Je tady jarní rovnodennost, teď teprve začíná astrologický rok

Ano, naši milí ezoterici. Dnes je jarní rovnodennost a to znamená pouze jediné –⁠ start nového astrologického roku.
Text: Jan Houška 20. března 2023

Foto: Getty Images

Začátek nového astrologického roku je v astrologii vždy označován jarní rovnodenností. Skutečný zvěrokruhový rok začíná, když Slunce vstoupí do znamení Berana, přestože moderní kalendáře začínají rok prvním lednem. Začátek nového astrologického roku s sebou přináší odvážnou ohnivou energii, přesně takovou, jakou má Beran.

Nový astrologický rok je výzvou k tomu, abychom se vydali na cestu za novým dobrodružstvím a učinili krok k tomu, abychom se stali lepší verzí sebe sama (teda aspoň tak se to traduje po staletí). Novoluní ve znamení Berana nastalo 20. března, a proto je dnešek mimořádně vhodným časem pro stanovení cílů a zhmotnění vašich sezónních snů. Tak šup, šup, utíkejte manifestovat a nabíjet krystaly. 

Kdyby vás náhodou zajímalo, jaké krystaly jsou pro jarní rovnodennost nejlepší, tak chybu rozhodně neuděláte, pokud sáhnete po avanturínu, slunečním křišťálu, olivínu nebo třeba mechovém achátu.

Ale nebojte, jarní rovnodennost není pouze o krystalech a afirmacích. Jedná se i o ideální čas, kdy si třeba přestavět v bytě či baráku nábytek, popřípadě zbavit se věcí, které ve svém životě nepotřebujete (teď nemyslíme vašeho toxického partnera, ale třeba účtenek z nákupu o kterých už rok tvrdíte, že se můžou někdy hodit). 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné