Mayský horoskop: Nastává období Vody. Co nám přinese?

Další etapa 13 dnů je tady. Nechte vodu, aby vás očistila zevnitř i zvenčí. Zkuste detox, horké bylinné koupele a odpusťte těm, kterým jste dlouho nemohli.
Text: Robert Policar 27. ledna 2023

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Vody (1-Muluc), které bude trvat až do 8.2. A stejně, jako je dotek vody na kůži očistný, pomůže nám vyrovnat se s nespravedlností, zbavit se zášit a odpustit těm, u kterých jsme to doteď nedokázali.

Období Vody je tady, aby nás osvobodilo od minulosti a umožnilo nám začít žít takový život, jaký chceme. Dovolte jí, aby s sebou zvala všechny křivdy a odnesla je někam daleko a zaměřte se na lepší já - zkuste detox, otužování nebo si každý večer dopřejte léčivou, bylinnou koupel. 

Muluc patří k východním znamením, které jsou charakteristické svou schopností druhé inspirovat a vytvářet nové ideje a formy v mnoha různých oblastech života. Abyste toho však byli schopni, musíte se zbavit zátěže, kterou si s sebou nesete z minulosti. Setřeste všechny dramatické příběhy, které vás utvářely a ponořte se do přítomnosti, jež je základem všeho budoucího. Proto nejdříve odpusťte sami sobě a teprve pak se snažte zaměřit na ostatní. V opačném případě to může jít obtížněji. Poproste živel vody, ať vás očistí od všech negativních emocí, které vám brání v úspěchu a prožívání štěstí bez příčiny.

Tělo & hmotné věci

Zaměřte se především na detoxikaci těla a různé dechové techniky, které vám pomohou získat nějakou tu potřebnou energii navíc. Ke všemu uvolníte i dlouho potlačované emoce. Od věci není porozhlédnout se po kvalifikovaných odbornících, kteří vás všechny techniky naučít provádět správně, takže pak budou mít o to větší efekt. Je také skvělá doba pro otužování a horké bylinné koupele. Dodržujte správný pitný režim a co se týká financí, udělejte si v nich konečně pořádek. A když už jsme u toho, nebraňte se inovativním přístupům. 

Rovina mysli

Voda přichází v klidu a míru a pomůže vám urovnat napjaté vztahy v práci. Pokud někoho nemůžete vystát, zkuste tento problematický vztah napravit, anebo rovnou opustit. Netrapte se však nikým příliš dlouho a buďte otevření novému, jinak vám to důležité propluje mezi prsty. Vy jste ti, kdo drží moc nad svým životem, proto nezapomínejte, že máte možnost změny! Buďte trpělivý a nevzdávejte se příliš brzo. 

Vztahy: milostné i přátelské

V období Vody nastává skvělá příležitost odpustit někomu, kdo je pro vás stále důležitý, ale nedostal šanci své pochybení zcela vysvětlit a následně se i omluvit. Snažte se odpustit i těm, kteří si nikdy neuvědomí, co způsobili, přestože je život jednoho dne stejně poučí. Zbavte se zášti, nespravedlnosti nebo jakéhokoliv nepříjemného pocitu, který je už dávnou minulostí. I na svého partnera se zkuste dívat novýma očima. 

Rovina ducha

A nakonec všeho dobrého. I v rovině ducha je období Vody velmi silné: Můžete během něho totiž zcela očistit svou duši. Odpusťe sami sobě a začněte se mít rádi takoví, jací jste. Není překvapením, že vám během tohoto období bude dobře u moře, řeky nebo jezer, na jakýkoliv výlet tedy rozhodně kývněte. A až se budete dívat na tichou mírumilovnou hladinu, poproste vodu, ať vás osvobodí od starých bolestí, které možná prožíváte, protože poslední tři roky byly velmi náročné. Blíží se zcela nová etapa, která vám nabídne čistý štít. A je jen na vás, jestli se budete chtít stále nořit do staré bolesti, nebo se otevřít novým léčivým proudům života. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné