Vykašlete se na "mewing" trend z TikToku, Bella Hadid z vás zázrakem nebude

TikTokem se šíří trend rychlého zkrášlování, který má údajně výrazně změnit tvář. Problém je v tom, že je to úplná blbost.
Text: Jan Houška 21. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Podle influencerů na TikToku je "mewing" možností, jak si co nejsnadněji vyrýsovat tvář, zejména lícní kosti. Pokud máte TikTok, tak jste na trend už určitě narazili. V principu jde o to, že se jazykem tlačí na horní patro, přičemž vám následně jakoby "zmizí" podbradek. V momentální situaci vás to opravdu zbaví druhé brady, ale jakmile jazyk povolíte, je zpátky. Jenže influenceři tvrdí, že pokud toto cvičení budete dělat pravidelně, tak vám druhá brada zmizí navždy, což je ale úplná blbost. 

Ačkoli někteří uživatelé TikToku tvrdí, že tak dosáhli dramatických výsledků, a že momentálně mají lícní kosti jak Bella Hadid, tak řada odborníků upozorňuje, že nemáme věřit všemu, co vidíme na internetu. Termín "mewing" totiž vymyslel britský zubař John Mew, který tvrdil, že se dá pomocí obličejových cviků změnit jeho tvar. Mew ale před pár lety o zubařskou licenci přišel. (Ano, tady celá ta situace začíná být trochu sketchy).

@catchangmd Mewing is great when posing for photos but it does not alter the jawline ☹️ I wish it were true! #fyp #plasticsurgeon #mewing #plasticsurgery #jawline ♬ original sound - 𝙖𝙧𝙞𝙛𝙛_

Trend je na internetu vnímán jako bezplatná alternativa k plastické chirurgii nebo ortodoncii, které mohou stát až desítky tisíc korun. Odborníci naštěstí tvrdí, že "mewing" nemá žádné zásadní negativní vedlejší účinky - kromě zklamání. "Neexistují žádné důkazy o tom, že by tato praktika fungovala," řekl Edris Farahbod, který pracuje jako estetický specialista na klinice v Beverly Hills.

Takže ne, TikTok trend z vás rozhodně Bellu Hadid neudělá, dokonce nebudete mít ani ostré rysy jako Cillian Murphy. Vlastně z toho trendu nebudete mít vůbec nic, možná vás tak akorát bude bolet čelist. Existuje ale mnoho alternativ, které mohou zlepšit strukturu obličeje. Takže pokud opravdu toužíte po jiném tvaru obličeje, zkuste začít třeba s masáží nebo můžete také použít kosmetické nástroje, jako je třeba gua sha a roller.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné