Zářijový horoskop od 16.9. do 30.9. pro všechna znamení

Jak vypadá druhá půlka měsíce podle hvězd?
TEXT: STEPHANIE N. CAMPOS A KRISTÝNA SCHAFFEROVÁ 16. září 2023

Foto: Archiv HMI

V druhé polovině září náš čeká hned několik astrologických událostí. 19. září se Slunce v Panně setká s Neptunem v Rybách, což na Zemi sešle zmatek. Pocítit to můžete různě – buď vás překvapí nedostatek energie, můžete mít ale také bujnou fantazii nebo menší paranoiu. 22. září nastane podzimní rovnodennost a o den později oslaví narozeniny první Váhy (všechno nejlepší!). Jakmile Slunce projde znamením Vah začíná oficiálně podzim – nacházíme se přesně v polovině zvěrokruhu! Využijte tento důležitý okamžik k zamyšlení a sečtení všech plusů a mínusů, kterých jste v posledních měsících dosáhli.

29. září ovládne oblohu dramatický úplněk ve znamení Berana, který rozproudí vztahy. Pokud v této oblasti cítíte pnutí nebo frustraci, nastává důležitý čas k řešení. Ve stejný den se Venuše ve Lvu střetne s Uranem v Býku, což do vašich vztahů vnese ještě další šoky. Možná se budete rozhodovat, co uděláte a co naopak nechcete, aby se stalo. Uran jako planeta rozvratu a svobody ve vás může probudit touhu po něčem novém nebo po větší nezávislosti. Měsíc pak zakončí 30. září Merkur v Panně s Uranem v Býku, dokonalá planetární dvojice k řešení problémů, hledání řešení a přijímání poselství.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~ 

19. září se můžete kvůli Slunci v Panně, které si na obloze dalo dostaveníčko s Neptunem v Rybách cítit přepracovaní. Pamatujte, že vyhoření existuje a ctěte své hranice. V tento den proto zpomalte, odpočívejte a dělejte převážně zábavné věci.

Když 22. září nastane podzimní rovnodennost a Slunce vstoupí do znamení Vah, vše se začne točit kolem blízkých vztahů. Spolupracujte, hledejte kompromisy a soustřeďte se na své opravdové i platonické lásky. 25. září pak Merkur a Jupiter vytvoří produktivní atmosféru – tento den bude ideální k odškrtávání si úkolů z to-do listu, zejména těch, kterým jste se dosud vyhýbali.

Úplněk v Beranu, který rozzáří oblohu 29. září vrhne světlo na vás a vaše potřeby. Možná objevíte nový cíl nebo ambici, můžete se ale pustit do plánování, jakou cestou se vydat, abyste došli ke svým snům. Měsíc zakončí Merkur v Panně, který se 30. září setká s Uranem v Býku. Budete řešit problémy týkající se osobních povinností a hledat řešení inovativním způsobem.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~ 

19. září může váš společenský život zachvátit zmatek, a to kvůli Slunci v Panně, které se na obloze ocitne naproti Neptunu v Rybách. Může docházet ke zrušení domluvených plánů na poslední chvíli, ale také k nedorozumění. Na druhou stranu jde o velmi silný den, kdy můžete zapojit fantazii a hledat tvůrčí inspiraci.  

22. září nastane podzimní slunovrat a Slunce se o den později přesune do znamení Vah, což přinese produktivní náladu. Během tohoto období vložíte velké úsilí a spoustu energie do pracovních záležitostí nebo v osobním životě převezmete větší zodpovědnost.

29. září pak nastane úplněk v Beranu, který vás hodí do přemýšlivé nálady. Uzavírá se jeden cyklus a vy se můžete cítit emočně vyčerpaní. Snažte se během tohoto lunárního období zpomalit a dožeňte všechny resty. Opusťte staré zlozvyky a vzorce, které už vám nic nepřináší. Ke konci měsíce vám také Merkur a Uran sešlou zajímavé nápady a v některých případech i zajímavou osobu, se kterou se vyplatí vyrazit na rande.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

19. září se Slunce v Panně střetne s Neptunem v Rybách, a toto spojení bude plné zmatků a zvláštních pocitů. Začnete víc hloubat nad minulostí a ve vašich blízkých vztazích mohou vzniknout nedorozumění. Pokud se vám něco nezdá, je dost možné, že neslyšíte celý příběh nebo nevidíte kompletní obraz. Využijte tento den k zamyšlení, ale pokud to jde, vyhněte se zásadním rozhodnutím. Na konci měsíce bude vše jasnější.  

22. září nastává podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah, což ve vás vzbudí touhu vyrazit ven a bavit se. Navazujte nové vztahy, poznávejte lidi a užívejte si to! Celé září budete okouzlující a přitažliví, takže pokud jste přemýšleli, že vyrazíte na rande, jen do toho!

29. září pak úplněk v Beranu předvede dramatický zlom mezi vašimi přáteli. Možná budete řešit narůstající napětí, ale na druhou stranu je možné, že uzavřete novou spolupráci. Ve vašem případě půjde o pozitivní energii – možná se vám konečně splní nějaký sen nebo uděláte první důležitý krok k velkému cíli. Když se na konci měsíce spojí Merkur a Uran, najdete zdravý způsob, jak integrovat informace a rozhodnout se, co dál.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~   

Připravte se na zmatené rozhovory, které se odehrají 19. září, kdy Slunce v Panně potká na obloze Neptun v Rybách. Tento den nebude zrovna dvakrát vhodný k ladění detailů a komunikace bude váznout. Na druhou stranu se můžete krásně ztratit ve vlastní představivosti a využít svou kreativitu.  

22. září nastane podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah, což vrhne světlo na vás domov a rodinný život. Následující měsíc budete potřebovat víc soukromí, nebo vám zkrátka a dobře bude nejlépe doma s těmi, které máte rádi.

Úplněk ve Vahách, který připadá na 29. září, bude zlomový pro vaši kariéru. Nečekají vás v práci zásadní změny? Nenastupujete na novou pozici, neměníte komplet celou kariéru, neopouštíte staré působiště nebo nezačínáte někde něco nového? V osobním životě nastane důležitý milník, který je potřeba oslavit! Na konci měsíce vám Merkur a Uran připomenou, že problémy vyřešíte spoluprací s ostatními.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~   

Až se Slunce v Panně setká s Neptunem v Rybách, což bude 19. září, snažte se moc neutrácet. Vyhněte se větším nákupům a pořizujte si jen to nejnutnější.

22. září nastává podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah, což ve vás vzbudí aktivnější a společenskou náladu. Období Vah je skvělým časem pro navazování přátelství a sdílení nápadů i myšlenek.

29. září vás úplněk v Beranu přiměje víc cestovat, budete mít také náladu riskovat. Nebojte se vystoupit z komfortní zóny – život se má žít a vy jste připraveni z něho vytěžit maximum. 30. září se Merkur a Uran rozhodnou posunout vaši kariéru tím správným směrem, což se projeví i ve financích. Halelujah!

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

19. září mohou přijít zmatky a zvláštní situace, a to protože se Slunce v Panně dostane blízko k Neptunu v Rybách. Zažijete zklamání z ostatních a různé druhy nedorozumění. Vyhněte se proto raději důležitým rozhodnutím – pod Neptunovou mlhou je obtížné vidět skutečné záměry ostatních.  

22. září nastane podzimní rovnodennost a o den později vás Slunce, které vstoupí do znamení Vah, požádá, abyste začali řešit peníze. Následující měsíc vás čeká hodně práce, pravděpodobně si vezmete ještě jednu práci na vedlejší úvazek nebo brigádu. Což se hodí, protože už opravdu potřebujete přehodnotit svůj rozpočet a nastavit si nové finanční cíle.  

29. září pak úplněk v Beranu vnese od vašich financí víc světla. Blížíte se ke splacení dluhů, nebo možná povedete se svým partnerem rozhovory týkající se peněz a společných zdrojů. Budete také citlivější než obvykle. 30. září pak měsíc zakončí Merkur s Uranem, kteří nesou nečekanou zprávu nebo řešení problému, ke kterému přistoupíte s otevřenou myslí. Jste připraveni riskovat.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~   

19. září buďte připraveni na zmatek, za který bude zodpovědné Slunce v Panně, které se na obloze potká s Neptunem v Rybách. Neberte si věci příliš osobně, ať se nestanete sami sobě nepřítelem. Naopak tuto vesmírnou energii využijte k tvůrčímu zamyšlení, a pokud to jen trochu půjde, vyhněte se důležitým rozhodnutím.  

22. září nastává podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah. Všechno nejlepší! Celý měsíc vyškrtněte ze svého slovníku slovo „sobecký“, je to váš čas, tak se bez výčitek soustřeďte na sebe! Na ostatní budete působit pozitivně a šarmantně, tak toho využijte – jděte na rande, řekněte si v práci o lepší podmínky, zveřejněte to video, které máte v šuplíku…  

29. září osvítí úplněk v Beranu vaše důležité vztahy. Pokud našlapujete po vratké půdě a necítíte se v některých svých vztazích dobře, rozhodněte se, co s tím nebo si stanovte hranice. Teď je ta správná chvíle udělat něco pro sebe a své potřeby. Vyvažte misky vah! Měsíc zakončí Merkur s Uranem, kteří 30. září rozproudí vaši intuici. Smiřte se s minulostí, odpusťte (pokud se na to cítíte) a přijměte své minulé já.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~ 

Připravte se na to, že 19. září, kdy se Slunce v Panně střetne s Neptunem v Rybách, dojde k turbulencím mezi vámi a přáteli. Ve vzduchu visí zmatek, plány se mohou na poslední chvíli rušit… Na druhou stranu jde o skvělý čas ztratit se ve své fantazii a dát průchod kreativitě.

22. září nastává podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah, které vás naladí na soukromější notu. Celý měsíc budete postupně zpomalovat, upřednostňovat odpočinek a věnovat se sami sobě. Čas strávený o samotě bude léčivý a osvěžující. Připravte se na to, že 19. září, kdy se Slunce v Panně střetne s Neptunem v Rybách, dojde ke zkřížení kontaktů s vašimi přáteli. Ve vzduchu zavládne zmatek a plány se mohou na poslední chvíli zrušit. Na druhou stranu je to krásný den pro to, abyste se ztratili ve své fantazii a dali průchod své kreativitě.

29. září vrhne úplněk v Beranu světlo na vaši každodenní rutinu a zvyky. Půjde o dobrou dobu ke zbavení se starých návyků a vzorců chování, které vám už nic nepřináší. Možná se blížíte ke konci velkého pracovního projektu nebo končí období, které vyžadovalo velkou soustředěnost, nasazení a odpovědnost. Měsíc zakončí Merkur s Uranem, kteří 30. září ponouknou vaši intuici. Budete snadněji řešit problémy. A co víc, rýsuje se zajímavá spolupráce!

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Začátek druhé poloviny měsíce berte s nadhledem. 19. září se Slunce v Panně setká s Neptunem v Rybách a vypustí ven zmatky v práci, dost pravděpodobně s vaším nadřízeným. Nedělejte žádná velká rozhodnutí, namísto toho prozkoumejte svou představivost a možnosti.

22. září nastává podzimní rovnodennost a o den později vstoupí Slunce do znamení Vah, díky čemuž budete mít optimistickou a společenskou náladu. Využijte tento čas efektivně, spolupracujte s ostatními a prohlubujte pocit sounáležitosti s lidmi, kteří sdílejí stejné hodnoty jako vy.

29. září rozsvítí oblohu úplněk v Beranu, který přinese zlom v některém z vašich projektů. A víte co? Nejspíš budete mít důvod slavit! Pokud jste zadaní, může úplněk znamenat začátek vaší nové cesty. Přistoupíte k dalšímu kroku ve vašem vztahu, anebo se rozhodnete ho zcela opustit? Měsíc zakončí Merkur a Uran, kteří 30. září přinesou povzbudivé zprávy týkající se vaší práce.

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~ 

Zkraje druhé půlky měsíce očekávejte zmatky. Může za ně Slunce v Panně, které se 19. září napojí na Neptun v Rybách a způsobí problémy v komunikaci. Raději si nechte argumenty pro sebe a vyjasněte si to s ostatními až v průběhu týdne.

22. září nastává podzimní rovnodennost, o den později pak vstoupí Slunce do znamení Vah, a zaměří se na vaši kariéru. Během několika následujících týdnů máte skvělou příležitost oslnit ostatní svými schopnostmi a kompetencemi. Využijte období Vah a přijímejte všechny výzvy, které se vám naskytnou.

29. září na vás úplněk v Beranu sešle přemýšlivou a pochmurnou náladu. Pokud prožíváte náročné období, mohou se problémy v jeho světle zdát ještě větší. Smiřte se s minulostí a opusťte všechny vzorce, které vám už k ničemu nejsou. 30. září se pak Merkur a Uran rozhodli, že rozhovory, které v tento den povedete, budou plné překvapení a zanechají ve vás pocit, že jste připraveni vydat se neznámou cestou.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~ 

19. září, kdy se Slunce v Panně setká s Neptunem v Rybách, nedělejte zásadní finanční rozhodnutí. Můžete totiž podlehnout zbytečnému utrácení, nebo kývnout na nevýhodný obchod.

22. září nastává podzimní rovnodennost, o den později pak vstoupí Slunce do znamení Vah. Začíná dobré období pro cestování, volení si nových kurzů a filozofické debaty. Budete mít dobrou náladu a pocítíte naději ohledně vašich plánů do budoucna.

29. září nastane úplněk v Beranu, který přinese zajímavé informace, které změní váš pohled na něco nebo někoho. Pokud studujete, nejspíš dosáhnete významného milníku. Měsíc pak zakončí Merkur a Uran, kteří se zaměří na vaše city – dozvědět se můžete novinky týkající se peněz.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Neztrácejte čas přílišným vysvětlováním. 19. září, kdy se Slunce v Panně potká s Neptunem v Rybách, bude ve vzduchu viset nedorozumění a hrozí, že si lidé i ty nejobyčejnější požadavky budou brát příliš osobně. Nedělejte žádná velká rozhodnutí, raději s nimi počkejte pár dní, až se vesmír ustálí.

22. září nastává podzimní rovnodennost, o den později pak vstoupí Slunce do znamení Vah a vyzve vás, abyste se zaměřili na sebe. Následující týdny budou emocionálně nabité, budete se zabývat vzpomínkami a také svým vztahem ke smutku, studu a nutkání vše kontrolovat.

29. září se na noční obloze vyloupne úplněk v Beranu, který může být předzvěstí velkého nákupu, splacení dluhu nebo ukončení pracovního projektu. Na konci měsíce buďte obzvlášť pozorní – Merkur s Uranem vám totiž sešlou ty nejlepší nápady za hodně dlouhou dobu. Sdílejte své myšlenky s ostatními, i když vám budou připadat nereálné nebo trochu divné, může to vést k novým, vzrušujícím událostem.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné