Mayský horoskop: Nastává období Sovy. Na co se těšit?

Další etapa 13 dnů je tady. Vrhněte se do dokončování věcí, které máte už dlouho rozdělané. Půjde vám to od ruky a ještě vás to bude bavit.
Text: Robert Policar 14. ledna 2023

Foto: Getty Images

Mayové byli geniální. Od architektonických skvostů, které dokázali postavit až po propracované písmo a v neposlední řadě astrologii. V té byli obzvlášť silní. Mayský horoskop se ale od toho našeho krapet liší. Období se střídá po 13 dnech a přináší pro všechna znamení stejné příležitosti. Což se hodí – pokud potřebujete vyřešit svůj nefunkční vztah nebo si třeba chcete říct o navýšení platu, vyplatí se počkat na ten správný mayský čas. Dnes nastává období Sovy (1-Cib), které bude trvat až do 26.1. A vyzývá nás, abychom začali tvořit a zkusili se naučit něco nového.

Moudrá sova vás provede obdobím jistě a v klidu. A protože ví, co je potřeba k dosažení cílů, nastaví vám skvělé podmínky pro učení se a tvoření. Pokud máte něco rozdělaného, co dlouho nemůžete dotáhnout a už jste to dávno odložili k ledu, vraťte se k tomu. Je totiž ta správná konstelace, aby to konečně klaplo. 

Cib patří k jižním znamením, které jsou charakteristické svou veselostí, tvořivostí a smyslem pro humor. Znamení Sovy je navíc spojeno s různými tradicemi, jejichž poznání prošlo zatěžkávací zkouškou času. Napište si životopis ve třetí osobě a dívejte se na svůj životní příběh z velké výšky. Zrekapitulujte ty nejdůležitější životní momenty, které na vás měly zásadní vliv. Vzpomenete-li si na něco „traumatizujícího“, použijte techniku hlubokého dýchání. S nádechem si vracejte svou psychickou energii zpět a s výdechem vracejte to, co vám nenáleží.

Tělo & hmotné záležitosti

Zamyslete se nad tím, kolik vám je let a co vaše tělo potřebuje, aby se cítilo dobře. Změňte k lepšímu své každodenní návyky a přizpůsobte je svému současnému nastavení. Co se peněz týče, neopakujte pořád dokola stejné chyby. Zamezte zbytečným výdajům a buď zkuste někde ušetřit, nebo vymyslete, jak vytvořit nové příjmy. 

Rovina mysli

Nastal čas skoncovat se všemi myšlenkovými vzory, které ve vás probouzí pochybnosti a nějakým způsobem vás sráží. Pracujte s pozitivními přesvědčeními a sílou myšlenky. V zaměstnání mohou nějaké projekty skončit, což vás může nasměrovat začít přemýšlet o nové pracovní příležitosti. Nejdřív ale zhodnoťte to, co umíte a co máte za sebou a podle toho si nastavte nové cíle. Sova vám bude také skvělý parťákem během studií a objevování tradic starých kultur, které vás inspirují. 

Vztahy: milostné i přátelské

Zdá se, že přijdou změny, které budou doslova rozmanité. Někdo ukončí vztah, který roky nefunguje. Jiný započne něco nového, i když to bude provázeno nejistotou a pochybami. Další zase ucítí velkou potřebu se ve svém vztávajícím vztahu posunout o úroveň výš (že by společné bydlení nebo dokonce svatba?). Ať je to, jak chce, doporučuji se poučit ze všech milostných příběhů, kterými jste prošli a které vás nejvíce ovlivnily. Využijte své zkušenosti. 

Rovina ducha

Jako by vás následujících 13 dní začalo volat opravdové poznání... Můžete začít cítit potřebu zjistit víc o starobylých kulturách, moudrosti předků, nebo se ponořit do hlubinného studia, a tak si dobře vyberte, čemu se chcete věnovat právě vy. Nikdy není pozdě vrhnout se do něčeho nového. Zamyslete se také nad tím, k čemu máte sklony neustále to opakovat. Osvoboďte se od svých nezdravých návyků a začněte si tvořit takové, které vám budou nápomocné jak v práci, tak doma. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné