Jak ovládnout umění sextingu?

Připravte si palce (mimo jiné), jde se sextovat!
Text: Tereza Zajíčková 14. dubna 2023

Foto: Getty Images

Dnešní technologicky vyspělá doba nám umožňuje dopřávat si sex, aniž bychom se s druhou osobou nacházeli ve stejné místnosti. Detailní erotické zprávy, provokativní zvukové nahrávky a vyzývavé fotografie, to vše může pořádně okořenit váš milostný život.

S pomocí sextingu snadno procvičíte sexuální napětí a rozeberete s partnerem své touhy i hranice. Podle Elizabeth Dell, sexuální pedagožky a zakladatelky aplikace pro intimní vztahy Amorus, jde zároveň o skvělý způsob, jak prozkoumat svou intimitu a sexuální fantazie v bezpečném prostředí. Ale jak na to? Přestože psaní žhavých zpráv není žádná velká věda, dodržováním pár základních pravidel dovedete váš sexting k dokonalosti.

Chraňte se

Žádný nechráněný sex se neobejde bez následků… ani ten po telefonu! Obzvlášť, když se bavíte posíláním svých nahých fotek. Přestože partnerovi na 100 % důvěřujete, nikdy nevíte, v čích rukách by mohly citlivé materiály skončit. Ať se vám to líbí nebo ne, digitální bezpečnost je zkrátka při sextingu na prvním místě. Pokud si nedokážete představit své milostné skotačení bez pár lechtivých momentek, zaměřte se na to, aby na fotkách nebyl vidět váš obličej (případně ho zakrýval smajlík) ani výrazná znaménka nebo tetování, podle nichž by vás mohl někdo poznat. 

Pořádně se nažhavte!

Určitě se shodneme, že milostná předehra je klíčem k dobrému sexu. Proč ji tedy vynechávat během sextingu? Právě stupňováním erotiky a očekávání dosáhnete maximálního vzrušení. V případě sexu po telefonu navíc máte větší prostor dráždit svého partnera, protože nehrozí, že se necháte unést a budete postupovat příliš rychle (jak k tomu občas při fyzickém milování dochází).

Neodhalujte všechno

Spoustu lidí vyznává názor, že nejvíc sexy jsou nahé fotky. Musíte ale po telefonu opravdu ukazovat každý centimetr své holé kůže? Jak se říká, méně je někdy více. Možná vám bude příjemnější, když určité partie šikovně zakryjete: třeba poloprůhledným tričkem nebo síťovaným šátkem. Nejen, že tak ochráníte své soukromí, ale hlavně podpoříte partnerovu představivost. A ta dokáže s navozením erotické atmosféry neskutečné divy!    4.

Buďte konkrétní

Pokud se stydíte za své sexuální sklony, je čas odhodit obavy. Čím konkrétnější při sextingu budete, tím větší zážitek partnerovi (a ve výsledku i sobě) přinesete. Nebojte se vyjádřit, co vás vzrušuje a kde chcete, aby se vás dotýkal. Myslete také na to, kde se váš protějšek právě nachází, a promítněte prostředí jeho bytu do vašich zpráv.

Ptejte se

Nikdy nezapomínejte, že sexting slouží ke vzájemnému uspokojení. Ptejte se partnera na jeho myšlenky, názory i nápady a dejte mu najevo, že vám na jeho potěšení opravdu záleží. Díky konverzaci snadno zjistíte jeho meze a dozvíte se víc o tom, co ho dokáže rozpálit.

Projevte entuziasmus

Přestože je sexting jedinečnou zkušeností, může vyvolat i pocit nervozity nebo zranitelnosti. Zvlášť v případech, kdy dochází ke sdílení fotografií, byste se neměli ostýchat vyjádřit svou pozitivní reakci. Partner totiž přes zprávy nedokáže posoudit tón vašeho hlasu ani řeč těla, takže se pouhé slovní odpovědi mohou zdát příliš strohé a znuděné. Co s tím? Zapojte vykřičníky, příslovce a emoji! Třeba takový slintající smajlík perfektně vyjádří, jak moc vás jeho nápady nebo obrázky vzrušují.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné