Srpnový horoskop od 3.8. do 15.8. pro všechna znamení

Zprávy z vesmíru? Tady jsou!
Text: STEPHANIE N. CAMPOS a Kristýna Schafferová 3. srpna 2023

Foto: Archiv HMI

V srpnu se budeme muset vypořádat se dvěma planetami, které budou v retrográdní fázi - Venuší, která se na obloze vydala na cestu zpět už v červenci a přinese zlomové okamžiky ve vztazích (bohužel včetně bolestných rozchodů) a Merkur, se kterým si začneme dělat hlavu až v druhé půlce měsíce. Teď ale k radostnějším zprávám - 6. srpna bude dnem štěstí a expanze, protože se Slunce ve Lvu střetne s Jupiterem v Býku. To vytvoří optimistickou atmosféru a přinese pokrok na vaší cestě za sny. 9. srpna, kdy se retrográdní Venuše ve Lvu střetne s Uranem v Býku čeká váš milostný život kosmická turbulence. Budete toužit po nezávislosti, Uran navíc chce, abyste riskovali a upřednostnili svou svobodu... Což může vést k rozchodům nebo nepříjemných rozhovorům ohledně budoucnosti. 15. srpna pak možná zariskujete se svým smyslem pro styl či sebevyjádřením, nebo se od ostatních dozvíte překvapivé novinky.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Je léto, tak si užijte všechny ty večírky, co přináší, nové zážitky a trochu adrenalinu. 6. srpna, kdy se Slunce ve Lvu střetne s Jupiterem v Býku, můžete uskutečnit velký nákup nebo přijmout zajímavou informaci z finanční sféry. Zavládne energická, společenská atmosféra.  

9. srpna se střetne Venuše, planeta lásky, s Uranem ve znamení Býka, a přinese s sebou znepokojivou energii. Zatoužíte po něčem novém a po nezávislosti, což může vést k rozhodnutí přerušit některé, především milostné vztahy. Není vyloučené, že se zamilujete do někoho cizího na první pohled. Ve vztazích tento den očekávejte nečekané!    

13. srpna se Slunce ve Lvu střetne s Venuší ve Lvu, což nahrává tvůrčímu nebo romantickému průlomu. O několik dní později můžete na poslední chvíli učinit důležité finanční rozhodnutí. Budete odhodlaní, a třeba i vyzkoušíte nový koníček.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Cítíte, jak vás ovládá uzemňující energie, milí Býci? Investujte svůj čas a energii do blízkých vztahů a svého osobního prostoru. Období Lva pro vás tradičně znamená čas, kdy dobíjíte energii a trávíte víc času doma, ale jakmile v druhé půlce měsíce začne období Panny, budete připraveni vyrazit ven za zábavou.  

6. srpna, kdy se Slunce ve Lvu střetne s Jupiterem v Býku, dojdete k důležitému zlomu v osobním životě. Možná se k někomu nastěhujete, rozšíříte rodinu nebo se se světem podělíte o vzrušující novinku.  O pár dní později, 9. srpna, se Venuše ve Lvu spojí s Uranem v Býku a přinese jistá překvapení a nečekané zvraty v osobních vztazích a celkově ve vašem životě. Nepřemýšlíte takhle náhodou, že byste rekonstruovali nebo se odstěhovali?

13. srpna proudí z vesmíru uklidňující energie. Venuše bude přesně v polovině své retrográdní fáze, což souvisí s uvědoměním nebo bodem zvratu. Jaké změny jste připraveni provést v osobním životě? Kolem 15. srpna zavládne nečekané napětí. Možná se rozhodnete rozbít generační vzorce, odpoutáte se od minulosti, nebo dojde k otřesům v rodinných vztazích. Buďte odvážní!

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Během období Lva býváte zvědaví a toužíte po kontaktu s ostatními, a ani tento měsíc nebude výjimkou. Než nastane období Panny, které vás vyzve ke zpomalení, budete přeskakovat z jedné akce na druhou.  

Kolem 6. srpna nastane atmosféra bohatá na nečekané, vzrušující zprávy. Vaše intuice bude na vrcholu, tak jí naslouchejte a nebojte se jí přenechat na chvíli velení. O pár dní později, 9. srpna, se Venuše, planeta lásky, střetne na obloze s Uranem ve znamení Býka a vyzve vás, abyste se odpoutali od minulosti nebo se zbavili starého zlozvyku. Může se vám také ozvat tajný ctitel nebo se dozvíte něco nečekaného o svém milenci či partnerovi.  

12. srpna pro vás bude díky Slunci ve Lvu a Venuši ve Lvu velký den. Pokud jste čekali na další milionový nápad nebo řešení, dnes je den D. Budete obklopeni kreativitou! 15. srpna může váš běžný život něco narušit. Možná pocítíte chuť vykašlat se na povinnosti a trochu se pobavit! Skvělá příležitost vystoupit z komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Po celé období Lva budete mít plnou hlavu peněz. Než převezme vládu Panna, máte ještě čas prostudovat svůj rozpočet a nastavit si nové cíle (které vypadají slibně, to je potřeba říct!). Pak už totiž nastane akční atmosféra, která přeje setkávání s přáteli a novým zážitkům.  

Zkraje měsíce to ohledně financí nebude vypadat příliš optimisticky, možná ještě splácíte nějaké dluhy anebo se nečekaně vydáte z peněz, to se ale změní 6. srpna, kdy Slunce ve Lvu narazí na obloze na Jupiter v Býku, přičemž toto spojení přinese tolik vítanou úlevu. Váš bankovní účet už nezeje prázdnotou a začíná se na něm kupit docela hezká sumička. Oslavte to nicneděláním!  

13. srpna, když se Slunce ve Lvu potká s Venuší ve Lvu, která je zrovna uprostřed své retrográdní fáze, může dojít k rozhodnutí ohledně práce, peněz nebo pohodlí. Že byste konečně začali chodit na ty pravidelné masáže, aniž byste si vydané peníze vyčítali? Nebo snad za rohem číhá nová práce na částečný úvazek, či zajímavá brigáda?

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Milí Lvi, tohle je vaše období, tak si ho užijte! Vždy jste se soustředili na sebe, ale nyní zdvojnásobujete své osobní cíle a poutáte přitom pozornost ostatních! Jakmile nastane období Panny, opět se pustíte do práce a zaměříte se na své finance.  

6. srpna se na obloze potká Slunce ve Lvu s Jupiterem v Býku, což podpoří vaše osobní ambice a cíle. Je to také skvělá virální energie, takže pokud jste toužili po svých pěti minutách slávy, věnujte se víc sociálním sítím. 13. srpna bude zajímavý den, a to díky Slunci ve Lvu a Venuši ve Lvu, která se právě nachází v půlce své retrográdní fáze – nastane důležitý průlom v tom, jak vnímáte sami sebe, svůj styl nebo kam míříte. Vzhledem k tomu, že se obě tyto planety pohybují ve vašem znamení, mohou být na cestě důležité zprávy – anebo se vám s ohledem na retrográdní fázi Venuše může ozvat bývalí partner nebo někdo z minulosti.  

15. srpna vás pak Uran v Býku vyzve, abyste učinili důležité rozhodnutí týkající se příležitostí, které se vám začátkem týdne naskytly. Vaše kariéra se dá do pohybu! Vesmír vás odmění za to, že riskujete a vystupujete ze své komfortní zóny.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Srpen pro vás začne hloubavě. Než nastane vaše období, pokuste se naladit na vlastní intuici a přehodnoťte svůj vztah k odpočinku. Protože až přijdou vaše narozeniny, budete potřebovat dostatek energie!  

6. srpna dojde díky Slunci ve Lvu a Jupiteru v Býku k hlubokým rozhovorům – vnímejte během nich svou intuici, která bude přesná jak hodinky. Pokuste se odolat nutkání navalit si toho na sebe až moc a místo toho raději odpočívejte. Kolem 9. srpna vám Venuše ve Lvu a Uran v Býku přinesou šokující zprávy. Můžete se dozvědět o tajném ctiteli, nebo se nečekaně potkat s někým z minulosti. 13. srpna k vám bude promlouvat vesmír skrze Venuši ve Lvu – věnujte pozornost snům a symbolům.  

15. srpna se budete cítit poněkud zvláštně, za což může Slunce ve Lvu a Uran v Býku. Tento den oceníte, když vám ostatní dopřejí dostatek prostoru. Pokud máte plány s přáteli nebo rodinou, klidně je zrušte. Nikdo se zlobit nebude a vy získáte to, co tolik potřebujete – čas o samotě.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Jste uprostřed dynamického období, kdy se skvěle bavíte s ostatními a děláte pokroky v dosahování svých cílů. Zpomalíte až s příchodem období Panny, kdy se obrátíte do svého nitra a znovu se spojíte se svými potřebami.

6. srpna, kdy se Slunce ve Lvu střetne s Jupiterem v Býku, čekejte podporu ostatních, kteří se nadchnou pro vaše nápady a projekty. Je to také skvělá doba pro upevnění přátelství a dalších vztahů. 9. srpna se Venuše ve Lvu střetne s Uranem v Býku, což tuto společenskou pozitivní energii může narušit. Možná se dozvíte něco nečekaného o kolegovi, seznámíte se s novým přítelem nebo se rozhodnete pro změnu. Tato energie nečekaného vám může přihrát zajímavý vývoj ve vašich financích!   

13. srpna přijdou šťastné zprávy, které vám sešle Slunce ve Lvu a Venuše ve Lvu. Dojdete k důležitému poznání týkající se vaší budoucnosti. 15. srpna se myšlenkově vrátíte o týden zpět a rozhodnete se, s kým se chcete stýkat a do čeho investovat svou energii.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Všechny oči míří na vás, Štíři! Než uplyne období Lva, soustřeďte se na kariéru a miřte výš! Období Panny vás pak inspiruje ke spolupráci s ostatními.  

Když už jsme u té kariéry – zajímavý vývoj nastane 6. srpna, kdy se Slunce ve Lvu střetne s Jupiterem v Býku. Zažijete uznání v podobě zajímavé spolupráce nebo nové smlouvy, které budete chvíli vstřebávat. 9. srpna narazí na obloze Venuše ve Lvu na Uran v Býku, a přinesou s sebou odvahu osvobodit se od starého a touhu zkusit něco nového.  

Podstatným dnem vaší kariéry se stane 13. srpen, kdy se Slunce ve Lvu setká s Venuší ve Lvu. Venuše bude navíc přesně v polovině retrográdní fáze, takže pokud jste měli problémy v práci, po tomto dni budete vědět, jakým směrem se vydat. 15. srpna váš šéf učiní šokující oznámení, které vás buď rozruší, nebo inspiruje.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Máte dobrodružnou náladu – následujte svou zvědavost a nasajte nové životní zkušenosti. Jakmile se v půlce měsíce přehoupne období Lva v období Panny, budete se víc soustředit na kariéru, ambice a to, jak vás vidí ostatní.    

6. srpna přijde pozitivní nakopnutí, a to díky Slunci ve Lvu a Jupiteru v Býku. Zatoužíte pracovat na své budoucnosti, ale také pocítíte tíhu odpovědnosti, která je nezbytná k tomu, abyste se dostali tam, kam chcete. O pár dní později, 9. srpna, se Venuše ve Lvu setká s Uranem v Býku, což bude přát náhodným setkáním s lidmi z minulosti. To, jak vypadá váš běžný den, bude v něčem jiné. 13. srpna bude Venuše přesně v polovině retrográdní fáze, navíc se na obloze potká se Sluncem ve Lvu – očekávejte důležitou konverzaci nebo zjištění, které všechno konečně vysvětlí. Vesmír s vámi budete tento den v blízkém spojení, věnujte proto pozornost symbolům a snům    

15. srpna učiníte důležité rozhodnutí, které má potenciál změnit váš denní režim novým, vzrušujícím způsobem. Odstěhujete se za prací? Začnete pracovat z domova? Možná už sami tušíte, kam vaše cesta směřuje.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Končící období Lva vás překvapí přemýšlivou náladou. Možná cítíte smutek, stud, vinu nebo strach, ale paradoxně to pro vás bude léčivým a posilujícím časem. Zaměřte se na sebe, společné investice s partnerem a pokud máte dluh, zkuste ho co nejdřív splatit. Jakmile v druhé půlce nastane období Panny, vrátí se vám vítr do plachet.  

6. srpna, kdy se Slunce ve Lvu spojí s Jupiterem v Býku, dojde k prohloubení pout a ke sdílené energii, která bude přát kreativní práci s ostatními. 9. srpna pak Venuše ve Lvu a Uran v Býku naruší harmonickou energii ve vztazích. Pokud máte někoho, komu skutečně věříte, svěřte se mu se svými starostmi, hodně se vám uleví. Navíc se tento den můžete dozvědět nějaké tajemství.  

13. srpna pak začnete víc řešit své finance – pokud jste v této sféře měli nějaké problémy, tento den se díky Venuši, která bude zrovna přesně v polovině retrográdní fáze, vše vyřeší.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

První půlka měsíc se bude točit kolem lásky. Kdo a co stojí za váš čas a citovou investici? Věnujte pozornost tomu, kdo vás nabíjí energii a s kým se cítíte vyčerpaní. Jakmile v druhé půlce srpna nastane období Panny, budou se vám tyhle poznatky hodit.  

6. srpna buďte připraveni na důležité rozhodnutí, které uděláte se svou životní láskou. O pár dní později, 9. srpna, se Venuše ve Lvu střetne s Uranem v býku, což vaše vztahy nečekaně promění. Mluvíme tady o rozbití pout a o prolomení energií! Pokud si nejste jisti, jak v lásce dál pokračovat a kterým směrem se vydat, 13. srpna se vám vše vysvětlí. Venuše bude zrovna v polovině retrográdní fáze a pomůže vám si uvědomit, zda jste připraveni druhého opustit, nebo naopak na vašem vztahu začít pracovat.  

Den plný zvratů nastane 15. srpna, kdy si dá na obloze Slunce ve Lvu dostaveníčko s Uranem v Býku. Můžete se potkat s lidmi z minulosti, vztahová dynamika bude ještě o trochu zběsilejší. Vy nebo váš partner možná zatoužíte po větším prostoru a nezávislosti.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Během období Lva, které končí 22.8. se soustřeďte na nastavení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. S obdobím Panny totiž přijde potřeba mít vše v harmonii, abyste se mohli zaměřit na důležité osoby ve vašem životě.  

6. srpna se Slunce ve Lvu setká s Jupiterem v Býku, což ve vás vzbudí pocit zahlcenosti. Pamatujte, že den má jen 24 hodin a vaše energie není nekonečná. O pár dní později, 9. srpna, se Venuše, planeta lásky, vloudí k Uranu v Býku, a vrhne pozornost na váš rodinný život. Pokliďte, zkuste uvařit něco nového nebo s partnerem vyražte na dlouhou procházku. Komunikace dnes může být intenzivnější.  

13. srpna bude Venuše přesně v polovině retrográdní fáze, takže jestli nějaký čas přemýšlíte, že se zbavíte toho otravného zlozvyku, nemohli jste si přát lepší konstelaci. Budete také připraveni změnit svůj obvyklý řád – možná se rýsuje nějaká nová práce na dálku.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné