Krystal místo kariérního poradce? Ano, prosím!

Sháníte lepší pracovní pozici? Chcete povýšit? Přemýšlíte, zda odejít? Nebo si jen přejete zase se v práci cítit dobře? Tyhle krystaly vám pomůžou nabrat správný kariérní směr. A ještě jsou tak hezké!
Text: Kristýna Schafferová 29. března 2023

Foto: Getty Images

Krystaly jsou skvělou zásobárnou energie, malým talismanem, který můžete nosit neustále u sebe a čerpat z jeho schopností. Mohou chránit, léčit, podporovat… A to nejen v lásce, ale i v práci. Pokud nabitý krystal položíte na desku pracovního stolu, nebo ho na odiv umístíte kamkoliv do kanceláře, podpoříte tak svůj kariérní život. Vzhledem k tomu, že v práci trávíme většinu svého života, to nezní jako úplně špatný plán, ne?

Na velikosti ani tvaru přitom nezáleží: velké, malé, oblé, špičaté... Surové i broušené, zasazené do šperků, nebo víc drahokamů najednou, všechny se postarají o zlepšení vaší stávající situace. Zatímco některé kýžený efekt přinesou poměrně rychle, jiné volte na delší trať, protože vás podporují souběžně. Když je ale budete mít u sebe, budete se cítit lépe. Tak nějak pořád. 

Kromě toho, že k vám přivolají nové příležitosti a správné lidi, zesílí vaše silné stránky a zablokují negativní energie, budou navíc určitě hezčí dekorací vašeho kancelářského stolu, než polomrtvý sukulent nebo oprýskaný kelímek s tužkami. 

A které vesmírné kariérní kouče si pořídit?

Lapis Lazuli – Pro zviditelnění se

Tenhle modrý kámen vás provede všemi pracovními nástrahami a dostane vás vysoko. Pokud toužíte po uznání, kariérním růstu a úspěchu, noste ho u sebe. Jen se ujistěte, že své cíle dobře znáte.

Ametyst – Pro lepší soustředěnost

Pokud věci hodně řešíte a už jste někdy byli blízko vyhoření, pomůže vám tenhle kámen lépe se soustředit. Vezměte ho do rukou a chvíli ho držte pokaždé, když je toho na vás moc, nebo jste rozrušení. Poproste ho, aby vás uklidnil a nasměroval k vašim prioritám.

Černý obsidián – pro duševní pohodu

Funguje jako štít, který vaši auru a psychickou pohodu ubrání před toxickými šéfy, dotěrnými kolegy, nespolupracujícími spolupracovníky a pracovní úzkostí. Přestože vás krátkodobě ochrání, pamatujte, že toxické prostředí změní spíš vás než ostatní, takže pokud se v zaměstnání necítíte dobře, raději odejděte.

Měsíční kámen – pro lepší kreativitu a představivost

Měsíční kámen je mystickou energií, která umocňuje intuici. Bude vás provázet během meditace (položte si ho na čelo, nebo ho podržte v rukou) a umožní vám lépe poznat sami sebe. Pokud máte kreativní práci, nebo potřebujete nové nápady, je tím pravým. Pro ještě lepší výsledky ho mějte v noci pod polštářem.

Jantar – pro odvahu a sebedůvěru

Legenda praví, že je v jantaru ukryta duše tygra, která svému nositeli dodá sílu a odvahu. Pomůže vám překonat překážky, které si do cesty sami kladete a bude vás povzbuzovat, abyste se stali nejlepší verzí sebe sama. Na kancelářském stole se vám neztratí za žádných okolností.

Olivín – na ochranu před rivaly

Olivín vás bude jako vlastního chránit před žárlivostí, zradou a nízkou sebedůvěrou. Jeho čas přichází především pokud si myslíte, že chce někdo získat vaši pozici. Noste ho po kapsách, v kabelce, jako šperk, anebo ho položte vedle počítače. 

Křišťál – když vám chybí energie

Zlepšuje náladu, dobije vás jako baterka, očistí od negativních vibrací… Univerzální kámen pro každého, ať už jste právníci, cirkusáci, nebo prodavači v obchodě. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné