Co zažít v srpnu, kromě brouzdání se v loužích?

Teď už bude jenom vedro, říkali... Kde je sluníčko vám sice neřekneme, ale poradíme vám, jak z deštivých dnů vytěžit maximum!
Text: Kristýna Schafferová 9. srpna 2023

Foto: Profimedia

Zatímco v minulých letech jsme se s jazykem na vestě plahočili městem do práce, abychom se tam jen otočili a jeli se domů zase vysprchovat, letos si pro nás počasí připravilo jiné plány. A tak leje a leje. Co během deštivých dnů dělat, aby vám nebylo líto, že přicházíte o část prázdnin? Navíc, pozor spoiler, se má od příštího týdne obloha umoudřit a vrátit nám léto! A tak pro vás máme hned několik tipů, co dělat a neminout - pro všechny přírodní rozmary!

Popadněte holiny a vyrazte na festival

Už zítra startuje festival s nejkrásnějším výhledem. Keltská noc se koná tradičně v Harrachově v areálu velkých skokanských můstků a chybět na ní nebudou kapely jako Vypsaná fiXa, E!E, Cocotte Minute, Lety mimo nebo PSH. V průběhu srpna se pak na různých místech po České republice koná festival Hrady CZ, 18.8. zase můžete vyrazit na Mácháč, kde proběhne jeden z největších festivalů elektronické hudby u nás. Have fun!

Když nevíte coby, vezměte si knížku

Pokud jste zrovna na místě, kde už třetí den v kuse prší, máte dvě možnosti. Smutně koukat z okna, anebo čas využít jinak. Vrhnout se můžete třeba do třídění šatny, anebo ještě lépe - odpočiňte si a neberte síly. Ideálním společníkem pro takové dny je knížka, která vás vezme do úplně jiného příběhu, než je ten váš. Pár redakčních tipů nabízíme v galerii:

Dlouhá chvíle? Kino to jistí!

Třeba na premiéru akčního dramatu Gran Turismo, který byl natočen podle skutečného příběhu herního závodníka Janna Mardenborougha, který se stal závodníkem doopravdy. S představitelem hlavní role Archiem Uchenou Madekwem se na filmovém plátně potká David Harbour, Orlando Bloom a Geri Halliwell. Nebo si stoupněte do fronty na lístky na třetí díl filmu Equalizer s Danzelem Washingtonem či na horor Cobweb, kde hraje Lizzy Caplan a Antony Starr. 

Zůstaňte doma a pusťte si telku

A pak je tu samozřejmě ještě další možnost, jak strávit příjemný den i večer - třeba ve společnosti Jamieho Dornana (akčňák Heart of Stone běží na Netflixu). Na stejné streamovací platformě si pak můžete pustit druhou sérii Srdcerváčů anebo dokumentární minisérii První dámy amerického hip-hopu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné