12 otázek, na které se zeptat svého crushe na prvním rande

A ty se ptáš co já?
Text: Jan Houška 23. dubna 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

První rande může být vzrušující i velmi nervy drásající, zejména v případě, že se máte potkat s někým, kdo vás opravdu zajímá. Všichni to známe, chcete udělat dobrý dojem a lépe ho poznat, ale zároveň se nechcete moc vtírat a působit dotěrně. Ano, dotěrné lidi nikdo nemá rád. Na co se teda ptát, tak aby to nevypadalo, že děláte pro CIA a váš crush místo na rande přišel k výslechu? Nebojte, jsme tu pro vás. Tady je 12 otázek, které vám pomohou prolomit ledy jako Titanic a rozproudit konverzaci na prvním randíčku:

1) Jaký je tvůj oblíbený koníček nebo volnočasová zábava?

Klasická otázka, která se ale vždycky hodí. Pomůže vám se dozvědět společných zájmech a koníčcích a dá vám napovědět, jestli je vaše vysněná polovička úplný ignorant nebo ne.

2) Jaká je tvoje oblíbená kniha nebo autor?

Pro milovníky literatury nezbytná otázka. Nechcete přece chodit s někým, jehož nejoblíbenější knížka je Padesát odstínů šedi. Ano, pojďme si už konečně přiznat, že je to to nejhorší, co nás za poslední roky potkalo. 

3) Co hledáš ve vztahu?

Nic by vás na prvním rande nemělo zajímat víc než to, co s vámi váš crush zamýšlí. Hledá lásku na celý život? Pobavení na večer? Chce si s vámi vzít napůl hypotéku na rodinný dům a vyrazit octávkou do Chorvatska? Zeptejte se!

4) Jaký je tvůj největší životní cíl?

Proč nevtáhnout do konverzace trochu depresivní nálady z toho, že jsme se si nikdy nedokázali splnit náš životní cíl, že?

5) Máš sourozence? 

Jasný, otázka na rodinu může na prvním rande znít trochu divně, ale přece si nechcete začít s někým, kdo třeba může patřit do nějaké sekty, ne? (Pozor, když odpoví, že má hodně sourozenců, to by mohla být sekta).

6) Chodíš se pravidelně testovat?

Není nic víc sexy než lidi, kteří se chodí pravidelně testovat na pohlavně přenosné choroby. 

7) Jaké je nejzajímavější místo, které jsi kdy navštívil?

Další z otázek, která vám o vašem budoucím životním partnerovi dokáže mnohé říct. Pokud řekne, že to byl Konopiště, tak berte nohy na ramena. 

8) Máš nějaký skrytý talent?

Ptát se na skrýté talenty může být zábavný způsob, jak strávit randíčko. Co když zjistíte, že váš crush umí po sobě umí sklízet spodní prádlo a nenechává ho ležet všude možně, že?

9) Jakou nejzajímavější práci jsi kdy dělal? 

Tady je to podobné jako u skrytého talentu. Když se zeptáte na nejzajímavější práci, kterou váš protějšek kdy vykonával, můžete se dozvědět více o jeho profesní dráze a zkušenostech. Nebo třeba taky to, že nikdy nepracoval...


10) Máš nějaký oblíbený podcast nebo seriál?

Ptát se na oblíbené podcasty nebo televizní pořady vám pomůže dozvědět se více o zábavních preferencích vašeho partnera a možná i najít společné zájmy. Chodit s někým, kdo netráví hodiny sledování Výměny manželek, musí být totiž hrozná nuda...

11) Jaký nejpodivnější dárek, který jsi kdy dostal?

Ptát se na podivné dárky může být zábavný způsob, jak se dozvědět více o minulých zkušenostech a vztazích vašeho partnera. Navíc to dokáže napovědět také to, jestli jeho ex byla kreativní nebo ne... (Chápete, kam tím míříme).

12) Máš nějakou celebrity crush?

Ptát se na celebrity crush může být trošku ošemetné, můžete totiž zjistit, že je to třeba Dua Lipa. To pak nezbývá nic jiného, než se sebrat a odejít... 


Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné