Vyrobte si vlastní měsíční vodu. Dopomůže vám k lásce, penězům i ke kráse

Co se stane, když dáte dohromady dva energií nabité elementy - Měsíc a vodu? Jedno slovo: Magie!
Kristýna Schafferová 10. října 2022

Hearst.com

Sílu Měsíce opěvují astrologové, čarodějnice i mystici, jeho vliv na sobě pozorujeme ale i my všichni ostatní, aniž bychom vládli záhadnou schopností či extra vytříbeným šestým smyslem (taky jste se při posledním úplňku vůbec nevyspali?). Pojďte s námi využít energii Měsíce naplno. Vyrobte si vlastní měsíční vodu.

Měsíc vládne jemným, podvědomým a intuitivním aspektům a jeho ubývání a dorůstání odráží nás samotné. Když se s ním sladíme, napojíme se na prastarý energetický proud. A jedním z možných způsobů, jak toho dosáhnout, je vyrobit si měsíční vodu. A co je nejvíc? Postup je strašně jednoduchý.

Co budete potřebovat

Mezi Měsícem a vodou existuje silné energetické spojení, stačí si uvědomit, že je to právě Měsíc, kdo ovlivňuje příliv a odliv. K vlastní měsíční vodě pak budete potřebovat:

 • Uzavíratelnou sklenici
 • Vodu (z kohoutku, řeky, rybníku,…)
 • Nalepovací štítek, na který si poznamenáte, v jakém znamení a v jaké fázi se Měsíc v době výroby nachází
 • Pokud chcete, tak krystaly (takové, které si dobře rozumí s vodou, jako je růženín, křemen nebo ametyst)
 • Očistné bylinky – pelyněk, levandule, rozmarýn
 • Zapalovač a misku na vykuřování
 • Vaše přání – zda chcete lásku, úspěch, mír,…


Kdy je ta správná doba?

Měsíční vodu vytvářejte ideálně během úplňku, kdy je lunární energie nejsilnější a vy se dokážete skvěle napojit na svou vlastní intuici. Naopak nejhorší dobou pro výrobu je zatmění. Vždy si zkontrolujte, v jakém znamení zvěrokruhu se Měsíc právě nachází, protože to ovlivňuje energii vody. Například měsíční voda nabitá při úplňku ve znamení Býka (kterému vládne Venuše) podpoří lásku, zatímco voda nabitá při úplňku v Blížencích (kterým vládne Merkur), vám pomůže se lépe prosadit.

Jak na to?

Nejprve očistěte sklenici od všeho znatelného i neviditelného, a to kouřem z bylinek (jednoduše je v misce zapalte a sklenicí otáčejte tak, aby se v ní dým rozptýlil). Pak na ní nalepte popsaný štítek a přidejte do ní vybrané krystaly. Poté přichází na řadu samotná voda. Pamatujte ale, že pokud plánujete měsíční vodu konzumovat nebo aplikovat na pokožku, musí být pitná. Sklenici uzavřete a umístěte ven, třeba na parapet, kde bude celou noc absorbovat energii Měsíce.

Jak to, že celá tak jednoduchá věc vlastně funguje? Za vším hledejte dokonalou synergii vody a Měsíce. Je prokázáno, že voda vlastní paměť, vnímavě vstřebává vibrace všeho, co na ni působí. Jako houba dokáže zachytit energii Měsíce, která na náš svět dopadá z vesmíru. Měsíční voda je jako talisman, jenž v sobě uchovává planetární energii – dokonalost pro kouzla a rituály!

Jak je to se přáním?

Měsíční vodu můžete využít už jen pro její podstatu, tedy lunární energii, není ale špatný nápad být o trochu konkrétnější. Chcete do svého života přivolat lásku, peníze nebo klid a mír? No problema – stačí proces sladit se správným zodiac sign. Přečtěte si energii daného znamení (například úplněk ve Váhách, kterým vládne Venuše, je nejlepší pro přání týkající se lásky). Jakmile budete vědět, jaká lunární fáze nejvíce vyhovuje vašemu přání, zapište si ho v přítomném čase na papírek. Poté ho během úplňku nahlas vyslovte s dlaněmi položenými nad hladinou vody. Představte si, jak stříbřitá měsíční energie prochází vaší hlavou, klouže po páteři a přes tělo pokračuje po pažích až do vody. Právě jste si vyrobila vlastní měsíční vodu, která září vaším přáním!

Jak měsíční vodu používat?

Skvělou zprávou je, že měsíční vodu můžete používat na milion různých způsobů, třeba:

 • K očištění krystalů a dalších rituálních nástrojů
 • K čištění podlahy
 • K zalévání rostlin
 • K pití
 • K pomazání těla, čímž se energeticky očistíte
 • K přípravě čaje
 • Do rituálních koupelí
 • K namáčení štětců, když malujete
 • Smícháním měsíční vody s esenciálními oleji a alkoholem si vyrobíte voňavý interiérový parfém

Pokud používáte měsíční vodu do čaje, koupele, ale i k pomazání těla nebo jen tak k pití, můžete ji obohatit o bylinky, které podpoří vaše přání – levandule a eukalyptus pro uzdravení, pelyněk pro psychická poselství, růže pro lásku, máta pro peníze,…

Také se už nemůžete dočkat nejbližšího úplňku? 🌕

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné