Jak se z léta snadno přehoupnout do podzimu?

Seriál "The Summer I Turned Pretty" a hudba Taylor Swift mohou být tím správným klíčem k úspěchu.
Text: Sophie Kurčíková 30. srpna 2023

Foto: The Summer I Turned Pretty (Amazon Studios, 2022)

Taylor Swift a "The Summer I Turned Pretty" jsou dokonalou kombinací, která popisuje to, co považuji za přechod z léta na podzim. Jak už název napovídá, seriál "The Summer I Turned Pretty" krásně vystihuje podstatu léta. Hlavní protagonisté jsou opálení, jejich šortky sotva zakrývají nohy a vyzařuje z nich bezstarostnost a láska k létu. Kulisy filmu vykreslují radost z aktivit spojených s vodou, zatoužíte po osvěžujícím koupání a zároveň si budete přát, abyste na příštím místě, které navštívíte, měli klimatizaci.

Taylor Swift je umělkyně, jejíž diskografie dokonale doplňuje každé roční období. Na jaře její hudba vyzařuje naprostou "Love Story" atmosféru, která evokuje pocity romantiky a nových začátků. S příchodem zimy se v hitech jako "Christmas Tree Farm" a její sváteční kolekci projevuje krásný sváteční nádech.

Přechod mezi létem a podzimem znamená výraznou změnu v Taylořině stylu, kdy se její hity, jako je "Cruel Summer", staly soundtrackem slunečných měsíců a ohromovaly posluchače čtyři roky po sobě. S blížícím se podzimem se můžeme těšit na album "Red (Taylor's Version)", které obsahuje klasiky jako "All Too Well" a "I Bet You Think About Me". Tyto písně se vracejí k jejímu countryovějšímu zvuku a vyvolávají představy pumpkin spice latte a teplých svetrů.

Ve druhé sezóně seriál elegantně přechází mezi různými ročními obdobími a nabízí poutavé retrospektivy z podzimu, zimy a jara. Některé z těchto momentů jsou krásně doprovázeny hudbou Taylor Swift v pozadí.

Seriál "The Summer I Turned Pretty" se často obrací k diskografii Taylor Swift, aby doplnil své srdceryvné a radostné scény. Esence léta je nádherně zachycena prostřednictvím písní jako "August", "Lover" a "Snow on the Beach", které nejenže znějí jako léto, ale také zcela ztělesňují jeho ducha.

Aby se zábavný den na pláži proměnil v útulný, teplý, deštivý den, jsou v představení chytře použity písně jako "The Way I Loved You" a "Sweet Nothing", které scénám dodávají nádech nostalgie a emocí. Tato volba hudby umocňuje celkovou atmosféru seriálu a činí divácký zážitek ještě podmanivějším.

Spojení mezi seriálem "The Summer I Turned Pretty" a Taylor Swift přesahuje rámec soundtracku k seriálu. Lola Tung, která ztvárňuje hlavní postavu Belly Conklin, sdílí hlubokou lásku k Taylor Swift, čímž vzniká hlubší pouto mezi seriálem a samotnou umělkyní

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné