Blíží se Mercury retrograde! Čas si konečně vysvětlit, co to znamená

Už od zítra začíná retrográdní fáze Merkuru, tentokrát ve znamení Býka. Jo, počkejte, vy stále nevíte, co to znamená? Čas si to vysvětlit (bude to totiž bolet).
Text: Jan Houška 20. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Slovní spojení, které se každý milovník astrologie bojí vyslovit –⁠ retrográdní Merkur. Fráze, která je v astrologických kruzích tak často slyšet, a u těch, kteří věří v jeho moc, může vyvolávat pocity strachu a obav. Co ale přesně je retrográdní Merkur a jak ovlivňuje jednotlivá astrologická znamení?

Mercury retrograde nastává, když se planeta Merkur na své oběžné dráze kolem Slunce zdánlivě pohybuje dozadu. K tomuto jevu dochází několikrát ročně a každé retrográdní období trvá přibližně tři týdny. Během této doby je údajně všechno narušené a Merkur má chaotický vliv na komunikaci, cestování a technologie.

Účinky retrográdního Merkuru mohou být pro každé astrologické znamení odlišné, a to v závislosti na tom, jak energie planety působí na jedinečné vlastnosti každého znamení. Obzvláště významný vliv pak má na ty, kteří mají v horoskopu silnou pozici Merkura nebo Blíženců.

Jedním z nejčastějších důsledků retrográdního Merkuru jsou právě poruchy komunikace. Může se jednat o nedorozumění, špatnou komunikaci v rodině, nebo s partnery. Je důležité, abyste v tomto období byli v komunikaci trpěliví a jasní a abyste se vyhnuli přijímání jakýchkoli zásadních rozhodnutí až do doby, kdy Merkur opět přejde do přímého směru. (Což bude až 14. května, haha).

Retrográdní Merkur může ovlivnit také technologie, kde se často objevují poruchy, závady a neočekávané výpadky. Před retrográdním Merkurem je dobré zálohovat důležité soubory a dokumenty a připravit se na případné problémy, které mohou nastat. (Zálohovat byste mimochodem měli opravdu pravidelně).

Ano, pokud se vám tedy nebude v následujících týdnech dařit a budete se cítit takzvaně "pod psa", stačí to svést na Mercury retrograde. Občas ale jen stačí zkrátka zpomalit, všímat si věcí okolo sebe a zamyslet se nad tím, že někdy je člověk zkrátka dole, a někdy zase nahoře. A že nad námi Merkur nemá žádnou moc!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné