Retrográdní Venuše (aneb období rozchodů) je tady

Čeká nás náročných šest týdnů...
Text: JAKE REGISTER a Kristýna Schafferová 22. července 2023

Foto: Getty Images

Retrográdní Merkur zná každý. Zhruba třikrát do roka se tato planeta komunikace pohybuje jakoby zpět, což je tady dole na Zemi někdy k zbláznění. Retrográdní ale může být každá planeta a 22. července je jí planeta lásky, krásy a vztahů Venuše. Fáze potrvá až do 3. září a celou dobu bude ve znamení Lva.

Retrográdní fáze Venuše ovlivňuje především vztahy. Retrográdní pohyb vytahuje na povrch minulost, což znamená, že teď budete víc řešit své bývalé a není vyloučené, že se jeden či dva z nich do vašeho života vrátí. Ale žádný stres - to ještě neznamená, že se musíte snažit váš vztah obnovit. Je to totiž skvělý čas na vyřešení neshod, které se svým ex máte, ujasnění a uzavření a možnost konečně se posunout dál.

Zavládne poněkud hádavá atmosféra

Pokud jste zadaní, začne to mezi vámi trochu skřípat, což bude především zkouška vašeho vztahu. Objeví se nové problémy a vy se snimi budete muset vypořádat: začnete se hádat a shazovat vinu na toho druhého, anebo začnete spolupracovat a obrníte se trpělivostí? Můžete si začít klást otázku, jestli jste s tím druhým ze správných důvodů... Možná byl pro vás ideální polovičkou před lety, když jste se seznámili, ale mezitím jste se oba změnili - prošel proměnou i váš vztah, nebo jen setrváváte v něčem, co nefunguje?

Ti, co randí, by se měli vyhnout definování vztahu. Retrográdní Venuše může způsobit předčasný (a někdy i zbytečný) rozchod nesoucí nejedno zlomené srdce. 

Se změnami opatrně

Venuše je také planetou krásy, a tak teď nebude nejvhodnější doba pro zásadní změnu vzhledu. Jestli pocítíte neodolatelnou potřebu obarvit si vlasy na modro, nechat si udělat tetování přes celá záda nebo vytřídit šatník až na dřeň, raději s tím počkejte. Anebo postupujte po malých krůčcích - místo celé hlavy si obarvěte jen jeden proužek, peníze na novou kérku dejte stranou a ještě si projděte nějakou inspiraci, nebo si kupte pár nových fashion kousků. A především - hlídejte si finance. Venuše ovlivňuje hotovost, impulzivní utrácení je proto špatný nápad.

Shrnuto, podtrženo

Retrográdní fáze Venuše bude plná výzev. Vztahy všeho druhu - nejen ty romantické - projdou zkouškami a s největší pravděpodobností bude většina z nás na jejím konci buď single, nebo o pár kamarádů chudší. Ale všechno to má svůj smysl! S odchodem každého přítele nebo partnera, který byl vlastně tak trochu na houby, se vám otevře prostor pro nové, lepší a zdravější vztahy. Hodně štěstí! 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné