Pár obyčejných důvodů, proč je podzim vlastně fajn

Pumpkin spice, sexy Halloween a podzimní blues, baby.
Text: Jan Houška 1. září 2023

Foto: Canva/Jan Houška

Já vím, že se tomu bráníte, ale bohužel... Podzim je opravdu už skoro tady. Města už začínají chytat estetiku sovětského filmu, v pozadí hrají reklamy na vánoční zboží a vy musíte začít vrstvit oblečení. (Je fascinující, že podzim poznáte tak, že v supermarketech začnou prodávat adventní kalendáře). 

Je mi jasné, že teď asi stojíte před skříní a brečíte nad tím, že potřebujete vynést ještě troje šaty, které se vám podařilo koupit ve slevě na netu. A ne, šance konečně opravdu zažít hot girl summer už je taky pryč. Nebraňte se tomu, třeba vám to vyjde přiští rok. (Spíš ne, ale hlavní je věřit!)

Teď si asi říkáte, že co teda může být na podzimu pozitivního... Já jakožto člověk, co se narodil za parného srpnového dne, říkám, že nic... Ale i tak tu je pár věcí, které vám následujících několik měsíců, než si zas budete dávat předsevzetí, která si nesplníte, dokáží ulehčit. 

Nejlepší móda je na podzim, sorry

Jasně, pantoflíčky a celodenní pobíhání v bikinách na pláži je parádní, ale ta pravá móda se dělá na podzim. Podzim nabízí takovou paletu módních možností, že se sotva můžete rozhodnout, co si vzít. Elegantní trench coaty, teplé šály, kožené boty - jde o dobu, kdy můžete kombinovat vrstvy a hrát si s outfity. Podzimní móda je tu a trendy této sezóny jsou chef’s kiss!

Pumpkin spice season!

It's time to vyměnit prosseco a aperol za Pumpkin Spice Latte! To je přesně to, co potřebujete, abyste se cítili pohodlně a utulně, když je venku chladno a vám právě přišel dopis se zvýšením ceny energií. 

Home sweet home

Dny se pomalu zkracují, a vy tak můžete bez výčitek zůstat celý den doma a sledovat celou sezónu oblíbeného seriálu za jeden večer. Ať už jste tým Netflix, HBO nebo Disney+, podzim je perfektní doba pro binge-watching. A co lepšího si na podzim pustit, než oblíbené true crime seriály?

Sexy Halloween

Když se řekne Halloween, myslíme na strašidelné příběhy, vyřezávané dýně a... sexy kostýmy? Halloween je jediný den v roce, kdy se můžete po ulicicích procházet v krajkovém prádle a kovbojském klobouku a nikdo vás nebudete soudit. (Což by mělo být celoročně). Ať už se rozhodnete pro jakýkoli kostým, hlavní je, abyste se v něm cítili skvěle a užili si Halloween naplno!

Procházky bez potu

Barevné listí venku, chladný vánek a krátké období, kdy se nepotíte, jsou ideální chvíli na zádumčivé procházky v přírodě, kdy se můžete cítit jako hlavní postava Obrazu Doriana Graye. Pokud se bojíte, že vás podzimní melancholie ale pohltí více než by měla, zkuste se zaměřit na sebe. Meditace, jóga, nebo třeba nová knížka, vám můžou tohle období překonat. 

Digitální opálení

Ztrácíte opálení? Bez obav! V dnešní době máme tolik aplikací a filtrů, že můžete vypadat, jako byste právě přišli z pláže na Bali. A kdo by řekl, že selfie v pleteném svetru není sexy? (V pozadí hraje soundtrack z Pelíšků).

Back to school

Z nějakého důvodu se podzim často cítí jako nový začátek. Možná to je školní rok, který mnozí z nás stále vnímají jako nový start, nebo možná to je jen změna v přírodě. V každém případě je to ideální doba k zastavení, reflexi a stanovení nových cílů. Třeba koupit si konečně ten kožený kabát, na který myslíte každý rok...

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné