Hvězdný rok 2022 aneb Nejslavnější (staro)nové lásky i rozchody

Rok 2022 je u konce a ve hvězdné sféře se toho (jak jinak) stalo hodně.
Text: Tereza Zajíčková 1. ledna 2023

Foto: Getty Images

Láska je mocná čarodějka a o tom, že občas dává a jindy bere, nás i letos pevně utvrdila. Podívejte se s námi na nejslavnější rozchody, ale i nové vztahy, které se v roce 2022 mezi celebritami zrodily. Doufáme, že příští rok bude pro nás „smrtelníky“ i slavné tváře o něco radostnější.

Harry Styles a Olivia Wilde se rozešli

Poté, co se bývalý zpěvák ze skupiny One Direction a herečka známá díky roli v seriálu Dr. House sešli na natáčení snímku To nic, drahá, vzplanula jiskra. Věčný oheň se z ní bohužel nakonec vykřesat nepovedlo, Harry Styles a Olivia Wilde se téměř po dvou letech rozešli. A co za koncem hvězdného páru stálo? Odpověď je vcelku jednoduchá: vzdálenost a pracovní vytížení. Zatímco u natáčení filmu, který Olivia režírovala, mohli být neustále spolu, po premiéře se jejich cesty rozešly.

Hvězdný rozvod Kim Kardashian a Kanyeho Westa

Po osmi letech manželství se v únoru oficiálně rozešel jeden z nejznámějších párů. Televizní celebrita a proslulý rapper se ocitli v krizi už v roce 2020, když West zahájil kontroverzní kandidaturu na prezidenta Spojených států a ve své kampani na Twitteru vytroubil do světa mnoho citlivých detailů ze svého rodinného a milostného života. Podle magazínu Mirror byla Kim „zklamaná“, že s Kanyem „nedokázali přijít na to, jak zůstat v manželství“. Podle rozvodových dokumentů budou mít své čtyři děti ve společném opatrovnictví, držitel Grammy pak musí Kim měsíčně platit výživné ve výši 200 000 dolarů.

Billie Eilish se zamilovala

Dvacetiletá zpěvačka, která proslula svou svobodomyslností v projevu i oblékání, má nový objev! S 31letým frontmanem kapely Neighbourhood byli poprvé načapáni ve vášnivém objetí letos v říjnu. Přestože se na začátku vztahu snažili omezit veřejná setkání na minimum, v listopadu už vyrazili na galavečer LACMA 2022 pořádaný v L. A. společně. A dokonce i pod jednou dekou, odění v pyžamech Gucci a pohodlných papučích. I přes kritiku jejich věkového rozdílu vypadá Billie spokojeně, a my jí to ze srdce přejeme.

Britney Spears už potřetí u oltáře

Když byla Britney koncem minulého roku zproštěna opatrovnictví, jejímu příteli Samovi Asgharimu už nic nebránilo požádat svou lásku o ruku. Milenci, kteří se seznámili v roce 2016 na natáčení videoklipu „Slumber Party“, byli oddáni letos v červnu na intimním obřadu v Kalifornii. A my věříme, že popová princezna k oltáři kráčela naposledy. Přestože totiž zpěvačka v posledních měsících postuje jednu nahou fotku za druhou, její manžel stojí věrně za ní. Se slovy, že ačkoli se mu to ani za mák nelíbí, čas terorizovat Britney je u konce.

Rozchod(y) Petea Davidsona

Zatímco ještě na začátku léta aspirovali na nejzamilovanější pár na světě, v srpnu se po devítiměsíčním randění Král Staten Islandu a nejslavnější studentka práv a influencerka rozešli. Pete ale ve svém milostném „řádění“ nezpomalil: jen pár měsíců po rozchodu s Kim se začalo šuškat, že chodí s modelkou Emily Ratajkowski. V listopadu byli dokonce vyfoceni, jak si společně užívají na zápase Knicks. Ani tahle láska ale netrvalo moc dlouho, v prosinci se rozešli a slavný komik hned vyrazil na zápas Rangers (co to s těmi zápasy má?) se svou hereckou kolegyní z filmu Hádej, kdo je vrah. Jste také zvědaví, jestli si stihl nechat vytetovat vzpomínku na Emily nebo na kůži brzy zvěční krásnou Chase Sui Wonders?

Obě „Gilmorky“ jsou zase single

Po tom, co loňský rok Lauren Graham ukončila téměř 12letý vztah s hercem Peterem Krausem (s nímž si zahrála v seriálu Famílie), potvrdila rozchod i její kolegyně z Gilmorových děvčat. Alexis Bledel a Vincent Kartheiser se rozhodli rozvést po 8 letech, mimo jiné kvůli „sociální izolaci“. Možná toho ale bylo víc, co seriálové Rory nešlo pod nos. Vinnie žije údajně podle neporušitelného kodexu skromnosti a dodržuje životní styl s nízkou spotřebou. Což je sice v dnešní době naprosto šlechetná vlastnost, ne všem druhým polovičkám ale vyhovuje…

„Bennifer“ je zpět!

Že už to tady jednou bylo? Zpěvačka Jennifer Lopez a herec Ben Affleck se po 17 letech (kdy zrušili zásnuby) znovu dali dohromady. A tentokrát do toho doopravdy praštili! Pohádková svatba se konala koncem srpna za přítomnosti rodiny a přátel na zahradě jejich domu v Georgii. Nevěsta si k oltáři oblékla originální šaty z kolekce Ralph Lauren s objemnou volánovou sukní, k jejímuž zhotovení bylo zapotřebí neuvěřitelných 500 metrů látky.

Konec Jasona Momoy a Lisy Bonet

Letos v lednu, po 16 letech společného života, zamával představitel Aquamana Lise Bonet ploutví, ostříhal vlasy a vydal se do země nezadaných. V posledních měsících se sice šířily fámy, že znovu tvoří pár, ty však Jason rozprášil se slovy, že jsou (a navždy budou) rodina. A to je hodnota, kterou si poneseme i do příštího roku.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné