*Vlhčené obrousky 4ever* Co si nezapomenout sbalit na fesťák?

Fesťáková sezóna začala! Horko, pot, fronty na drink a nespavost. Co si nezapomenout sbalit na festival, tak abyste ho přežili s aspoň trochou důstojnosti?
Text: Jan Houška 19. června 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Snažíte se, abyste se i na tom nejmenším festivalu v horní dolní připadali tak, jako na slavné Coachelle? (My víme, že ano, z toho se nevykecáte). V tom případě je tento článek přímo pro vás. Jsem tu od me tu, aby vaše festivalová cesta byla spíše nezapomenutelnou vzpomínku (to bude vždycky) než případem pro pracovníky Krajské hygienické stanice. Od promočených ponožek až po nepravděpodobné kosmetické vychytávky!

Ať žijí vlhčené ubrousky!

Pojďme si přiznat, že festivalové sprchy úplně nepřipomínají koupelny Hiltonu. Vlastně nepřipomínají ani koupelnu tříhvězdičkového hotelu na okraji Mostu. V tu chvíli ale přichází na řadu vlhčené ubrousky, které poslouží jako cestovní sprcha! Kapesníčky navíc nejsou jen nějakým udělátkem na udržení správné hygieny. Rozmaže se vám make-up? Utřete si ho. Rozlijete si pivo na oblečení? Vlhčené obrousky jsou tu pro vás! Máte pusu špinavou od hořtice a klobásy a zrovna se blíží váš crush? Ach... Ty vlhčené ubrousky...

Potkali jsme se na fesťáků...

Buďme realisté - festivalové oblasti jsou jako pobřeží řeky Zambezi během období páření plameňáků. Chápeme, že láska je láska, ale kondomy jsou pro spontánní romantická intermezza pod hvězdnou oblohou (ve vydýchaném stanu) nezbytností! Jestli jste navíc někdy koukali na Survivour tak víte, že kondomy se hodí i jako skvělé vodotěsné nádoby. Dejte si do nich peníze, telefon či řasenku, a voilá! Jste v bezpečí a navíc ve vodotěsném.

Náhrada od slova budu v suchu

Věrte mi, že náhradní oblečení není jen pro ty, co stráví půlku večera v moshpitu. Vím, že mezi námi jsou i tací, co dokáží s jedním baťůžkem oblečení přežít týden (Ano, patřím mezi ně), ale i tak se oblečení na převlečení zkrátka hodí. Kromě toho, kdo by neměl rád polední změnu outfitu too keep your Instagram game strong?

Pršet určitě nebude...

Bude! Ať chcete nebo ne, tak na festivalu vždycky aspoň chvíli prší! To je zkrátka pravidlo festivalů. Žlutá pláštěnka je tak ztělesněním praktické elegance. Zachrání vaše vlasy a váš několik dní připravovaný outfit. Taky si představujete, jak skáčete do bezstarostně skáčete do kaluží? Pokud je vám více než 25 let, tak je to dokonce povinnost! (Myslím to skákání do kaluží, aby bylo jasno).

Oh, ty jsi tak hot!

Jasný, chápu, že rudá je aktuálním trendem v oblíkání, ale úplně se to tak netýká vaší pokožky. Pokud se teda nechcete podobat korýšovi, mažte se pravidelně opalovacím krémem. (SPF 50, prosím pěkně). Myslete především na to, že z dnešního opálení je zítra loupající se kůže. Fujky.

Dědo, půjčíš mi klobouk?

Když už je řeč o té spálené kůži, je třeba připomenout i pokrývku hlavy. Klobouk nebo šátek vás dobře ochrání před úmorným sluníčkem a navíc zakryje festivalové vlasy, které jsou už třetí den nemyté. Ať už se tak rozhodnete pro kovbojský klobouk, bandanu nebo kšiltovku, pokrývka hlavy je nezbytnost. 

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých lucích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné