Kouřové signály, které vám do života přitáhnou samé dobré věci

Proč místo svíčky pálit bylinkové svazky?
Text: Kristýna Schafferová 7. srpna 2023

Foto: Getty Images

Existuje hodně magických rituálů, které k vám přitáhnou dobro a ochrání vás před negativními energiemi. Jestli ovšem hledáte něco, co nevyžaduje žádnou velkou přípravu, zkuste vykuřování. Podobně jako Mary-Kate a Ashley Olsen, které se staly závislé na bílé šalvěji („Používáme ji neustále. Jestli něco nechceme, tak špatnou energii.“), nebo Miranda Kerr, jež denně pálí palo santo, aby resetovala a vyčistila celý domov. A jak na to? Stačí si vybrat vhodnou bylinu či dřevo – pro jemné čištění prostor se hodí palo santo, hlubší očista už si zaslouží speciální svazek, a zapálit.

„Vykuřovací předmět je nejlepší po zapálení držet v rukou a křížem krážem s ním přecházet po místnosti. Při vykuřování si opakujte mantru či jednoduchou afirmační větu, čeho chcete dosáhnout. Během celého procesu nechte otevřené okno, aby hezky proudil vzduch, a až skončíte, pořádně vyvětrejte,“ radí Kristína Mikulajová z obchodu So.Slow, kde k vykuřování seženete všechno, co je třeba.

K vykuřování potřebujete jen svazek bylin, dřívka nebo pryskyřici, podle toho, o jak moc velkou očistnou sílu stojíte. Řada bylinek má navíc léčebné účinky, dřív se dokonce využívaly během epidemií k zastavení šíření nemocí, takže se vám budou hodit při chřipkách, bolestech hlavy či pro posílení imunity. Vyrobit si je můžete i sami, třeba právě na chřipku zkombinujte sušený heřmánek, mátu, levanduli, myrtu, lípu, ibišek a měsíček lékařský.

Nejoblíbenější vykuřovadla:

Bílá šalvěj

Nejposvátnější indiánská bylinka, která se pálí při obřadech, ale i ochranných a očistných rituálech. Čistí prostory i auru, přivolává pozitivní energie, zahání stres, zlepšuje paměť a pomáhá při nachlazení.

Palo santo

Zahání smutek, dobíjí energii, zlepšuje tvořivost i kreativitu a prohlubuje intuici. Především má zázračné uklidňující účinky: Zkuste jím provonět ložnici chvilku před usnutím pro ještě lepší spánek.

Cedr

Povzbuzuje odvahu i sebedůvěru a zahání úzkosti, kromě toho očišťuje prostory od negativní energie. Pokud se zrovna stěhujete, provoňte jím nový domov, pomůže vám přitáhnout to dobré.

Pelyněk

Vyrovnává mužskou a ženskou energii, a je tak skvělým vykuřovadlem po hádce nebo výměně názorů. Také projasňuje sny, rozvíjí intuici a odpuzuje hmyz.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné