5 booty call rad, které byste měli dodržovat

Ahoj, dojedeš?
Text: Jan Houška 13. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Když přijde řeč na nezávazný sex, často můžeme zaslechnout termín "Booty Call". Tento druh spontánního a neformálního setkávání (kdy si ve tři ráno po pár skleničkách prosecca domlouváme sex) může přinášet do našeho života vzrušení a naplňující r-r-r-r-r-ozkoš. (Dan Nekonečný byl vizionář, budiž mu země lehká.) Pojďme si tedy říct pár pravidel, která dodržovat při booty callu tak, aby se z něj nestal vztah. Protože to nikdo z nás rozhodně nechce...

Výběr

Ač to může znít jasně, výběr toho správné člověka, který bude vaším booty callem je základ. Ačkoliv to může být lákavé vybrat si někoho ze svého běžného společenského okruhu, vždycky se raději vyhněte lidem, se kterými se stýkáte denně, jako jsou kolegové nebo třeba spolužáci. 

Otevřenost

Jasná komunikace je důležitá v každém vztahu, a to i v tom, který se týká pouze sexu. Než se pustíte do jakýchkoli intimností, ujistěte se, že se obě strany vzájemně chápou a ví jaké jsou hranice. Diskuse o sexuálních preferencích, limitech a antikoncepci je základem.

Míň je někdy víc

Scházejte se jen párkrát do měsíce, čím míň tím líp. Jakmile se budete scházet častěji, bude to působit spíš jako vztah a povinnost a brzy vás to přestane bavit. 

Netlačte na pilu

Pokud vám váš booty call po první zprávě neodepíše, už mu další neposílejte. Netlačte na pilu. Může spát nebo trávit čas s někým jiným - a vám to nesmí vadit, protože o tom nezávazný sex je. Není to vztah.

Žádný společný čas navíc

Booty call je zkrátka o sexu, vyhněte se trávení společného času více než je třeba. Žádné přespávání nebo společné snídaně druhý den. Pokud chcete zachovat zdravé přátelství s výhodami, vyhněte se vztahovým věcem.

Provozování booty call vztahů zkrátka vyžaduje důkladné pochopení pravidel, kterými se tato příležitostná setkání řídí. Dobrým výběrem potenciálních partnerů, udržováním otevřené komunikace a respektováním soukromí však můžete vytvořit oboustranně uspokojivý a příjemný zážitek. Vydejte se tedy ven do krásného světa rozkoše a užívejte si nezávazná (sexuální) dobrodružství zodpovědně. (Hlavně ať to není někdo, s kým trávíte čas pořád.)

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné