kavárny s přáteli, což se dá vlastně považovat za základ moderního přežití, protože nám to umožňuje ventilovat naše frustrace, sdílet trapné historky a vzpomínat na staré dobré časy (minulý týden). Návštěva kavárny může být navíc také skvělou možností, jak konečně vyzkoušet matchu! 

V neděli nás čekají Velikonoce, což znamená pouze jediné - odvěký boj mezi milovníky sladkostí a zdravými strávníky. Ať už jste v týmu čokoládových zajíčků, nebo v týmu mrkvových dortů, nezapomeňte, že je to vlastně úplně jedno, hlavní je se cítit dobře. 

Co tedy říct závěrem? Přijměte nepředvídatelnost jarního počasí, važte si přestávek na kávu s přáteli a připravte se na velikonoční pohodu. A hlavně se nezapomeňte smát - to je ta nejlepší tajná zbraň, protože když nejde o život, nejde o nic. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné