Každá místnost si zaslouží vlastní krystal. Které si domů pořídit?

Kam s turmalínem? Jednoznačně ke vchodovým dveřím!
Text: Kristýna Schafferová 30. prosince 2022

Foto: Getty Images

Po celá staletí jsou krystaly považovány za magické kameny, které dokážou odvrátit negativní energii, podporovat prosperitu, zlepšovat spánek a nastavovat harmonii. I ty obyčejnější fungují – léčí, chrání, přivolávají lásku, opatrují… Mít u sebe růženín nebo měsíční kámen, když míříte na rande, zvyšuje šance, že dobře dopadne. Po finančně náročných Vánocích se vám zase bude hodit tygří oko, které přitahuje peníze (už googlujete, kde ho koupit, že?). A jak tyto drahé kameny můžete využít u vás doma? A proč vlastně?

Domov je místo, kde odpočíváte, nabíráte mentální síly a propojujete se s těmi, co jsou vám nejblíž. A krystaly dokážou zajistit, aby zůstal útulný a bezpečný. Každý z nich je navíc specifický a umí jiným způsobem pohlcovat a přeměňovat energii. Navíc vypadají krásně a plní tak i estetickou funkci… Jak tedy vybrat krystal podle místnosti?

Obývací pokoj

Apofylit – má silné vibrace a dokáže navodit pozitivní náladu. Nejlépe funguje tam, kde se pořád něco děje. Do obývacího pokoje, kde trávíte nejvíc času, se proto skvěle hodí.

Ametyst – klidní mysl a zmírňuje úzkost a stres. Říká se, že tento kámen očišťuje prostor od negativních vibrací a tiší rozbouřené emoce. Do obýváku ideální!

Amazonit – snižuje stresové napětí a zlepšuje emocionální pohodu.

Hematit – ukotvuje rozlítanou náladu a dobíjí energii.

Víc krystalů rozmístěných kolem televize navíc pomáhá absorbovat elektromagnetické záření, zejména kombinace hematitu a černého turmalínu.

Ložnice

Růženín – kam jinam by se drahokam lásky hodil než do ložnice? Doporučujeme ho umístit na pravou stranu místnosti, protože tam dle feng-šuej posílí romantiku.

Záhněda – pohlcuje negativní myšlenky a zlepšuje náladu. Řadí se mezi ochranné polodrahokamy, zažene noční můry a vy budete lépe spát.

Křišťál – očistný kámen, který pomáhá léčit. Zlepšuje náladu a navozuje příjemný pocit. Křišťál můžete mít na nočním stolku a před usnutím ho na chvilku položit na čelo.  

Gagát – ochranný polodrahokam, který je známý pro svou schopnost odvrátit negativní energii a bezdůvodné obavy. Má neuvěřitelně silný zklidňující účinek. Budete spát jako miminko!

Kuchyně a jídelna

Křišťál – Přitahuje pohodovou energii a zdraví a skvěle podporuje tvůrčí myšlení.  

Kalcit – Má úžasné očistné vlastnosti, podporuje imunitní systém a celkovou pohodu.

Karneol – Do kuchyně perfektní volba, šušká se, že díky němu budete lépe vařit, protože se zlepší vaše víra v sebe sama. Karneol zvyšuje motivaci a výdrž, zároveň podporuje kreativitu.

Pracovna

Křišťál – pomáhá přemýšlet a díky tomu je z něj mocný nástroj, který vás ve vaší práci posune dál. Pořiďte si křišťál ve tvaru obelisku, jeho hrot bude vaše záměry vysílat do vesmíru.

Sádrovec – krásný kámen, který je synonymem jasné mysli. Pomůže vám stanovit si priority a podpoří hladký tok myšlenek.

Fluorit – pomůže vám lépe se soustředit. Navíc se díky němu vaše mysl otevře novým myšlenkám, budete více koncentrovaní a vnitřně vyrovnaní.

Zahrada nebo květináč

Fuchsit – mystický zelenkavý krystal podporuje moudrost přírody. Položením ho vedle rostlin, bylinek či květin zajistíte, že se jim bude dařit. Fuchsit navíc zesiluje účinky jiných krystalů, můžete ho tak umístit do jakékoliv místnosti.

Chodba

Turmalín – tento ochránce psychiky funguje jako bezpečnostní systém, tedy pokud ho položíte ke vchodovým dveřím. Pohltí a přemění totiž všechnu negativní energii, kterou si náhodou přinesete domů. Nezapomínejte ho ale pravidelně čistit, jinak nebude správně fungovat. Alespoň jednou za měsíc ho na pár hodin položte na slunné místo nebo do soli.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné