Ať žije královna! Lana Del Rey byla prohlášena za nejlepší písničkářku 21. století

Lana Del Rey byla prestižním časopisem Rolling Stone prohlášena za nejlepší americkou písničkářku 21. století. Nedá se jinak, než zkrátka souhlasit. Ať žije hudební královna smutku, která se narodila pro to, aby zemřela!
Text: Jan Houška 9. března 2023

Foto: Profimedia

Když Lana Del Rey před nedávnem dorazila na předávání cen Billboard Women in Music Awards a na hlavě měla ikonický účes alá "Priscilla Presley", všichni její fanoušci rázem odšpuntovali láhve červeného vína a na gramofonech si pustili vinyl "Born To Die". 

Lana Del Rey kolem sebe už dlouhá léta tvoří popkulturu jako málokterý umělec dnešní doby. Ano, Lana není součástí popkultury, Lana popkulturu tvoří. A stejného názoru je i prestižní hudební časopis Rolling Stone, který ji prohlásil za nejlepší americkou písničkářku 21. století.

"Po deseti letech, kdy se po kritickém ohlasu na své debutové album Born to Die necítila příliš nadšená, se největší americká písničkářka 21. století konečně znovu nadchla pro svou kariéru a život," píše Rolling Stone. Zpěvačka pro magazín zase uvedla, že si původně myslela, jak bude její hudba pro muže, ale nakonec se stala idolem mladých dívek po celém světě. "Myslela jsem, že to bude pro kluky! Ale zase je legrační, jak se ukázalo, že je to naopak. Jaká úžasná lekce proniknout mezi děvčata. Miluju holky," nechala se slyšet Lana.

Nadcházející album Del Rey, Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd, vyjde už 24. března a podle prvních obrázků to vypadá, že se Lana rozhodla vrátit k estetice dívky ze 60. let (je čas vytáhnout baseballovou bundu, nalakovat si vlasy a nad postel si vylepit plakát Johna Travolty z Pomády).

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné