Co zažít v červenci, kromě koupání v lomu?

Úměrně k rostoucím teplotám se naše tempo sice snižuje, to ale neznamená, že bychom na první prázdninový měsíc chtěli zanevřít! Co v červenci stihnout a nevypustit u toho duši?
Text: Kristýna Schafferová 12. července 2023

Foto: Getty Images

Na jaře máme pokaždé hodně plánů, co všechno během prázdnin prožijeme, jakmile ale přijdou, chce se nám jen povalovat u vody, popíjet ledové tříště, obědvat meloun a číst něco fresh zábavného (třeba Cosmopolitan!). Potíž je, že se toho kolem děje tolik! Co letos v červenci stihnout, abyste měli pro podzim dostačující odpověď, až se zeptá, co jste dělali v létě? 

Zchlaďte se ve vodě

Bazén, moře, řeka, jezero, lom, nebo alespoň hadice obrácená tryskou k nebi! Voda k létu patří, protože bez ní by se nedalo se zdravým rozumem přežít. Pokud nemáte plány na víkend, udělejte si výlet třeba do lomu Hříměždice, kde se pořádá tradiční High Jump, nebo k jezeru Konětopy, ve kterém žijí neškodné sladkovodní medúzy. Anebo si naplánujete cestovatelské léto, kdy se vydáte po stopách starých koupališť - například v Krkonoších ve vesnici Kruh mají jedno obzvlášť retro (plně funkční!).  

Vychillujte se u televize

Netflix si na červenec připravil hned několik filmů, třeba komedii The Out-laws a Piercem Brosnanem, Adamem Devinem a Ninou Dobrev, sci-fi komedii The Cloned Tyrone, ve kterém zazáří Jamie Foxx a David Alan Grier, nebo sci-fi temnějšího ražení Paradise o společnosti, která dokáže převádět roky života na jiné lidi (ups).  Streamovací platforma nezanevřela ani na dokumenty, tentokrát si přichystala životopis o skupině Wham!, kterou tvořili zpěváci George Michael a Andrew Ridgeley.

U Disney+ si na své přijdou milovníci záhad a detektivek. Seriál The Company You Keep, kde se v hlavní roli blýskne Milo Ventimiglia (jo, Jesse z Gilmorek!) vypráví příběh dvou agentů, co se do sebe zamilují a tím jen odstartují trable v pracovním ráji. 

Osvěžte se na koncertě

Vážná hudba může být někdy jako energetický shot - pokud je kvalitní. Nenechte si ujít netradiční zážitek v podobě koncertu Letní Gala na zámku Polná, který se koná 29.7. od 19:00. Uslyšíte na něm mladého českého operního pěvce Petra Nekorance, tenoristu Levyho Sekgapaneho a zpěvačky Emily D´Angelo a Heru Hyesang Park.

Zabavte se v kině

Kdo chce po dlouhé době omrknout Jareda Leta, Dannyho Devita, Owena Wilsona, Jamie Lee Curtis a Vinonu Ryder, ten ať si na konci července (27.7.) koupí vstupenku do kina na Haunted Mansion, komedii inspirovanou strašidelnými domy v zábavních parcích. Do lehce rozjařené nálady pak se vší parádou vtrhne Tom Cruise v prvním díle nového Misson: Impossible - Dead Reckoning Part One. A zapomenout nesmíme ani na dva očekávané snímky - film Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem a snímek Oppenheimer o výrobci atomové bomby, ve kterém si zahrají Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Emily Blunt, Matt Damon či Rami Malek. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné