Kam vyrazit na podzim za teplem po Evropě?

Vydejte se před podzimem do těchto sluncem zalitých evropských destinací, které slibují ještě trochu tepla, odpočinek a nezapomenutelné zážitky.
Text: Jan Houška 13. září 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Pomalu se blíží ošklivé a zamračené podzimní počasí. Proč tedy nevyrazit ještě načerpat trochu toho vitamínu D do zahraničí? Léto je často hlavní sezónou v mnoha turistických destinacích, zejména v těch, které jsou známé svými plážemi nebo teplým podnebím. Pokud se vydáte na podzim, můžete se vyhnout velkým davům a užít si uvolněnější atmosféru. Navíc mimo špičku můžete najít i levnější ubytování, letenky a levnější budou i další výdaje spojené s cestováním.


Algarve, Portugalsko

Algarve je známé svými nádhernými útesy, zlatavými plážemi a vynikajícími mořskými plody a během podzimních měsíců zde zůstává příjemné teplo. Ať už chcete surfovat, opalovat se nebo si jen vychutnávat Portugalskou kuchyni, tento region na Pyrenejském poloostrově je nejlepší volbou pro ty, kteří hledají únik za sluníčkem.

Sicílie, Itálie

Tento středomořský ostrov se může pochlubit bohatou historií, lahodnou kuchyní a teplými teplotami až do října. Prozkoumejte starobylé ruiny, pochutnejte si na zmrzlině a opalujte se na nedotčených plážích. Kde jinde si totiž užívat teplý podzim, než v Itálii, že? Mamma Mia! 

Kréta, Řecko

Kréta je jedním z nejjižnějších řeckých ostrovů a nabízí teplé počasí, křišťálově čistou vodu a bohatou historii a kulturu. Projděte si starobylé paláce, pochutnejte si na řeckých specialitách a pozorujte západ slunce nad Egejským mořem.

Sicílie
Kréta

Costa del Sol, Španělsko

Není vůbec žádným překvapením, že Špalěnsko nabízí příjemné teploty a sluncem zalité pláže po celý podzim. Je úplně jedno, jestli vyrazíte do rušné Marbelly nebo na výlet do historické Malagy - každý si na jihu Španělska najde to, co potřebuje.

Dubrovník, Chorvatsko

Zatímco v mnoha částech Evropy se začíná ochlazovat, Dubrovník zůstává slunečným rájem. Projděte se po starobylých městských hradbách, ponořte se do Jaderského moře a vychutnejte si večeři pod širým nebem s výhledem. Pokud jste navíc fanoušky Game of Thrones, určitě vám po chvíli dojde, že se vlastně procházíte po Královském přístavišti!

Costa Del Sol
Dubrovník

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné