Máte svůj osobní krystal? A umíte se o něj starat?

Za trochu péče vám to tahle neobyčejná hornina stonásobně vrátí!
Text: Kristýna Schafferová 4. listopadu 2022

Foto: Unpslash (Edz Norton)

Absolutně nejdokonalejší ozdoba ložnice? Ach ano, krystal! Nádherná věc, která do vašeho života vnese spoustu pozitivní  *energie*. Pokud se o něj ovšem svědomitě staráte. Trocha práce se v tomto případě vyplatí, když to vezmeme kolem a kolem – vždyť jde přeci o vás, no ne? Krystaly nestačí jen položit na poličku a pozorovat, jak se od nich odráží světlo či jak ladí k lampičce a právě rozečtené knížce. Jejich funkčnost spočívá ve schopnosti přijímat a zadržovat energii, která kolem nich neustále proudí. Ok, jak tedy na jejich údržbu (slovo, které se k tak fancy věci vůbec nehodí, že?)? Stačí je čistit a nabíjet. A co je nejlepší – nepotřebujete k tomu ani mýdlo, ani nabíječku (která je klasicky zase bůhví kde).

Čistit, čistit, čistit… Ale proč?

Krystaly mají svou vlastní paměť. Vstřebávají do sebe energii všeho, co je v jejich dosahu – lidí, kteří se jich dotkli, prostředí, jímž procházejí i vibrace věcí, jež jim dělají společnost (měli jste ten svůj v tašce nebo batohu? A vypadá vaše příruční zavazadlo jako drtivá většina těch ostatních, tedy jeden velký chaos?). Pokud jste si zrovna pořídili svůj osobní talisman, nikdo vám nezaručí, kde všude byl a co tam všechno dělal! Než si ho vítězoslavně přinesete domů a vystavíte v ložnici, očistěte ho od špatného a nekalého. Zbavte ho energií, které by do vašeho života přinesly nepříjemné věci a zajistěte tak, že bude krystal fungovat, jak má.

Krystaly absorbují veškerou okolní energii - tu dobrou i tu špatnou. Proto je třeba je řádně čistit.

Jednou za měsíc nebo za rok? Jak často je správně?

Logická otázka, na kterou máme jednoduchou odpověď – v první řadě krystal očistěte, jakmile si ho pořídíte a před prvním použitím. Pokud máte svou přírodní magii ukrytou v neobyčejném kamínku už léta, vrhněte se na to klidně hned. Nosili jste svůj krystal na těle (například jako součást náhrdelníku) nebo blízko sebe (v kabelce, kapse), neuškodí ho vyčistit vždy po příchodu domů, obzvlášť, pokud se ho dotýkal někdo jiný. Krystaly, které plní dekorativní funkci, by měly jednou za měsíc zavítat do „křišťálově čistých lázní“ (no ano, ani prach jim nesvědčí).

A teď to, na co všichni čekáme – jak na to?

Způsobů, jak krystaly čistit, je hned několik. Vyzkoušet můžete třeba tyto:

  • Na minutu ponořte svého „miláška“ pod proud vody z kohoutku a osušte ho. 
  • Obalte ho v hnědé rýži. Jako mokrý telefon. Rýži pak nezapomeňte vyhodit.
  • Za svítání položte krystal na parapet a nechte ho na něm ležet až do soumraku. O očistu se postarají (B)boží paprsky slunce. 
  • Na několik hodin ho ponořte do misky s vodou, do které přimíchejte kamennou sůl – extra očistná dávka!
  • Pokud je váš krystal obr a špatně se s ním manipuluje, můžete vyzkoušet zvukovou očistu. 5 – 10 minut vyluzujte zvuk jednoho tónu nebo výšky tónu (zpívejte nebo použijte ladičku, zpívající misku či zvoneček)

Tak, nyní jsou vaše krystaly očištěné a připravené na další krok.

Nezapomeňte krystal nabít

Krystaly nemají lehkou práci. Každý den se musí intenzivně soustředit a filtrovat nepřeberné množství vibrací. Což je zákonitě vyčerpá. Podobně jako my i oni potřebují dobít, jak se lidově říká, baterky. Nabíjení obnoví jejich přirozenou sílu a vlastnosti. Dobrou zprávou je, že nejjednodušší způsob, jak očistit a zároveň nabít krystaly, je... SLUNEČNÍ SVĚTLO. Stačí je tak položit na parapet, před dům, do trávy,… a nechat je tam si lebedit alespoň 30 minut. Sluníčko se o ně postará. Podobně poslouží i Měsíc v úplňku, i když je pravda, že ne každý věří v jeho sílu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné