Jak naplánovat sex, aby to nebyl trapas? #Tabulky

Zapomeňte na spontánnost, plánovaný sex může být skvělý. #ExcelovéTabulky
Text: Tereza Zajíčková 14. června 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Bez nadsázky můžeme říct, že málokdo z nás se dnes obejde bez diáře nebo Google kalendáře. V záplavě každodenních povinností ale často zapomínáme na jeden důležitý fakt: A to že sex je stejně důležitý jako jakákoli pracovní schůzka nebo nákupní seznam. Možná to na první pohled bude znít trochu fádně (koho by taky vzrušovaly tabulky?), zařazení intimních chvilek mezi vaše běžné úkoly dokáže s vaším sexuálním životem divy.

Asi si řeknete, že plánováním se ze sexu stane povinnost. Ale schůzku s přáteli nebo lekci jógy si přece taky zapíšete do kalendáře, aniž by vám to připadalo jako něco nudného nebo odstrašujícího. Navíc z toho plyne i spousta benefitů: Pokud budete sex pravidelně plánovat, zajistíte si na milostné hrátky dostatek času a (pravděpodobně) i tu správnou náladu. A rozhodně to nemusí být trapas, stačí dodržovat správný postup.

Nejdřív mluv, potom konej

Pokud jste sex ještě nikdy neplánovali, logicky se ptáte, jak začít. Nakreslit srdíčko k náhodnému dni v kalendáři a pak čekat, jestli z vás partner večer serve oblečení? Ne, takhle to fakt nefunguje. Nejdřív ze všeho si se svou polovičkou promluvte a ujistěte se, že vůbec o tuhle inovaci bude mít zájem. Důležité také je si vyjasnit, co chcete plánovaným sexem řešit. Jde jen o vaši časovou vytíženost, chcete víc sexu nebo se snažíte svůj sexuální život jen trochu opepřit? Tohle všechno zvažte, abyste si byli jisti, že skutečně děláte správnou věc.

To pravé datum

Jakmile se dohodnete, není už nic lehčího než si najít společný večer (nebo klidně ráno či odpoledne) a zapsat si do kalendáře velkými písmeny SEX. Nebo klidně jen ikonu srdíčka, pokud v práci svůj diář běžně otvíráte před šéfem. Už jen to, že tuhle poznámku uvidíte mezi naplánovanými schůzkami a povinnostmi, vám pomůže vybudovat vzrušení.

Do každého detailu

Sex samozřejmě není jen o penetraci, tak proč nezahrnout do plánování i předehru? Dohodněte se dopředu, co všechno spolu budete dělat. Můžete své plány trochu rozšířit a zajít si spolu do sauny, kde se pořádně zapotíte nebo na večeři, na kterou si (oops!) pod šaty zapomenete vzít spodní prádlo. Zkrátka a dobře, všechno jde lépe, když můžete společně sdílet své fantazie a očekávání.

Sexy přípravy

Spontánní sex je skvělý, o tom není pochyb. Když ale sex plánujete dopředu, můžete se na něj připravit, a to se vším všudy. Kolikrát už se vám stalo, že jste zrovna dostali chuť, ale museli jste odolat pokušení kvůli neoholeným nohám nebo česnečce, kterou jste si dopřáli k obědu? Při plánování sexu se příprava stane takovou malou předehrou, jež je stejně hot jako samotný milostný akt. Líčení, holení (pokud mu fandíte), oblékání do krajek, zapalování svíček… To všechno jen zvýší erotickou atmosféru.

Nevyšlo to? Nevadí

I když si vše do puntíku nalajnujete, musíte počítat s tím, že se něco přihodí a z vašich plánů sejde. To je prostě život. Ať už vám do toho skočí nepředvídatelné pracovní povinnosti, urgentní rodinná událost nebo jen špatná nálada, nebojte se spolu mluvit. Stejně jako jakýkoli jiný společenský závazek, i sex se dá odložit na jiný den. Takže no stress!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné