Ostrov splněných snů

Mauricius nabízí mnohem víc než jen písečné pláže, tyrkysové moře a skvělé restaurace. Je to země s bohatou historií a kulturou, kterou objevíte, ať už se vydáte do hlavního města, na trek do hor, nebo na kurz vaření.
komerční článek 17. prosince 2022

Archiv

Pokud chcete zažít dokonalý servis a personál připravený splnit vše, co vám na očích vidí, pak zamiřte do hotelu The Residence Mauritius ze sítě Cenizaro Hotels & Resorts. Tento skvost východního pobřeží vás očaruje decentním koloniálním designem, který se nesnaží překřičet to, co je tu nejkřásnější: přírodní poklady.

Cesta z letiště zabere necelou hodinu, ale pokud by vám to přišlo příliš, k dispozici je heliport. Každý pokoj má balkon či terasu a hlavně privátního butlera. Ten vám v případě zájmu vybalí kufry, připraví osvěžující koupel, nebo donese šampaňské.

Písek na kilometr dlouhé pláži je sametově jemný a moře dokonale klidné, takže sem klidně můžete vyrazit i s dětmi. Ty nepochybně nadchne i trojice rozlehlých bazénů. Až je přestane voda bavit, stačí je poslat do Kids clubu, kde o ně bude dkonale postaráno. Vy si mezitím můžete užívat klid v „adults only“ bazénu, případně zajít do fitness centra či na tenis. Svůj volný čas můžete trávit šnorchlováním, jízdou na paddleboardu i na koni. Vyrazit můžete také na golfové hřiště Ile aux Cerfs, s kterým hotel spolupracuje. Nachází se na malém stejnojmenném ostrově, takže vás čeká zajímavý výlet lodí, který často podnikají i negolfisté. Hřišti, pod jehož designem je podepsán slavný německý hráč Bernhard Langer, dominují vysoké palmy a nezapomenutelné výhledy. Kromě standardního zázemí má k dispozici heliport a privátní pláž

Po hře si tak můžete rovnou z golfového autíčka skočit do kýčovitě modré vody a potom si nechat ugrilovat čerstvého lobstera. Toho ve skvělé spicy úpravě servírují i v hotelu, a to v restauraci Plantation specializující se na ryby. Pokud do jeho úpravy budete chtít proniknout, můžete se přihlásit na kurz vaření. Budete-li mít chuť na šťavnatý steak, nabízí se restaurace The Dining Room. Na oběd doslova s nohama v písku zajděte do The Verandah. Po večeři nesmí chybět drink v Baru, kde každý večer hraje živá hudba.

A pokud se protančíte až do ranních hodin, oceníte snídani, která se podává až do dvanácti hodin. Po ní můžete relaxovat ve velkoryse pojatém wellness s privátním hamamem, nebo při některé z procedur využívající organickou kosmetiku Natura Bissé. Zajíž můžete i do kadeřnictví, nebo na nákupy do místních butiků. Až pro vás začne být lelkování u moře únavné, může vyrazit na túru do hor, nebo do národního parku Black River Georges, kde objevíte rostliny a ptáky, které se nikde jinde na světě nevyskytují.

Výlet si můžete udělat i do hlavního města Port Louis, jehož hlavní atrakcí je Blue Penny muzeum se slavným modrým a červeným mauriciem. Za návštěvu stojí i místní tržiště plné exotických vůní, chutí a barev. Splnění svých snů můžete rezervovat na www.cenizaro.com/theresidence/mauritius.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné