Ariana Grande vyzvala fanoušky, aby přestali s body shamingem. Už by bylo na čase

My souhlasíme...
Text: Jan Houška 12. dubna 2023

Foto: Getty Images

Zpěvačka Ariana Grande vyzvala fanoušky, aby byli "jemnější a uctivější", pokud jde o poznámky o jejím těle a tělech jiných lidí poté, co byl její vzhled v posledních dnech často rozebírán na sociálních sítích.

Ariana ve videu na TikToku řekla, že jejímu tělu je věnována přílišná pozornost a nemělo by tomu tak být. Její vyjádření přišlo poté, co někteří lidé na sociálních sítích komentovali to, že nedávno zhubla. "Srovnáváte mé současné tělo s mým nezdravým tělem," prohlásila Grande.

"Brala jsem spoustu antidepresiv, pila jsem na nich, špatně jsem jedla a byla jsem na dně svého života, když jsem vypadala tak, jak si myslíte, že jsem byla zdravá, ale ve skutečnosti jsem zdravá nebyla," svěřila se dále Ariana.

"Vím, že bych to neměla vysvětlovat, ale mám pocit, že otevřenost a určitá zranitelnost by mohly znamenat, že z toho vzejde něco dobrého. Zdravé tělo může vypadat různě," dodala zpěvačka s tím, že by společnost měla konečně přestat s body shamingem, jelikož nikdo nikdy nemůže tušit, čím si daný člověk prochází.

Ariana v minulosti promluvila také o své úzkosti a psychických problémech, zejména po bombovém útoku v Manchester Areně v květnu 2017, kdy sebevražedný atentátník zabil 22 lidí.

Není navíc zdaleka jedinou celebritou, jejíž vzhled a tělesná hmotnost přitahuje velkou pozornost. Selena Gomez minulý měsíc prohlásila, že existují vysvětlení, proč se velikost a tvar těla člověka může měnit. V důsledku léčby lupusu se u ní například projevuje zadržování vody.

Body shaming i nadále zůstává nebezpečným jevem ve společnosti. Je škodlivý, zraňující a zbytečný. Všichni bychom měli usilovat o vytvoření společnosti, která bude více přijímat a začleňovat, kde budou lidé všech tvarů, velikostí a původu ceněni a respektováni takoví, jací jsou.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné