Esej by Petr Vančura - FLIRT!

F L I R T - oooooooooch!!!
Petr Vančura 28. června 2023

Foto: Petr Vančura/Jan Houška

Flirtoval jsem s myšlenkou, ukousnout si ruce abych nemohl psát. Flirtoval jsem s myšlenkou slíbit, že esej napíšu, pak ale protahovat odevzdání a nakonec říct, že jsem se na to vykašlal. Jen tak, pro legraci. Flirtoval jsem s myšlenkou zavolat do Cosmopolitanu a říct, že ho chci šéfovat. Flirtoval jsem s myšlenkou udělat si místo eseje takovou seznamku. Místo vět, které stejnak váš mozek hned po přečtení spláchne do roury zapomnění, sem dát svůj telefon a vyzvat vás k výměně nahatejch fotek. Hodně nahatejch! Nakonec jsem flirt zabil. Zabil jsem ho nožem pevného rozhodnutí napsat něco, za čím bych si stál. Všechny flirtovní představy jsem svázal zámotkem závazku svému rozhodnutí dostát. A nakonec jsem flirt střelil do srdce kulkou zvanou, mám cíl.

F L I R T - oooooooooch!!! Ach!!!! Och och och aaaach  

Kdybych se měl stát slovem, určitě bych nebyl flirtem, ale mnohem spíš třeba pekáčkem, hoblinkou nebo houbou. Přesto je slovo flirt mým oblíbencem a chtěl bych ho ve svém sousedství. Mít flirt za svého hravého kamaráda, to bych rád. Houba Hoblinka a jeho kamarád Flirt – vždyť to jsem teprve celý já.

Je to slovo průzkumnické, lehkovážné a rohaté. Ano, je rohaté i takové, které dokáže rohy nasadit. Vzhledem k tomu, že se skládá z pěti písmen, troufám si se vší vážností tvrdit, že v jeho středu trůnní měkké i, které za jiných okolností, hraje roli spojky. A nejinak je tomu ve slově flirt. Tajně spojuje FL i RT, a to jsou konce tak nabité erotikou, že je s podivem, že ono měkké i dokáže zůstat měkké. Jak nám tedy prozrazuje střed slova, flirt je slovo možností. Mohu neustále volit mezi FL i RT a v obou případech půjde o dobrodružství.  

Slůvko flirt je kraťounké, ale právě díky FL ho nelze vyslovit úplně rychle. Setsakra rajcovní situace! F se nám stará o předehru. Naše rty by se při jeho vyslovení chtěli přiblížit, ale mají smůlu. Tady se hraje s očekáváním, s přísliby, tady není prostor pro něco uzavřeného. Rty musí být nachystané k jiným věcem, kterým se v důsledku flirtování otevíráme. Slovo flirt je ideálně uzpůsobené aby bylo vysloveno, kdykoliv si chceme udělat porno selfie. Zkuste zmáčknout spoušť v momentě vyslovení onoho FL a poděkujte mi za ten magic nahatou fotkou.

Avšak opravdovsky skutečný střed slova flirt je písmeno L. Kdykoliv totiž vyslovíme Flirt, jsme nuceni připomenout si svůj jazyk. Fyzicky! V naší puse! To tykadlo slasti!    

Pakliže FL je předehrou, podobnou lechtání prachovým pírkem, RT je palba z kulometu slasti. Slovo Flirt je ve svém závěru jako zařechtání motoru vyleštěného Lamborgini, nebo vlhkého Ferrari. Můžeme děkovat bohu našeho jazyka, že r lze vyslovuje tak, že je jenom na nás kolik přírazů jazyku a hornímu patru dopřejeme. Rrrrr. A nakonec T, které pro dokonalý účinek flirtu doporučuji vyslovit tak měkce, jak to umí jen, král chytrého humoru, Jiří Suchý.  

A nyní, milý čtenáři, již poučen rozborem slova flirt, zkus vyslovit nahlas tato slova – nebo alespoň zaflirtuj s tou možností, že bys to udělal. Nahlas! Flirt. Flirt. Chci tě líbat. Olízni mi svetr. Svlékni mě. Vylez na stůl, svlékni si svetr a líbej mě. Ahoj, líbí se mi Tvůj svetr, chtěl bych Tě líbat a olíznout ti svetr – pojď pomilujeme se tady na stole, uprostřed všech! Flirt.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné