Jak jako, že jste ještě neviděli Glamorous?!

Nový seriál Netflixu v hlavní roli s Kim Cattrall by měl bingenout každý, kdo je queer, a obzvlášť pak ten, kdo není.
Text: Martin Váša 28. června 2023

Amanda Matlovich/Netflix © 2023

Na minulý čtvrtek připadly rovnou dvě seriálové premiéry. Zatímco na HBO Max se vrátila Carrie & Co. v druhé řadě A jak to bylo dál…, Netflix si tento den vybral k uvedení zbrusu nové show Glamorous, kde v jedné z hlavních rolí hraje Samantha. Pardon, Kim Cattrall.

Nejsem si jistý, kolikrát se dá Sex ve městě ještě louhovat, než ztratí chuť docela, ale coby divák, který očekával čajíček i od Glamorous, jsem byl víc než příjemně překvapen. Netflix namísto něj podává chytře umíchaný bubble tea, jemuž není těžké přijít na chuť.  

Protagonista Marco Mejia (hraje Miss Benny) prodává v obchodním centru make-up a ve volných chvílích se snaží vybudovat si coby beauty influencer komunitu sledovatelů, když náhodou dostane job coby asistent legendární kosmetické magnátky Madolyn Addison (Kim Cattrall). A s novou kariérou i nejednu příležitost zamyslet se nad tím, kým vlastně je a co od života skutečně chce…

Vzhledem k estetice seriálu – tím jediným, co se mu podle mě dá vytknout – jsem se u prvního dílu nemohl ubránit pocitu, že sleduju newyorskou variaci na Emily in Paris. O pár epizod později už moje „pleasure“ nebylo „guilty“ ani trochu.  

Glamorous umí překvapit humorem, v otázce politické korektnosti není urputný, ale autentický (třebaže na naše poměry stále sem tam spíš utopistický), a jeho děj se zaplétá s předvídatelností jen ve chvílích, kdy si to jako divák opravdu hodně přejete.  

Smál jsem se. Brečel jsem. Párkrát jsem i brečel smíchy. Třeba když se na obrazovce objevila Monét X Change. Poslední vteřiny seriálu mi v hlavě rozehrály More, More, More od Andrea True Connection, a přestože Netflix pokračování zatím nepotvrdil, hodně bych se divil, kdyby druhá řada nedostala zelenou.

Madolyn Addison vs. Samantha Jones… 1:0. Ne že by to byla soutěž. Ale trochu je…

Martin Váša

@martinvasa

Spisovatel se syndromem podvodníka, latentní florista, extrovertní introvert, milovník kávy a časných rán.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné