Už jste vyzkoušeli kyslíkové krémy & masky?
Foto: Unsplash (Averie Woodard)
Foto: Unsplash (Averie Woodard)
Bez kyslíku nejenže není život, ale ani krásná pleť. A co vlastně O2 pro naši pokožku přesně dělá? Když je krev dobře okysličená, buňky (včetně těch kožních) jsou spokojené a jejich buněčný metabolismus šlape jako švýcarské hodinky. Produkují kolagen a fungují i ozdravné a hojivé procesy. Pleť je potom vypnutá, má zdravou barvu a jen září…
Okysličení krve ale v závislosti na vnějších podmínkách, únavě a zdravotním stavu kolísá, a když nám klesne, opět to pozorujeme na promítacím plátně našeho vnitřního stavu – na pleti. Může být popelavá, mdlá, záněty se hojí jen neochotně. Pokud vás něco takového trápí, vyzkoušejte kyslíkový shot. How to? Dá se zajít na kyslíkovou mezoterapii nebo jiné neinvazivní ošetření do salonu. Při těch bude kyslík pod tlakem speciální pistolkou nebo mikrojehličkami vpraven do hlubin pleti.
Anebo můžete vsadit na kyslíkovou skincare. FYI: Některé produkty chlubící se názvem „oxidační“ obsahují peroxid vodíku. Když přijdou do kontaktu s kůží, kyslík se sice uvolní, ale protože je to silný oxidační agent, zároveň vysuší sébum. Což by se pro mastnější pleť mohlo zdát jako dobrý nápad, jenže není. Je to totiž zásah příliš radikální, vaše pokožka bude reagovat ještě větší pro dukcí mazu (a vy se opět povezete na horské dráze vysušení-přemaštění).
Raději tak sáhněte po šetrnějších O2 produktech. Možná vás napadá otázka (good one!): Kyslík je plyn, jak se tedy udrží v krému či séru a jak ho z nich vůbec pleť může využít? Beauty odborníci ale nejsou včerejší a znají technologie, jak ho navázat na lipidy, z nichž se pak uvolní a pomáhá buňkám se nadechnout. Tím získají potřebnou novou energii a pokožka začne zase zhluboka dýchat. Ááách!