Červen je sice období dětí, nás ale zajímá: Co udělá radost jejich mámám?

A pozor, maminky, mezi našimi tipy najdete i jednu super soutěž!
Text: Kristýna Schafferová 13. června 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Je to tak. Když máte děti, začne se všechno točit kolem nich. I mámy ale potřebují vypnout hlavu a udělat si radost, aby se z toho kolotoče nezbláznily. A červen je pro to ideální příležitost. Proč? Nechte nás říct jen dvě slova: Začátek léta. A ten je potřeba náležitě přivítat. Máme pro vás pět zaručených tipů, které vám zvednou náladu. Pojďme na ně...

1. Movie night

Nechte své ratolesti babičce, popadněte partnera nebo nejlepší kamarádku a běžte si užít staré dobré rande v kině. Anebo u telky, záleží, na jak dalekou cestu vám vystačí energie. Pustit si můžete třeba Až vyjde měsíc od nepřekonatelného Wese Andersona nebo Terapie láskou s Bradleym Cooperem a Jennifer Lawrence v hlavních rolí. Do kina pak můžete zamířit za novinkou - filmem Kostlivec na motivy povídky Stephena Kinga, která má právě premiéru.

2. Zkuste nový drink

Chápeme, pokud vás při přečtení prvního slova "naučte" napadlo, jak se u něčeho takového odpočívá... Ale ve spojení s drinkem už to začíná dávat smysl, že? Zkuste si připravit vlastní koktejl Piňa Verde, ve kterém jsou jen samé dobré věci: kokosový krém, ananasová a limetková šťáva a bylinný likér chartreuse. 

Recept na Piňa Verde

Stačí dát do šejkru 45 ml zeleného likéru chartreuse, 45 ml ananasové šťávy, 15 ml limetkové šťávy a 20 ml kokosového krému, pořádně promíchat, a pak už jen nalít do sklenic a ozdobit snítkou máty.

3. Vyhrajte ceny Cybex v hodnotě 135.000 Kč

Pokud rády brouzdáte po internetu, můžete spojit příjemné s příjemným - a zasoutěžit si o dětský kočárek a další super ceny od společnosti Cybex. Stačí se zaregistrovat na emimino.cz, najít svou porodnici a přidat zkušenost. Více informací se dozvíte přímo tady. Čas máte do 16.7. 2023. Tak hodně štěstí! 

4. Víkendový relax

Někdy je úplně nejlepší starosti opustit alespoň na noc, a tu naopak věnovat jen sobě a kamarádce. Vyrazit můžete třeba do lázní, pokud si chcete ale užít trochu větší "vzrůšo", omrkněte netradiční ubytování uprostřed přírody. A že toho seženete - od domků ve stromech, po soukromé sauny u břehu řeky, až po houseboat na Vltavě. Chcete víc tipů? Pak si přečtěte náš článek, kde v Čechách strávit dovolenou:

5. Myslete na sebe

Víme, že své ratolesti milujete nade vše a snesli byste jim modré z nebe - ale když už tam budete, uloupněte si kousek i pro sebe. Nechtěli jste si už nějakou dobu koupit ty super džíny? Nebo dlouho pokukujete po tom drahém pleťovém krému, který slibuje zázraky a vy byste tak rády vyzkoušely na vlastní kůži, jestli je to pravda? Kupte si to! Protože když ne teď, tak kdy?

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné