Mayský horoskop: Nastává období Psa. Co vám přinese?

Další etapa 13 dnů je tady. Dávejte si během nich pozor na to, co si přejete... Pravděpodobně se vám to totiž splní.
Text: Robert Policar 19. prosince 2022

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Psa (Oc), které bude trvat až do 31.12. a vyzývá nás, abychom posílili přátelské, rodinné i kolegiální vztahy.

P.S.: Dávejte si pozor na to, co si přejete, protože se to zřejmě jednoho dne i splní.

Oc patří k severním znamením, které jsou charakteristické svou pragmatičností i duchovní hloubkou. Přeje přátelství, cestování a vytváření podpůrných skupin. Zimní slunovrat, který nastane 21. prosince, ohlašuje příchod zimy, kdy nastává čas k hluboké introspekci a přeje času snění. Hodně odpočívejte a rozjímejte nad svými záměry pro příští rok, kdy má začít lepší období než v posledních třech letech. Můžete si vytvořit nástěnku snů, která vám pomůže posílit a urychlit manifestaci vašich cílů. Popřemýšlejte rovněž o tom, s jakými vašimi dobrými přáteli byste mohli společně něco hodnotného vybudovat.

Tělo & hmotné záležitosti

Nastává vhodný čas navštívit velmi vzdálená místa, krajiny nebo cizí země. Rozlítanost vyvažte klidnější činností - třeba meditací při chůzi, kdy vypnete svůj vnitřní dialog a značně zpomalíte, abyste si uvědomili každičký pohyb svého těla. Zkuste to dělat minimálně pět minut denně. Navštívíte-li nějakou cizí zemi, vyhýbejte se turistickým atrakcím a vnímejte zvyky a mravy lidí, kteří tam žijí. Své projekty se nesnažte zvládat sami a popřemýšlejte o tom, s jakými lidmi byste mohli spolupracovat a vzájemně si pomoci, a tak si cestu za úspěchem společně usnadnit.

Rovina mysli

Mayové predikovali, že teď nastává ten správný čas víc pracovat se zákonem přitažlivosti a tvůrčí představivostí. Zkoumejte to, co by vám opravdu přineslo radost a naplnění. Kultivujte svou představivost i své myšlenky tak, aby vás podporovaly při rychlejším dosahování vašich profesních cílů. Přejte si nejen dary hmotné, ale i dobré charakterové vlastnosti, které vás učiní ještě lepším člověkem. Ve svém zaměstnání se rozhodněte více s druhými spolupracovat a vzájemně si pomáhat. Ve více lidech se toho více zvládne, ale dejte si dobrý pozor, s kým se spojujete. To je velmi důležité.

Vztahy: milostné i přátelské

Pokud jste nějakou dobu odkládali přemýšlení nad svou sociální bublinou, protože to od vás vyžaduje jistou dávku soustředěnosti, teď se to dost hodí. Zamyslete se, co pro vás znamená pojem přátelství, ale i partnerství. Pokud někdo z vašich blízkých prochází obtížným obdobím, pomozte mu. Udělejte to rychle a diskrétně nebo tak, jak byste si sami přáli, aby to někdo učinil vám. Choďte častěji do společnosti, protože můžete navázat ne jeden velmi kvalitní vztah, který se může proměnit v budoucí přátelství nebo lásku na celý zbytek života. Dobrých lidí je sice na světě dost, ale i tak se občas špatně hledají. Vždy naslouchejte tomu tichému hlasu uvnitř vašeho srdce, které neomylně ví, kdo je pro vás dobrý.

Rovina ducha

Právě teď se ocitáme ve velmi mocném čase, který může být v mnoha ohledech klíčový. Požádejte vesmír o splnění vašich nejtajnějších přání. Pokud to budete myslet opravdu upřímně (což nebeské entity vždycky poznají), určitě se vše jednoho krásného dne uskuteční, přestože to možná bude v jiném čase a formě než momentálně očekáváte. I v těchto dvou následujících týdnech si všímejte svých snů, hlavně těch, ve kterých se setkáváte s těmi, na kterých vám záleží.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné