Bebe Rexha se postavila proti body shamingu a TikToku

Zpěvačka se na internetu pustila do lidí, kteří se v posledních týdnech neustále vyjadřují k jejímu tělu a váze. And I'm saying yes, you go girl!
Text: Jan Houška 5. června 2023

Foto: Twitter.com/BebeRexha

Bebe Rexha se nedávno na Twitteru vyjádřila k neustálé kritice ohledně svých váhových výkyvů. Zpěvačka zveřejnila selfie v zrcadle, a napsala: "Ano, jsem ve své tlusté éře a co?". Fotku navíc doplnila o screenshot s návrhy vyhledávání na TikToku, které obsahovaly várazy jako "bebe rexha coachella fat" a "bebe rexha getting fat".

Rexha se už dříve nechala slyšet, že je velmi zklamaná z toho, že TikTok navrhuje vyhledávací fráze týkající se její váhy. V dubnu na Twitteru napsala: "Když vidím tu vyhledávací lištu, tak mě to rozčiluje. Nejsem naštvaná, protože je to pravda. Opravdu jsem přibrala. Ale je to prostě na nic. Děkuji všem lidem, kteří mě mají rádi bez ohledu na to, co se děje."

Zpěvačka navíc koncem dubna prozradila, že její přibývání na váze je způsobeno diagnózou PCOS (syndrom polycystických vaječníků). O svou zkušenost se podělila v pořadu The Jennifer Hudson Show: "Doslova jsem tak rychle skočila na váze o 30 kilo, možná ještě o něco víc. Ale musíme být prostě pozitivní a prostě lidem ukázovat lásku."

Navzdory kritice, která se objevuje na veřejnosti, se Rexha nadále zasazuje o pozitivní přístup k tělu. Zdůrazňuje, že je důležité nesoudit ostatní na základě jejich váhy, a říká: "Nevíte, čím si kdo prochází, čím v životě prochází, takže je to docela těžké. Ale mám pocit, že jsme v roce 2023 ... neměli bychom mluvit o váze lidí."

Já souhlasím.

Jan Houška

@yanhoechka

Editor Cosmopolitan.cz miluje skandinávskou kinematografii, americkou literaturu, italskou gastronomii a cestování vlakem po českých luzích a hájích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné