Světový den vody aneb 6 důvodů proč pít vodu ( i když ji nesnášíte)

Dobrý den, dáte si kafe? Ne, raději vodu. Na 22. březen připadá Světový den vody. Tady je 6 důvodů, proč byste jí měli pravidelně pít ( i když ji nesnášíte).
Text: Jan Houška 22. března 2023

Foto: Getty Images

Voda, voda je na téhle modré planetě doslova všude (zatím), i vy jste ze 60 procent tvořeni vodou, ale pijete jí dost? Pokud je odpověď ne, tak tady máte několik důvodů, proč je důležité pít vodu, i když ji nesnášíte. 

Nikdo nemá rád křížaly (pokud ano, tak kecá)

Ano, přesně tak, nikdo nemá rád vysušené křížaly. A křížaly se z vás stanou, pokud nebudete pít dostatek vody. Tělo potřebuje ke správnému fungování vodu, a když jste dehydratovaní, vaše pokožka je suchá, popraskaná a vrásčitá. Pokud tedy nechcete vypadat jako vysušené jablko, pijte!

Nebude vás bolet bříško

Pití dostatečného množství vody pomáhá trávení a může zabránit zácpě. Hydratace pomáhá udržovat hladký pohyb v trávicím systému a asistuje při rozkladu potravy. No more bolení bříška.

Imunitní neprůstřelná vesta

Silný obranný systém je do značné míry udržován pitím dostatečného množství vody. Hydratace podporuje tvorbu lymfy, která přenáší bílé krvinky a další buňky imunitního systému po celém těle, a pomáhá odstraňovat toxiny z těla.

Nabijete si baterky

Dehydratace nemá vliv jen na váš vzhled, ale také na vaši náladu a množství energie. Když jste dehydratovaní, můžete se cítit unavení, podráždění a dokonce i malátní. Proto se ujistěte, že pijete dostatek vody, abyste mohli i nadále být pilní a šťastní mravenečci.

Vaše ledviny vám poděkují

Ledviny se od rána do večera usilovně snaží vyplavovat všechny toxiny z vašeho těla (ano, mluvíme o té páteční párty a litrech prosecca), ale ke své práci potřebují dostatek vody. Pokud nebudete pít dostatek vody, vaše ledviny budou muset pracovat přesčas a nikdo nechce pracovat přesčas.

Vodou za hubnutím

Výběr vody namísto sladkých nápojů navíc může výrazně snížit celkový příjem kalorií. Pamatujte ale, že hubnout by měl člověk vždycky pouze zdravě a s rozumem!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné