Červnový horoskop od 2.6. do 15.6. pro všechna znamení

Nebaví vás, že je váš osud na příštích 14 dní stále ve hvězdách? Tak pojďte zjistit, co si pro vás vesmírné síly připravily...
Text: Redakce 2. června 2023

Foto: Archiv HMI

Konečně! Po retrográdní fázi Merkuru a zatmění přichází červen, který bude bohatý na radostná nebeská setkání. Obzvlášť silná bude Venuše, planeta lásky a harmonie, která nás donutí přemýšlet kreativně a sešle nám do životů spoustu zajímavých momentů. Svou stopu v nás zanechá také Pluto, trpaslík, co má co do činění s mocí, kontrolou, posedlostí a manipulací. Vzduch se vyčistí kolem 9. června, kdy Merkur v Býku s Neptunem v Rybách zajistí soucitnou atmosféru. 11. června bude nejnabitější den v roce – váš program bude extrémně nabitý, pak se ale na obloze setká Venuše a Jupiter, dvě nejšťastnější planety ze všech, což pro nás znamená samá pozitiva.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Po celé období Blíženců budete v jednom kole, ale nebojte se, jakmile oslaví narozeniny Raci, vy konečně trošku zpomalíte. S Úplňkem ve Střelci, který noční oblohu rozsvítí 3. června, zjistíte novou informaci, která změní váš pohled na věc. Začátek června se u vás ponese ve znamení financí – buď spatříte novou příležitost, nebo se stanete obětí velkého impulzivního nákupu. To ovšem nebude mít vliv na vaši dobrou náladu, kterou podpoří Venuše ve Lvu.

Když 11. června vstoupí Merkur do znamení Blíženců, přistane vám na stole nová smlouva nebo příležitost. Najednou pocítíte nával práce a budete si přát, aby měl den jednou tolik hodin. Příliš se tomu nepoddávejte a najděte si chvilku i na zábavu. Začátek prázdnin je jen jeden!

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Hned zkraje měsíce očekávejte dobré zprávy, a to díky Venuši v Raku, která se na obloze setká s Neptunem v Rybách. Budete mít možnost spolupracovat s někým, kdo by na vaši kariéru mohl mít v budoucnu velký vliv, tak mějte oči otevřené. Úplněk ve Střelci se pro vás ponese na finanční a citové vlně, připravte se na vyřešení vleklého problému. Kolem 5. června buďte pozorní, ve vašem okolí probíhá mocenská hra, které jste chtě nechtě součástí.

Jakmile 11. června vstoupí Merkur do znamení Blíženců, začnete přemýšlet nad rozpočtem. Je to skvělá příležitost promyslet si, jak s penězi budete nakládat a k vypracování nového budgetu. A pozor, ve vzduchu je cítit nějaká zásadní změna – že by stěhování? Nebo snad svatba?

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Všechno nejlepší, Blíženci! Vaše období bude stát za to! Hned zkraje měsíce se vám bude dařit především po finanční stránce, a to díky Venuši v Raku a Neptunu v Rybách. Někdo, kdo vám dlouho dluží peníze je vrátí, nebo se záhadným zázrakem faktura, co je po splatnosti, konečně proplatí. Jestli se vám kolem 4. června, kdy Merkur vstoupí do znamení Býka, bude zdát sen, vnímejte, jaká symbolika se v něm nachází. Vaše podvědomí a hvězdné síly vám jím chtějí něco sdělit.

Venuše bude mít v červnu obzvlášť koketní náladu. Připravte se na flirt a prima vztahy v rodině, ale i na druhou stránku věci – po klidu přijde nečekaně rozbouřené moře v podobě nepříjemných diskuzí. Vzduch pročistí 11. června Merkur, který vstoupí do vašeho znamení. Naslouchejte své intuici, která bude přesná jak hodinky.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Než nastane váš B-Day, snažte se dohnat všechny resty, které se vám na stole nakupily. Jakmile vstoupí Slunce do vašeho znamení, budete středem pozornosti. Ještě předtím ale Venuše přinese samé povzbudivé zprávy. 3. června rozsvítí oblohu Úplněk ve Střelci a nenápadnou silou vás donutí přehodnotit vaše zvyky a každodenní rutinu. Jste připraveni opustit nevyhovující a nastavit nový řád? Ne? Zkuste to ještě přehodnotit, vyplatí se to a v budoucnu za to budete vděční.

V půlce měsíce budete mít nostalgickou náladu. Budete také přehodnocovat, jak přistupujete k penězům a hmotným statkům, což si vesmír vyloží jako zprávu a sešle vám štěstí v práci nebo nečekaný dar.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Vy tak milujete společnost, že jí někdy máte až plné zuby. Po období Blíženců, které přeje vztahům a komunikaci, se budete cítit úplně vyčerpaní a nedočkaví období Raka, jež přinese uzemnění a pomalejší tempo. 3. června nastane Úplněk ve Střelci a vy v sobě najdete odvahu a touhu jít se bavit. 4. června budete divnější než obvykle (za což může nebeské setkání Merkura v Býku a Uranu v Býku), což je pro vás ale paradoxně dobrá zpráva – buď dojde k velkému průlomu v práci, anebo se váš příspěvek na TikToku stane virálním!

O den později vstoupí do vašeho znamení Venuše, planeta lásky a harmonie, a přinese vám požehnání. Ostatní vás uvidí v celé kráse, čehož využijte především pokud jste nezadaní. Není vyloučené osudové setkání (mrk). V půlce měsíce se kolem vás budou točit zajímavé příležitosti. Budete chtít trávit čas s přáteli. Pokud plánujete vyrazit na rande, říct si o povýšení, nebo řešit něco obzvlášť důležitého, počkejte si na 11. června. Merkur v Blížencích bude stát na vaší straně.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Červen začne uvolněně a s radostí – díky Venuši v Raku poplujete na obláčku míru, soucitu a lehkosti. Budete mít romantickou náladu, kterou dokážete strhnout i svůj protějšek – jestli jste chtěli někdy mluvit o budoucnosti, tak teď je ta správná chvíle. Úplněk ve Střelci 3. června vás donutí přemýšlet nad svou životní situací, rodinnými vztahy a minulostí. O den později očekávejte zajímavou zprávu, která má potenciál změnit vaši osobní perspektivu.

Vaše intuice bude vyšponovaná na maximum, koukejte se proto kolem sebe a vnímejte symboly i zprávy z vesmíru. Kolem 11. června může dojít ke zlomu v kariéře. Budete mít chuť riskovat a zatoužíte po dobrodružství. A vlastně proč ne? Kdy jindy vyměnit zábavu za práci než na začátku prázdnin?

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Minulé měsíce pro vás byly trochu náročné – museli jste splatit nějaké dluhy a vaše finanční situace nebyla největším highlightem roku. Blýská se ale na lepší časy. Začátkem měsíce si najdete nový cíl, kterého budete chtít dosáhnout, a vesmír slibuje, že vám s tím pomůže. Úplněk ve Střelci vás 3. června vystřelí vpřed a postará se o to, aby pro vás byla cesta k novým obzorům úspěšná. Kolem 5. června se vám bude díky Venuši ve Lvu chtít vyrazit ven a navazovat nové kontakty. Jakmile se setká s Plutem ve Vodnáři, poprosí vás ale, abyste si vyřešili svou žárlivost a fixaci.

11. června ve vás vzbudí Merkur v Blížencích zvědavost. Budete se chtít naučit něco nového, co vás pak posune dál. Hvězdy vám věští také cestování a nabitý program. Čekají vás nové životní zkušenosti.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Období Blíženců je pro vás časem sebereflexe. Vyčistíte si hlavu a vyřešíte věci, které vás dlouho tížily, abyste mohli přivítat letní prázdniny očištění a s otevřenou náručí. Hned zkraje měsíce vám vaši snahu usnadní Úplněk ve Střelci (3. června), díky kterému budete praktičtí a odhodlaní řešit finance. Může se objevit nová příležitost, nebo že byste snad vyrovnali dluhy, co vás už nějakou dobu tíží? Pokud pracujete na volné noze a přemýšlíte, že byste zvládli ještě jednoho klienta navíc, kolem 5. června je fajn čas rozhodit sítě. Ostatní uznají váš talent.

11. června přijde díky Merkuru v Blížencích první uznání, a to v té nejlepší podobě – za práci dostanete víc peněz. Jen si to užijte, tolik jste se nadřeli, abyste se dostali tam, kde teď jste!

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Vztahy pro vás jsou jednou z nejdůležitějších věcí na světě, a během období Blíženců jste si jich užili až až. Začátek měsíce ale zas tak společenský nebude, půjde spíš o zranitelnost a nostalgii. Budete mít skvělou příležitost zpřetrhat zajeté vzorce, pracovat na sobě a konečně se podívat hluboko do svého nitra a odstranit všechno, co vás brzdí. 4. června vám Merkur ve znamení Býka sešle šokující zprávu. Může dojít k narušení vašich zvyklostí, pokud to jen trochu půjde, nenechte se tím semlít a udržte se v povznesené náladě. Tu vám záhy zlepší Venuše, která 5. června vstoupí do znamení Lva a přinese s sebou trochu dobrodružství. Sdílejte své zážitky s blízkými.

Když Merkur vstoupí 11. června do znamení Blíženců, přistane vám ve schránce zajímavá pozvánka. Může jít o nečekaný výlet s někým, kdo vás hodně baví. Budete chtít riskovat, dopřávat si a zahodit za hlavu všechny povinnosti. Jen se bavte, bude to báječná zkušenost hodná sdílení.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Tady je někdo nad věcí, že máme pravdu, Kozorozi? Měsíc pro vás začne tvůrčí inspirací, navážete ale také nové vztahy, ať už pracovní nebo romantické. 3. června vás zaskočí Úplněk ve Střelci – budete se cítit vyčerpaní, což vás donutí přemýšlet nad tím, jestli nepracujete až moc a jestli by nestálo za to zpomalit. Odpočinout si můžete třeba v posteli. Vždyť vy moc dobře víte, že nejlépe se upustí pára s někým, kdo vypadá až nechutně dobře! Zkoumejte své touhy a dejte jim volný průběh.

V půlce měsíce vystřídá zábavu zase práce. Budete v jednom kole, workoholismus se ale snažte tlumit, jinak vám hrozí vyhoření. Naučte se říkat ne a dejte ostatním jasně najevo, že musí respektovat vaše hranice.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Vy umíte využít příležitosti, milí Vodnáři! Začátkem měsíce budete neskutečně produktivní, Úplněk ve Střelci vám ale 3. června připomene, že je důležité trávit čas také s přáteli a rodinou. A pokud vás to stejně pořád táhne k práci, nezapomínejte, že kontakt s ostatními lidmi vám může přihrát nové pracovní příležitosti… Venuše vnese do vašich romantických vztahů lehkost, pokud tedy přemýšlíte, že s partnerem musíte vyřešit, co bude dál, teď je pro takový rozhovor skvělá příležitost.

Merkur v Blížencích vám přinese 11. června tvůrčí inspiraci a optimistickou náladu. Jako by se najednou roztáhla opona a vy konečně viděli, co je v životě důležité. Buďte vděční, afirmujte a užívejte si každý den naplno.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Místo abyste vyrazili ven, posedávali na zahrádkách a popíjeli Aperol, budete chtít na začátku června spíš být doma a zkrášlovat místnost po místnosti. Důležité je, že vás to naplňuje radostí! Pamatujte ale, že venku na vás čeká spousta zajímavých… lidí! Nezadané Ryby, vztah je na dosah, stačí vystrčit hlavu z baráku a pořádně se rozhlédnout. To ostatně stvrdí Venuše, planeta lásky a harmonie, která 5. června vstoupí do společenského znamení Lva a nasměruje vaši pozornost ke zkrášlování sebe sama. Zajděte si na kosmetiku, nebo si kupte nový krém, na který jste slyšeli jen samou chválu.

11. června osvítí Merkur v Blížencích vaše vztahy, takže lépe uvidíte, kdo je pro vás skutečně důležitý. Budete mít nostalgickou náladu, kterou naruší nečekané pozvání. Ve vzduchu visí štěstí a pozitivní vibrace.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné