Jak na první rande v roce 2023?

Jaká jsou no go témata na první schůzce a je víc vždycky víc?
Text: Silvia Haupt Kozoňová 2. ledna 2023

Foto: Emily in Paris (2021, Netflix)

Nový rok mi připomíná první rande. Všechno je neokoukané a nevíte, co očekávat, máte plno vysněných scénářů… A nakonec je to jinak. V roce 2022 jsem absolvovala celkem 13 prvních schůzek. Mám za sebou rande, které trvalo 72 hodin, i pětadvacetiminutové dostave­níčko na jednu skleničku. Byla jsem na rande v nejbližším lokále, ale i na schůzce, během níž jsem musela stihnout check-in na letišti. Od fuckboyů přes ghosting až po: „Silvio, vím, že se ještě neznáme, ale myslím, že jsi ta pravá.“ (Bojím, bojím.)

Na konci loňského roku jsem si mezi svými přáteli na Instagramu udělala malinkatý průzkum. Výsledky – totální „no brainers“, kterými jsem se však z neznámého důvodu vůbec neřídila. Čas na změnu? Ano! A nový rok je pro to ideálním startovacím obdobím. V roce 2023 bych chtěla mou dating game posunout na vyšší level a „no brainers“ implementovat do jasně daných pravidel. Pokud se zamýšlíte nad tím, zda v dnešní době ještě někdo hledá lásku, nebo jenom one night stands, jestli jít k němu hned domů nebo zda je chyba vypařit se z rande už po 15 minutách, následující řádky jsou přesně pro vás!

Everybody is looking for love

V mé sociální bublině pouhých 9 % randí z nudy, naopak i ti největší hráči chtějí potkat někoho speciálního, a to z 82 %! Takže je to oficiální! Podle tohoto velice neprofesionálního, ale zato osobního průzkumu i ten největší instagramový donchuan ve skutečnosti hledá lásku! Pokud většina lidí skutečně touží po spřízněné duši, není to skvělá zpráva? Optimistický vibe je důležitý nejen v rámci novoročních předsevzetí, ale také love life mindsetu. A vy letos možná můžete potkat lásku svého života.

Randit víc, nebo míň?

Až 66 % lidí z mé sociální bubliny chodí na míň než 5 schůzek ročně. „Single but ready to mingle“ evidentně znamená pro každého něco jiného. Jen 5 rande za rok vám může buď a) ušetřit mnoho času, nebo b) dodat pocit, že na téhle plane­tě už fakt nikdo neexistuje. A pokud vám přijde, že musíte potkávat víc lidí, abyste si někoho našli, věřte, že nemusíte. Můj známý byl letos na 23 schůzkách a je stále single. V roce 2023 proto upřednostněte kvalitu před kvantitou.

Mlčeti zlato?

Já osobně patřím mezi typ lidí, co vyplňují ticho. Na prvním rande je ticho jako hustý tmavý kouř, který mě, pokud nezačnu mluvit, udusí. A tak mluvím. Mluvím hodně, a když mě dotyčný nezastaví, tak i zbytečně. Podle mého průzkumu jsou NO GO témata na prvním rande: Peníze, talk o tom, jak se hledáte v životě, traumata z dětství a terapie, STDs, dělání si srandy z jiných mužů, pomlouvání nebo i velebení bývalých partnerů, jiná rande, na nichž jste byli (dokonce i při dotazu: „Jaké bylo nejhorší rande ve tvém životě?“). Asi vám nemusím říkat, že většinu z těchto témat jsem už více méně na mých rande stihla rozebrat.

Spát spolu na první schůzce, nebo ne?

Já a má instagramová parta single lidí doporučujeme na „tenkrát poprvé“ počkat alespoň do druhého rande. Když si ale hned po pár hodinách „vyhodíte z kopýtka“ a dotyčný se neozve, rozhodně to nebude tím, že vás už měl doma. Nevím, zda vás to potěší – ale prostě by nenapsal tak či tak. Slut shaming nebo jiné myšlenky proto vymažte z hlavy spolu s jeho telefonním číslem.

Time is money

V roce 2020 jsem i na špatném rande zůstávala minimálně hodinu. Hodina mého času mi přišla adekvátní pro větu: „Tak já bych už šla.“ V roce 2022 jsem tento time frame zkrátila na 25 minut. Podívala jsem se mu do očí, usmála se a řekla, že jsem ho ráda poznala, ale teď už bych chtěla jít. Time is money, hlavně když vás honí Cosmo deadliny.  

P.S. No brainer rada (pro mě samotnou) na úplný konec. Snažte se na rande moc nepít. Nikdy nevíte, zda vám bylo s dotyčným taaaak moc fajn, nebo jste se dostali jenom taaaaaak moc do nálady.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné