BACK TO SCHOOL/OFFICE EDIT – aneb 5 trendů, které si zamilujete

Podzim se blíží stejně jako návrat do práce a do školy (což je někdy horší). Ale pojďme se na to dívat i z té pozitivní stránky. Podzimní móda je tu a trendy této sezóny jsou chef’s kiss!
Text: Kateřina Vášová 30. srpna 2023

Foto: Getty Images

Sama si to nechci přiznat, ale je to tady. Po vlnách veder, po období bouřek, po večerních sezeních na náplavce si to všichni musíme přiznat. Jak to zase, tak rychle uteklo?! Konec zářivých barev a Aperolu.  Srpen je u konce a s ním i naše letní románky. Podzim se blíží stejně jako návrat do práce a do školy (což je někdy horší). Ale pojďme se na to dívat i z té pozitivní stránky. Podzimní móda je tu a trendy této sezóny jsou chef’s kiss!

Ačkoliv budeme muset letní šaty vyměnit za saka a další vrstvy (stejně tak jako vyměníme ledové latéčka za pumkin spice latte) není snad nic lepšího než dobře sladěný podzimní fit. Není třeba se stresovat, vaše letní kolekce vám v tom stále hravě poslouží. Vytáhněte vaše dlouhé saténové šaty, oblíbený pletený svetr a tenisky a máte pohodlný look, který se bude hodit i ve stále horké dny. Dokud totiž nepadají teploty jako listí, není potřeba dalších vrstev. Pokud se ale chcete přeci jen připravit na blížící se sezónu a oslnit vaše kolegy, spolužáky a přátele po návratu z dovolené. Tohle jsou trendy, které uvidíte na ne jednom fashionweeku.

Červená

Po celosvětově úspěšném trendu Barbie se nám paleta rozšiřuje o rudé odstíny. Ať už jde o višňovou, Bordeaux nebo o červenou zářivou jako vaše manikúra, červená je barva podzimu. Kabelky, boty, bundy a kabáty nebo monochromní looky jsou jasnou volbou.

80's krejčovina

Osmdesátky jsou zpět! Vytáhněte zvonáče. Je čas na disco. Culík na stranu a honem na aerobik. (hraje Take On Me – A-ha) Móda osmdesátých let má sice vliv na podzimní trendy, ale ani zdaleka tak drasticky. To že jsou saka základem šatníku je fakt, který se nikdo nepokouší zpochybnit, v posledních letech je trend oversize blajzerů na vrcholu. Na přehlídkových molech se to v poslední sezóně hemžilo výraznými límci, vycpanými rameny, zúženými pasy a proporcemi přesýpacích hodin. Takže pokud hledáte nové sako nebo dokonce kostýmek, porozhlédněte se po něčem, co vám vzdáleně připomíná období zvonových kalhot. Anebo jen pár výrazných náušnic, které vám oživí look.

Jemné látky

Pokud máte chuť’ jen trochu okořenit váš již stávající podzimní šatník, výbornou volbou jsou kousky z průhledného nebo jemného lesklého materiálu. Ačkoliv už potkáváme poloprůsvitné a průsvitné materiály na runwayích nějaký ten pátek, zdá se, že designéry stále baví posouvat hranice s tímto trendem. A my se chápeme proč, průhledné materiály jsou hravé, sexy a oživí kdejaký outfit. Pak už jen záleží, jak moc odvážní s těmito kousky budete?

Back to school

Doufám, že máte rádi Gossip Girl! Blížící se návrat do školy poznamenal i přehlídková mola, společně s nástupem tichého luxusu můžeme sledovat vrůst popularity kravat. Ať jde o dark akademia nebo mokasíny na platformě, černá kravata může být univerzálním doplňkem tohoto trendu. (A pokud se v tom nebudete cítit, můžete jít na Halloween třeba za Blair anebo Serenu… vaše preference)

50 odstínu kovu

Další opakující se trend, spojený převážně se sezónou oslav se tentokrát transformuje do větších prvků s metalickým nádechem. Ať jde o velké výrazné šperky, pásky, metalické kabelky nebo samotné metalické látky. Pozor jen na vyvážení proporcí, ať si vás nikdo nesplete s alobalem.

Kateřina Vášová

@katerinavasova

Fotografka, která je posedlá módou a uměním, zatímco se snaží nezabít svoje pokojové rostliny.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné