Létání je super, ale co s účesem?

Vlasová rutina před odletem? Stejně jako vaše pokožka mohou totiž i vaše vlasy trpět v suchém prostředí kabiny letadla. Naštěstí tu máme pár tipů...
Text: Jan Houška 26. července 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Nic se nevyrovná vzrušujícímu zážitku z dovolené. Očekávání odpočinku nebo dobrodružství je hmatatelné, a pokud jste si udělali domácí úkol (sbalili jste si SPF, krém na vlasy a všechny ostatní nezbytnosti), můžete si myslet, že jste ready k odletu. Zvážili jste však vliv cestování letadlem na vaše vlasy? Pokud ne, může se stát, že přistanete s více roztřepenými vlasy, než jste čekali. (A to nikdy nechce).

"Recyklovaný vzduch v kabině letadla má nižší vlhkost než běžný vzduch, což vede k vysoušení pokožky a vlasů," vysvětluje Alice Dawkins, odbornice na vlasy ve společnosti Milk + Blush. Abyste tomu mohli zabránit, máme pro vás pár jednoduchý pravidel pro péči o vlasy během cestování. Připravte se, boarding právě začíná.

Hlavní je klídeček

Stres a úzkost mohou vyvolat intenzivní produkci oleje ve vlasové pokožce v důsledku uvolňování stresového hormonu kortizolu. To může vést k mastným kořínkům, častějšímu mytí a nakonec k vysušení vlasů. Snažte se proto před odletem zůstat v klidu.

Hydratace, hydratrace, hydratace

Hydratace je při létání klíčová. Během celého dne cestování pijte hodně vody, abyste si udrželi vnitřní hydrataci a předešli suché a svědivé pokožce hlavy. Před letem navíc hydrataci zajistěte hydratačním kondicionérem.

Nechte vlasy vlát

Jasně, při létání je lákavé stáhnout si vlasy do drdolu nebo culíku, ale to je může poškodit. Místo toho si raději nechte vlasy rozpuštěné, a když už, tak zvolte třeba volný cop nebo a použijte látkové gumičky, abyste minimalizovali poškození.

Saténový zachránce

Pokud máte vlasy se silnou texturou, vezměte si na palubu hedvábný šátek. Ten ochrání vaše vlasy před třením o opěrku hlavy sedadla, které může způsobit roztřepení konečků a krepatění.

Nezapomeňte, že vlasy si zaslouží stejnou péči a pozornost jako zbytek vašeho těla, zejména během cestování. Dodržujte tyto tipy a do cílové destinace dorazíte s vlasy připravenými na dobrodružství stejně jako vy. (Nebo to válení se na pláži).

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné