Srpnový horoskop od 16.8. do 31.8. pro všechna znamení

Vesmírná předpověď na příštích 14 dní za tři, dva, jedna...
Text: STEPHANIE N. CAMPOS A KRISTÝNA SCHAFFEROVÁ 16. srpna 2023

Foto: Archiv HMI

Už za chvilku, konkrétně 22. srpna, se na obloze střetnou dvě nejšťastnější planety a zasypou vás požehnáním: Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku. Tento den se bude dařit lásce a navazování kontaktů, budete velkorysí a společenští, ale také náchylní k přejídání a kocovině (tak pozor na to). O den později vstoupí Slunce do znamení Panny a vrátí vás nohama na zem. Po období Lva, kterému vládla lehkost a rozjařenost, je na čase dát věci do pořádku. Malá rada: Zkuste si nastavit nový řád a přehodnoťte staré návyky, protože po zbytek roku jako když je najdete.  

24. srpna pak začíná retrográdní fáze Merkuru v Panně. A protože vládnoucí planetou Panny je právě Merkur, připravte se, že vás čekají o to podivnější zádrhele. Mohou nastat zpoždění, nedorozumění, technické problémy a změny plánů. 27. srpna pak Mars, planeta motivace a vášně, vstoupí do vztahy posedlého znamení Vah a vnese do vašich vztahů nesoulad. Nastavte si hranice a pokud potlačujete frustraci, řešte ji.  

Ke konci měsíce nás čeká ještě jedna retrogradita – na pomyslnou cestu zpět se 29.8. vydá Uran, planeta inovací a rebélie, která vás vyzve, abyste se zamysleli nad vaším vztahem ke změnám. Proč se některým z nich bráníte? Máte z nich strach? Jakým částem vašeho života by změna prospěla? Měsíc pak skončí pochmurným úplňkem v Rybách 31.8., který si posvítí na vaši odpovědnost a všechny, do kterých investujete energii a čas.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~ 

Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku vám přinesou zajímavé zprávy týkající se peněz. Právě teď je také skvělý čas zaměřit se na stabilitu, pohodlí a rozmazlování se. S nástupem období Panny si udělejte ve věcech pořádek, vyčistěte prostor a udělejte malé změny k lepšímu ve své kažodenní rutině.   

24. srpna pak na vás může retrográdní Merkur vyvinout větší tlak: pokud pracujete na velkém projektu nebo řešíte osobní věci, může vám tahle retrográdní fáze přinést komplikace, nedorozumění a frustrující momenty. Podívejte se na to ale jinak: Je to totiž také skvělý důvod přehodnotit to, jak trávíte svůj čas a kam vynakládáte energii. Třeba přijdete na to, že jste přepracovaní a konečně trochu zpomalíte.

Ke konci měsíce vstoupí 27. srpna planeta Mars do znamení Vah a vnese do vašich blízkých vztahů trochu dramatu. Vytyčte si s partnerem hranice a vyřešte napětí, které se kolem vás už dlouho táhne. Tato retrográdní fáze by ale také mohla znamenat, že někdo z vašich blízkých potřebuje podporu, tak mějte oči otevřené. Úplněk v Rybách vás 31. srpna požádá, abyste zpomalili. Můžete mít pocit, že se uzavírá jedna kapitola. Pokud cítíte zármutek nebo procházíte ztrátou, respektujte potřeby svého těla a nervového systému.

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

22. srpna se přes vás převalí vlna radosti a optimismu. Poděkujte Venuši ve Lvu a Jupiteru v Býku, kteří vám přinesou zajímavé novinky týkající se vašeho profesního nebo osobního života. Ve vzduchu je cítit vzrušující posun v před, co se vašich ambicí týče! Druhý den vstoupí Slunce do znamení Panny a zaměří se především na lásku. Single Býci spatří na obzoru někoho hodně zajímavého, zadaní jedinci zažehnou ve vztahu onu pověstnou jiskru.  

24. srpna u vám způsobí retrográdní Merkur spisovatelský blok nebo dočasný neúspěch tvůrčích projektů. Věřte ale, že se jedná o znovunastavení kurzu, díky čemuž pak budete o to úspěšnější! Je to také skvělá doba navrátit se ke starým koníčkům, které vás bavily kdysi.  

27. srpna vstoupí Mars, planeta motivace a vášně, do znamení Vah a donutí vás víc se věnovat denním povinnostem. Opatrujte si svůj čas a dodržujte hranice, které jste si nastavili. Měsíc zakončí úplněk v Rybách (31. srpna), který proti sobě postaví realitu a vaše sny a plány. Přestože nejde zrovna o optimistickou energii, pomůže vám z dlouhodobého hlediska dosáhnout vašich cílů. Budete totiž nuceni přehodnotit, do koho a do čeho investujete svou energii a čas.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~ 

Až si dvě nejšťastnější planety ve Vesmíru dají 22. srpna na nebi rande, zaplaví vás velkorysá a zábavná energie. Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku vás spojí s přáteli a blízkými, a navíc se můžete těšit na zajímavou nabídku. Když pak druhý den vstoupí Slunce do znamení Panny, prohloubí se vaše poklidná nálada. Budete tvořit, kutit, přestavovat,…. Zkrátka dělat svůj domov krásnější.  

Jakmile začne retrográdní fáze Merkuru v Panně (24. srpna), připravte se na komplikace nebo zpoždění, která ovlivňují vaši životní situaci – možná vám spolubydlící oznámí, že se stěhuje (nebo že naopak zůstane déle), rozbije se vám klíčový domácí spotřebič,… Mohou se také začít řešit důležité kapitoly z vaší minulosti, zejména ty, které se týkají rodiny.  

27. srpna pak Mars vstoupí do pasivně agresivních Vah, což zasáhne především váš milostný život, který bude dramatický a vášnivý. Na jedné straně přitahujete pozornost a hrnou se vám nabídky na jednu schůzku za druhou… Na straně druhé si ale dejte pozor, pokud hledáte něco víc než jen prchavý okamžik. Měsíc zakončí úplněk v Rybách, který 31. srpna osvítí především vaši kariéru. V práci poskočíte o pořádný kus, dosáhnete cíle nebo vzrušujícího milníku. Jakékoliv změny, k nimž v tomto období dojde, budou vyžadovat trochu obětavosti a zodpovědnosti. Ale to zvládnete! Jen držte tempo – pamatujte, že vítězí ten, kdo je pomalý a vytrvalý.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

22. srpna se na obloze potkají dvě nejšťastnější planety, Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku, což pro vás znamená dobré zprávy ohledně financí. Pokud budete spolupracovat s ostatními, věci se vyvinou tím správným směrem. Druhý den vstoupí Slunce do znamení Panny a připomene vám vaši vnitřní sílu. Následující 4 týdny bude provázet mocná energie, která ovlivní především vaše podvědomí. Zkuste si před spaním zopakovat pár afirmací. 

Když 24. srpna nastane retrográdní fáze Merkuru, který bude zrovna ve znamení Panny, objeví se ty nejvíc klišé problémy: trable s technikou, zpoždění dopravních prostředků, časové výpadky a nedorozumění v komunikaci. Nespěchejte a raději si vše dvakrát ověřte.  

27. srpna pak planeta Mars vstoupí do znamení Vah a změní vaše touhy i způsob, jakým si za nimi jdete. Budete víc napojení na svůj domov a osobní život. Věnujte se rodině, tvořte a pokud vyvstane drama v okruhu přátel, nenechte se jím strhnout. 31. srpna pak úplněk v Rybách stočí pozornost k důležitým rozhovorům. Nové informace, které se ten den dozvíte, mohou změnit vaše dlouhodobé plány. Tento den je také skvělou příležitostí k tomu nastavit ostatním nové hranice.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~ 

Z vesmíru k vám putují dobré zprávy ohledně kariéry a pověsti, a to díky dvou šťastným planetám, Venuši ve Lvu a Jupiteru v Býku, které se 22. srpna střetnou na obloze. Tvrdě jste dřeli, abyste se dostali tam, kde teď jste, a tak je konečně čas sklízet ovoce. O den později pak vstoupí Slunce do znamení Panny a vnese do vašich financí jasno, což vám dodá pocit svobody. P.S.: Není vyloučeno zvýšení platu nebo povýšení.  

24. srpna váš horoskop zasáhne retrográdní Merkur, který může způsobit komplikace, změny plánů a menší finanční problémy. Dodržujte rozpočet, a hlavně myslete na to, že jste si nějaký důležitých účtů nemuseli všimnout, tak ať je nezaplatíte pozdě.  

Vaší největší zbraní se stanou slova, a to díky Marsu, planetě činu a vášně, která se 27. srpna přesune do znamení Vah. Budete trochu hádaví nebo se začnete pouštět do zbytečných diskuzí s rodinou. Měsíc uzavře úplněk v Rybách, který rozsvítí oblohu 31. srpna. Pro vás půjde o zranitelné období, které vám připomene, jak moc jsou pro vás vaši blízcí důležití. Jestli pocítíte stud, smutek, vinu nebo strach, nepropadejte panice – všechny emoce přijměte a načerpejte z nich sílu.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Vlna štěstí, kterou k vám 22. srpna sešle Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku přinesou nečekanou, radostnou zprávu. Někdo, do koho byste to neřekli, se vás zastane nebo bude věřit ve vaše cíle tak moc, že vám nabídne pomocnou ruku. Uvolněte se, relaxujte a vytěžte z této pozitivní energie maximu. Druhý den vstoupí Slunce do vašeho znamení a přinese ještě víc energie a pozornost. Období Panny je tady (btw všechno nejlepší!). Záříte a cítíte úspěch. Zaměřte se na sebe a své ambice.  

24. srpna se ocitne Merkur ve vašem znamení a současně v retrográdní fázi, což může způsobit nedorozumění a zdržení. Třikrát si zkontrolujte časy schůzek a naplánované trasy.  

27. srpna vstoupí Mars, planeta emocí a instinktů, do znamení Vah a začne kroužit kolem vašich financí. Možná budete víc utrácet, splácet účty nebo hledat nové zaměstnání. Je to také důležitá doba pro nastavení nového měsíčního rozpočtu. 31. srpna pak nastane úplněk v Rybách, který vnese světlo do vztahů, na kterých vám záleží. Možná si budete muset nastavit hranice s milencem nebo obchodním partnerem. Jestli existuje nepříjemné téma, které potřebujete s někým probrat, ale pořád to odkládáte, teď je na to vhodná doba.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Dvě radostné planety, Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku, se 22. srpna střetnou na obloze a ukážou vám, jak prohloubit váš vztah s druhou polovičkou, nebo jak se vypořádat s náhlými city, které cítíte k němu z minulosti. Začnete investovat čas do svých snů a vyloučena není ani finanční podpora. Jde o aktivní energii, tak se bavte, ale snažte se to nepřehánět. Druhý den vstoupí Slunce do znamení Panny a požádá vás, byste se zaměřili na sebe a své uzdravení. Naslouchejte intuici a vnímejte sny, které se vám zdají.  

24. srpna nastává retrográdní Merkur v Panně, který vás donutí přepracovat svůj denní rozvrh, protože jen tak najdete zdravější rovnováhu. Pokud se na to cítíte, odpoutejte se od minulosti.  

27. srpna pak Mars, planeta motivace, vstoupí do znamení Vah a přitáhne k vám víc pozornosti. Ostatní se mohou cítit frustrovaní, protože teď upřednostňujete spíš sebe než je, což je ale naprosto v pořádku. Nenechte si tuhle svou energii vzít. Měsíc zakončí 31. srpna úplněk v Rybách a sešle vám důležitý bod na vaší cestě – bude od vás vyžadována větší míra zodpovědnosti, soustředění a obětavosti. Odpočívejte kdykoliv to jen půjde.

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Když se dvě nejšťastnější planety, Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku, setkají 22. srpna na obloze, nastane šťastný den. Vaše nadání, talent a úspěch se dočkají uznání. Využijte tuto pozitivní energii a začněte podnikat nebo se víc soustřeďte na sociální sítě. Máte co říct a ostatní vás uslyší! O den později vstoupí Slunce do znamení Panny a donutí vás zhodnotit, jestli ti, se kterými trávíte čas, stojí za vaši pozornost.    

24. srpna se Merkur v Panně dostane do retrográdní fáze a vrátí vám do života staré přátele nebo kolegy. Je už ale na vás rozhodnout, jestli tyto vazby stojí za vzkříšení.  

27. srpna se Mars dostane do znamení Vah a může způsobit, že se budete cítit přepracovaní a vyčerpaní. Nebuďte na sebe tak přísní, odpočinek je stejně důležitý, jako schopnost podávat ty nejlepší výkony. Měsíc uzavře zářící úplněk v Rybách, který nastane 31. srpna. Vaše tvůrčí období nebo společný projekt se mohou chýlit ke konci. Světlo se vnese také do vašich milostných vztahů a vy konečně uvidíte, jestli prožíváte to, co opravdu chcete.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

22. srpna se Venuše ve Lvu setká s Jupiterem v Býku, a tato konstelace přinese vzrušující zprávy týkající se důležité osoby ve vašem životě. O den později vstoupí Slunce do znamení Panny a bude při vás stát na vaší cestě a snaze dosáhnout cílů, které jste si stanovili. Konečně přijde uznání za tvrdou práci a vy se v práci posunete dál.  

24. srpna nastane retrográdní Merkur v Panně, který přinese komplikace a zpoždění v pracovních projektech. Zpomalte a zvažte, jestli neexistují jednodušší řešení, jak kariérních cílů dosáhnout.  

27. srpna se pak Mars, planeta motivace a vášně, dostane do znamení Vah a způsobí napětí mezi přáteli. Tento tranzit může vyvolat určitou konkurenci a žárlivost nejen v pracovním životě, ale i v tom osobním. Dávejte si pozor na lidi kolem sebe! Úplněk v Rybách, který nastane 31. srpna, pak dramatickou kapitolu uzavře. A jen tak mimochodem - nenakládáte na sebe příliš zodpovědnosti?

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Radostnou zprávu přinesou 22. srpna Venuše ve Lvu a Jupiter v Býku, které prohloubí vaše milostné vztahy nebo vás naplní tvůrčí inspirací. Když se rozhodnete pro autentičnost a upřímnost, přijde náhlá podpora. O den později vstoupí Slunce do znamení Panny a naladí vás na společenskou a optimistickou vlnu. Po celý příští měsíc budete nasávat vědomosti a zkušenosti. Skvělá příležitost cestovat nebo se přihlásit do nějakého kurzu.  

24. srpna se Merkur v Panně stane retrográdním a přiměje vás vrátit se ke starým otázkám nebo novému studiu. Vyloučeny nejsou komplikace, především v komunikaci, tak než se naštvete, chvilku vyčkejte, jestli to náhodou není všechno jinak.  

27. srpna pak Mars, planeta motivace a vášně, vstoupí do znamení Vah a uvede do pohybu vaši kariéru. Budete do pracovních povinností vkládat víc energie, nebo se naopak rozhodnete své zaměstnání ukončit a přejít jinam. Během této doby není vyloučené napětí na pracovišti. Srpen zakončí úplněk v Rybách, který vás 31.8. vyzve k vážným rozhovorům, které jste už dlouho odkládali. Možná vás čekají nové povinnosti vůči vašim blízkým.

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Díky dvou šťastným planetám, Venuši ve Lvu a Jupiteru v Býku, se 22. srpna vnese do vašich vztahů harmonie a radost. O den později vstoupí Slunce do znamení Panny a probudí ve vás samotářskou náladu. Soustřeďte se na své finance a pečujte o svou psychiku.  

24. srpna začne Mars, který bude zrovna v Panně, retrográdní fázi, což vás přinutí přehodnotit, jak utrácíte a vyděláváte peníze. Existuje velká pravděpodobnost, že během tohoto období dojde k prodlení splatnosti faktur, proto se pevně držte svého rozpočtu.  

27. srpna vstoupí Mars, planeta motivace a vášně, do znamení Vah a pomůže vám najít nový objekt zájmu. Věnujte svou energii do zajímavých kurzů nebo čtení knih, které vám pomohou v seberozvoji. Jde také o období plné argumentů, tak nebuďte překvapení, když se necháte strhnout filozofickými debatami. Měsíc zakončí úplněk v Rybách, který 31. srpna přinese vyvrcholení důležité záležitosti týkající se peněz. Buď vás to donutí víc šetřit, anebo naopak podepíšete novou smlouvu, která bude vyžadovat větší zodpovědnost, soustředění a nasazení.

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Venuše, planeta lásky, a Jupiter, planeta hojnosti se 22. srpna setkají na obloze a vnesou do vaší každodenní rutiny trochu radosti. Druhý den vstoupí Slunce do znamení Panny a rozsvítí vaše vztahy. Nezadané Ryby nechť mají oči otevřené, může se objevit někdo, kdo vás zaujme na první pohled!  

24. srpna nastává retrográdní fáze Merkuru v Panně a může vyvolat frustrace a zmatky v osobních vztazích, ať už romantických, platonických nebo rodinných. Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste zůstali flexibilní a toto náročné období zvládli s chladnou hlavou. Dávejte si pozor na lidi z minulosti.  

27. srpna se Mars, planeta vášně a motivace, přesune do znamení Vah a vyvine tlak na vaše investice, dluhy a sdílené zdroje. Pokud jste zadaní, položte si otázku, jestli máte spravedlivě rozdělené měsíční náklady. Možná vás ohledně peněz čeká nepříjemný rozhovor. Měsíc pak zakončí úplněk v Rybách, který nastane 30. srpna a probudí ve vás velmi citlivou náladu. Začnete přehodnocovat, kdo jste a čeho chcete dosáhnout.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné