Cosmo průvodce po galaxii: Jak nás ovlivňují jednotlivé planety?

Čím to, že se někdy věci tak zvláštně zamotají? Jasně... tak teda *díky*, Neptune...
Text: Kristýna Schafferová 31. května 2023

Foto: Getty Images

Z astrologického hlediska souvisí každá planeta na obloze s konkrétními rysy naší osobnosti. Zatímco jedna ovlivňuje komunikaci, jiná má prsty v romantických záležitostech nebo může za naši více či méně dobrou finanční situaci. Pojďte se s námi vydat na krátký meziplanetární průlet, díky které budete mít jasno. A až vám příště bankomat ohlásí "nedostatek prostředků na účtu", budete moc dobře vědět, kdo za to může (tak dík, Saturne).

Slunce - hvězda ega

Ano, my víme, že Slunce není planeta ale hvězda, do astro planetárního průvodce ale rozhodně patří, protože naši osobnost ovlivňuje zásadním způsobem. Slunce je středobodem celého vesmíru, což se prolíná i v nás. Značí ego, vnitřní energii a identitu. Symbolizuje naši vůli žít, podstatu bytí a tvůrčí sílu. Slunce také řídí důležité aspekty našeho života, jako je zdraví, vnitřní pohoda a síla. 

Znamení, kterému vládne: Lev

Měsíc - planeta emocí

Měsíc je spojen s pamětí, emocemi a instinkty, a může ovliňovat naše nálady a sny. Ukazuje naše emocionální já - proč věci cítíme tak, jak je cítíme. Má ženskou energii a bývá spojován s mateřstvím. Cesta Měsíce zvěrokruhem trvá přibližně 28 dní, přičemž v každém znamení zůstává cca 2 a půl dne. Pracuje skrze naši duši. 

Znamení, kterému vládne: Rak

Merkur - planeta komunikace

Merkur ovlivňuje naši schopnost komunikovat, vysvětlova a chápat svět kolem. Spadá pod něj logické uvažování, učení se a intelekt. Vládne logice, rozumu, vyjadřování a schopnostem analyzovat a racionalizovat. Jeho energie je rychlá a může v nás vyvolávat pocit neklidu. A pokud je v retrográdní fázi, může způsobovat nedorozumění nebo poruchy komunikačních technologií. 

Znamení, kterým vládne: Blíženci a Panna

Venuše - planeta lásky a peněz

Venuše řídí naše city, manželství, ale i ostatní vztahy, jako je třeba přátelství. Její energie je velmi silná, ženská a dokáže v nás probudit to nejkrásnější. Je ale také empatická a ovlivňuje naše módní cítění. Jestli jste tedy někdy přemýšleli nad tím, proč jste schopní v jednom outfitu zkombinovat několik různých šílených vzorů, odpovědí je Venuše ve vašem domě. 

Znamení, kterým vládne: Býk a Váhy

Mars - planeta vášně

Mars působí na naši energii, odhodlání a zápal. Způsobuje sexuální jiskření, ovlivňuje ale také odvahu, hněv a agresi. Navíc má co dočinění se soutěživostí, je tedy odpovědí na to, proč prohry zvládáte tak, jak je zvládáte.

Znamení, kterým vládne: Beran a Štír


Jupiter - planeta štěstí

Jupiter je velmi silnou maskulinní planetou, která si na starosti vzala naše štěstí. Do života nám vnáší optimismus, filozofické a náboženské otázky a abstraktní myšlení. Ukazuje nám, jak sklízet plody našich činů, dokáže zařídit správné načasování a vede nás k tomu dopadnout vždycky pevně na nohy. Pokud jste někdy přišli ke štěstí jako slepí k houslím, poděkujte Jupiteru. 

Znamení, kterému vládne: Střelec

Saturn - planeta karmy

Saturn vládne pracovitosti, hranicím a času. Můžete ho považovat za svůj "to do list" - bude nad vámi bdít, abyste se pustili do práce a převzali odpovědnost. Žádná prokrastinace, ale disciplína! Vládne také stáří a moudrosti, které dosáhneme pouze časem. Saturn je zkrátka takový velký nebeský učitel. Může ve vás ale vnitřně vyvolávat obavy, strach, pesimismus a deprese. 

Znamení, kterému vládne: Kozoroh

Uran - planeta rebélie

Uran symbolizuje změnu. Ukazuje nám, v čem jsme jiní a v čem můžeme něco změnit. Jeho energie je nevyzpytatelná, nekonvenční, neobvyklá a nepředvídatelná. Projevuje se především v situacích, kdy děláte věci jinak, než "normálně". Ovlivňuje vnímání, vládne progresivním ideálům, novým vynálezům, nekonvenčnímu umění a intelektuálním myšlenkám, stejně jako technologickému pokroku. Je také původcem převratů, vzpour a neshod. 

Znamení, kterému vládne: Vodnář

Neptun - planeta iluzí

Neptun řídí sny, tajemství a abstraktní myšlení. Jeho energie je spjatá se spiritualitou a kulturou. Podněcuje také fantazii a představivost jak to žádná jiná planeta nedokáže. Někdy se kvůli němu mohou věci zvláštně zamotat a jeho vliv může působit jako klam, závislost, lež nebo podvod. Má dvě mince - na jedné straně vězí optimismus a eufórie, na druhé zmatek a paranoia. 

Znamení, kterému vládne: Ryby

Pluto - planeta moci

Málokdo by to do malé planetky (dnes už teda spíš trpaslíka) řekl, ale Pluto vládne moci, smrti a transformaci. Řídí reprodukční systém, ale má i svou temnější stránku - jeho součástí je posedlost, panovačnost a velikášství. Jeho energie je syrová a mocná, vtáhne vás do očistce, ze kterého vyjdete jako nový člověk. Přesně tak totiž Pluto funguje: ničí, aby přinesl nové, devastuje, aby přinesl možnost budovat od základů. 

Znamení, kterému vládne: Štír

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné