Nemůžete se rozhodnout? Nechte to na kyvadle!

Btw ty se surovými krystaly jsou jako poklady.
Text: Kristýna Schafferová 15. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Někdy je fajn, když neleží tíha volby na našich bedrech. A ještě lepší je, když svou nerozhodností nemusíme zatěžovat někoho jiného. Kyvadlo se neuráží, necítí se špatně ani neztrácí půdu pod nohama. Jeho odpovědi jsou jasné a stručné. Jistě, asi není zrovna nejlepší nápad během pohovoru na otázku „a proč chcete pracovat právě pro nás“ sebevědomě reagovat slovy: „Protože mi to řeklo kyvadlo!“. A ruku na srdce, já osobně bych mu nesvěřila tak důležité rozhodnutí, jako třeba zda své těžce vydělané peníze investuji do nejistého businessu… Na obyčejné všední problémy, ale i jen tak pro zábavu, je ale jako dělané. Tak co, vyzkoušíte ho taky?

Potřeba všechno vědět (kéž by se to mimo budoucnosti a citů vztahovalo také na logaritmy, nebo něco podobně praktického) jsou naší lidskou součástí už věky. Když trochu zagooglíte, najdete nespočet esoterických nástrojů, od horoskopů a tarotových karet až po výklady snů a samozřejmě kyvadla! Tyto efektní mystické předměty ladně obchází naši upovídanou mysl a pro odpověď se nebojí zamířit přímo ke zdroji, tedy k samotné intuici. A co je na nich nejlepší? Jsou cenově dostupná, můžete si je vyrobit i sami a snadno se používají. Tak hurá na to! Vyšší kyvadlovou vás provedeme krok po kroku.

Kde se vzalo, tu se vzalo a… tohle umí!

Starověcí Číňané pomocí kyvadla vypuzovali zlé duchy, v 19. století sloužilo jako prostředek k hledání minerálů a spodní vody, o jeho největší slávu se ale postaral v roce 1834 tehdejší ředitel pařížského Národního přírodovědeckého muzea Michel-Eugéne Chevreul, který věřil, že na něho (to kyvadlo) působí nevědomá síla osoby, jež ho používá. (A jen tak mimochodem, MIchel-Eugéne byl hodně zajímavý člověk, objevil například kreatin či kyselinu olejovou a stojí za první podobou mýdla.)

Kyvadlo je v podstatě velmi jednoduchý nástroj. Skládá se jen z malého zatíženého předmětu (například kusu oceli, kamenu nebo křišťálu), který je přivázán na provázku, řetízku či šňůrce. Drží se v jedné ruce a jakmile je mu položena otázka, na níž se dá odpovědět buď ano, ne nebo možná, rozhýbe se určitým směrem, čímž poskytne odpověď.

Jak to celé funguje?

Co vlastně způsobuje, že se kyvadlo hýbe? To záleží na tom, koho se zeptáte. Skeptici mají za to, že ho podvědomě rozhoupáváme mi sami, někdo zase věří, že se kyvadlo komíhá díky vyšším duchovním průvodcům. A samozřejmě se nabízí také fyzikální odpověď – gravitace.

Nejprve kalibrace, prosím

Než povoláte kyvadlo do akce, musíte ho prvně zkalibrovat – nastavit na svou vlastní energii. Jen tak poznáte, kterým směrem je dle něho ano, ne a možná. Jak na to? Držte ho za šňůrku v jedné ruce a dejte mu pokyn: „Ukaž mi, prosím, ano“. Pozorujte, jakým směrem se hýbe – zda vertikálně, horizontálně či kruhovitě. Postup opakujte také se slovy ne a možná.

Nyní přichází na řadu test, zda vše funguje, jak má. Položte kyvadlu jednoduchou otázku, na kterou znáte odpověď, například jak se jmenujete, kolik vám je let nebo kde jste se narodili. Pokud kyvadlo zatěžkávací zkouškou prošlo, můžete se vrhnout na otázky, které vás pálí.

Kyvadlo, kyvadlo, řekni, co mě čeká v době budoucí?

Pamatujte, že kyvadlo je poměrně stručný společník. Kromě tří odpovědí (ano, ne, možná) vám nic jiného nesdělí. Proto své otázky formulujte jasně tak, abyste ho nemátli. Zkuste například začínat větou: „Je v mém zájmu, když…“ nebo „Věřím správně, že…“.

A na co se ptát? Tady žádná omezení neexistují. Ať už vás pálí důležitá témata, nebo něco menšího včetně kariéry, vztahů, peněz, lásky i sexu, směle do toho. Početné množství otázek je vítáno, pokud se ale budete ptát na to samé pořád dokola, může se stát, že začne být odpověď poněkud nejasná. V takovém případě kyvadlo znovu zkalibrujte. Tak hodně zábavy a spoustu uspokojivých odpovědí!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné