Květnový horoskop od 17.5. do 31.5. pro všechna znamení

Druhá půlka měsíce je pořád ve hvězdách...
Text: Redakce 17. května 2023

Foto: Archiv HMI

Retrográdní fáze Merkuru skončila, a s ní i problémy v komunikaci a různé drobné zádrhely. A změnu oslavíme velkolepě - dnes se Jupiter v Býku střetne na obloze s Plutem ve Vodnáři, což přinese novou energii. Budete motivovaní, jen hlídejte, aby toho nebylo až moc. 19. května nás čeká novoluní, ideální příležitost prozkoumat svá přání a nastavit si nové cíle. 20. května vás přepadne touha být středem pozornosti, koupit si něco nového, bavit se - hádejte, kdo za tím stojí? (jasně že Mars, co vstoupí do Lva.) O den později nás čeká příchod nejzábavnějšího období v roce, Slunce vstoupí do Blíženců, což přinese lehkost, zvídavost a skvělý čas pro navazování kontaktů.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

17. května se na obloze střetne Jupiter v Býku s Plutem ve Vodnáři, což vám přinese dobré zprávy v podobě náhlého nabytí financí nebo seznámení se s vlivným člověkem, který vám pomůže uskutečnit vaše sny. Díky novoluní, jež nastane 19. května, bude štěstí ve vaší účetní rozvaze pokračovat. Nastavte si nové rozpočty, stanovte si finanční cíle nebo investujte. Dařit se vám ale bude i osobní rovině. Těšit se můžete na nové sexuální zážitky, objevování, nové věci... Malinko to jen pokazí žárlivost, soutěživost nebo fixace na druhého člověka z vaší strany, tak pozor na to.

Slunce v Blížencích podpoří veškerou komunikaci, učení a cestování. Budete chtít trávit víc času s přáteli a rodinou. Popřemýšlejte, jestli by nestálo za to naučit se něco nového, teď vám všechny informace půjdou do hlavy s lehkostí. Na konci měsíce se trochu ochladí a vy si budete muset stanovit hranice buď s blízkou osobou nebo v práci. 

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Za pár dní, 19. května, nastane novoluní ve vašem znamení a bude vás tlačit k tomu, abyste dali jasně najevo, kdo jste. Půjde o ideální dobu pro změnu vizáže a módních experimentů, ale i k okamžikům, kdy se vyplatí na sobě pracovat. Jakmile 20. května vstoupí Mars do znamení Lva, stane se váš čas drahým. Volné chvilky vám zabere renovace a zútulňování domova, můžete se také ponořit do minulosti a otevřít věci, které je potřeba zpracovat. Jakmile se střetne Mars ve Lvu s Plutem ve Vodnáři, pocítíte ve vzduchu dusné napětí. Možná se snažíte dosáhnout nějakého cílo, ale za jakou cenu? Najděte ztracenou rovnováhu. 

21. května vás Slunce v Blížencích přetočí k praktičnosti. Zaměřte se na své finance a upravte si svůj rozpočet. V poslední době se vám docela dařilo, možná uzrál čas splatit dluhy nebo investovat. Pokud přemýšlíte nad povýšením, věci by se mohli dát do pohybu do konce května. Po 22. květnu vás také mohou čekat velké změny - že by stěhování, nová práce, nebo snad nový vztah?

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Novoluní v Býku, co nastane 19. května, vás vyzývá, abyste si konečně trošku odpočinuli a začali se o sebe víc starat. Pokud jste to s prací přeháněli (a buďme upřímní, Blíženci, to děláte pořád!), je načase upravit svůj každodenní režim. Mars ve Lvu vás obrní a vy si od 20. května nebudete brát servítky. Je možné, že se dostanete do vyhrocených situací, hádek a debat, ale nenechte se umlčet a perte se za svou pravdu. Není vyloučené, že se dozvíte něco, co vás rozlobí nebo změní.

Náladu ale zlepší Slunce, které vstoupí 21. května do vašeho znamení. Z temných koutů se vynoří podpora a zájem ostatních, kteří si vás všimnou pro vaši krásu, schopnosti a přirozené nadání. Upřednostňujte své potřeby před ostatními. Ke konci měsíce se vyhrocenost vrátí, a to kvůli Saturnu v Rybách, který si nerozumí se Sluncem v Blížencích. Možná se budete muset obhajovat před svým šéfem nebo kolegy. Na druhou stranu vám to ale může přinést nové příležitosti.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Novoluní značí hranici mezi vyčerpáním a novou energií, což pro vás v květnu platí dvojnásob. Určete si, které věci za vynaložení energie stojí a které ne (a když říkáme věci, myslíme tím i lidi). Jakmile se Mars 20. května přesune do znamení Lva, zvýší se náhle vaše výdaje. Buď kvůli nečekaným problémům (jj, auto nakonec do servisu budete muset hodit), splácení dluhů anebo si jen budete dopřávat a nezřízeně utrácet. Tak si to chvilku užijte, než si rozpočet zase přiškrtíte. 

Slunce v Blížencích vás donutí se zamyslet. Odpočívejte, načerpejte síly a prozkoumejte, jak se cítíte a co skutečně chcete. Tento čas můžete také využít k tomu, abyste prozkoumali vzorce, které vám ubližují a něco s nimi udělali. Uzavírá se jedna kapitola a jiná vás čeká, lepší a optimističtější. Ke konci měsíce budete chtít uskutečnit něco, v co věříte, ale budou vám na to chybět peníze. Poproste své okolí o podporu. 

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Novoluní v Býku otevře 19. května novou kapitolu vaší karéry a cílů. Kde chcete být za půl roku? V klidu si to promyslete a pak udělejte všechno pro to, abyste si vydali správným směrem. A nebojte, sami na to nebudete, vesmírné síly vám jdou naproti a sešlou vám povýšení, novou práci nebo vyšší mzdu. Jakmile 20. května vstoupí Mars do vašeho znamení, přesunete pozornost od kariéry k soukromí. Je také super čas na změnu účesu. Budete se cítit skvěle, čehož si všimnou a ostatní. A je dost pravděpodobné, že uchvátíte někoho, koho ještě pořádně neznáte. 

S přechodem Slunce do Blíženců budete mít dobrou náladu. Budete se chtít bavit, plánovat a trávit čas s přáteli. Domluvte se s ostatními na volejbalovém turnaji nebo si vyražte do kina. Společně strávený čas vám prospěje. Ke konci měsíce se budete cítit ambiciózně, získáte uznání, ale budete si muset také nastavit hranice. Některý z vašich blízkých po vás bude chtít příliš mnoho. Pokud chcete investovat, buďte opatrní a vše si předem pořádně rozmyslete.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Doteď jste se cítili skvěle v pohodlí domova, novoluní v Býku ve vás ale probudí touhu cestovat a objevovat svět. Jestli si v práci nemůžete vzít pár dnů volna, odjeďte alespoň o víkendu na výlet a vyzkoušejte něco adrenalinového, než se kvůli Marsu, který vstoupí 20. května do znamení Lva, budete cítit vyčerpaní. Tato změna vás moc nepotěší, v práci toho najednou bude nad hlavu a vám energie začne pomalu docházet. Situaci nepomůžou hrozící konflikty a nedorozumění. Odpočívejte, jinak si koledujete o vyhoření. 

21. května ale Slunce vstoupí do znamení Blíženců a vnese do vaší nálady opět světlo. Zjistíte, že všechno trápení za to nakonec přeci jen stojí. Získáte uznání, a nastane také ideální čas zkusit si říct o povýšení. Důležité osoby vás konečně vidí. Příští 4 týdny budou klíčové! Ke konci měsíce, kolem 28. května, se v práci odehrají důležitá rozhodnutí. Poslouchejte svou intuici. 

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

V poslední době jste řešili splácení dluhů a potíže s financemi, což ale novoluní v Býku rozboří 19. května. Něco se změní a vy získáte nový pohled na společné zdroje. Jakmile se Mars 20. května přesune do Lva, vzduch se rozvíří - vaše vztahy zažijí jak drama, tak pozitivní energii. Hlavně že se něco děje, no ne? Ale pozor, vyloučeny nejsou konflikty ani žárlivost.

Slunce vstoupí 21. května do znamení Blíženců a donutí vás přemýšlet v širších souvislostech. Čeká vás ale také dobrodružství a cestování, naučíte se něco nového a svět prozkoumáte nejen fyzicky, ale i duševně. Ke konci měsíce pocítíte tlak okolí. Zjistěte, co od vás ostatní očekávají a rozhodněte se, do koho svůj čas, peníze a energii skutečně vložíte. Někdo vás poprosí o pomoc, kterou mu nebudete moci dát. Právem se můžete cítit vyčerpaně, tak si odpočiňte a zkuste chvilku nic neřešit. Někdy se totiž věci vyřeší i samy... 

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

19. května nastane novoluní, což pro vás znamená nové začátky a vlnu optimismu, zejména ve vztahové rovině. Čekají vás rozhovory z očí do očí, které přinesou příjemné vyhlídky, ale může jít i o nový vztah. 20. května vnese Mars vstupující do znamení Lva pozornost do kariérní sféry. V práci může nastat napětí... Neočkává toho od vás váš šéf až moc? Ozvěte se!

Slunce 21. května vstoupí do znamení Blíženců a ve vzduchu se ještě víc zhmotní očekávání - co chcete vy po kom a co chtějí ostatní po vás? Popřemýšlejte, kdo vám za energii stojí a kdo ne. Čeká vás také nastavení nového rozpočtu a uzavírání starých záležitostí - možná konečně splatíte své dluhy. Konec měsíce bude pulzující. Hrozí hádky, a to jak v reálném životě, tak na internetu, tak se do hlubokých diskuzí raději nezapojujte. Přestože se budete chtít bavit a utrácet peníze, vaše zodpovědné já vás včas zarazí.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Pokud jste chtěli svůj život okořenit něčím novým, není pro to ideálnější příležitosti než novoluní, které nastane 19. května. Pamatujte, že i ty nejmenší změny mohou vést k velkým věcem! 20. května pak Mars vstoupí do znamení Lva, což ve vás probudí bojovnou náladu. Možná také zatoužíte po tom někam se podívat a poznat něco nového... Očekávejte zprávu, která vám změní pohled na život. 

Jakmile Slunce vstoupí 21. května do znamení Blíženců, stanou u vás na prvním místě vztahy. Věnujte se svému partnerovi, kterého jste v poslední době trošku zanedbávali. Co říkáte na společný wellness víkend? V následujících čtyřech týdnech buďte komunikativní, vyplatí se vám to obzvlášť v práci - do rukou se vám mohou dostat slibné smlouvy a obchodní příležitosti. Ke konci měsíce hrozí menší hádky, slovní přestřelky a úbytek energie. Mějte na mysli, že i tak silnou osobnost, jakou jste, může překvapit vyhoření. Zpomalte!

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Tady někoho čeká rozpálení v milostných vztazích! Díky novoluní v Býku, které nastane 19. května se budete cítit skvěle, a ostatní k vám budou magneticky přitahování. Je to skvělý čas pro manifestaci. Čeho chcete dosáhnout v příštích 6 měsících? Jakým směrem chcete ubírat svůj milostný život? Všechno může být vaše! Jakmile pak 20. května vstoupí Mars do znamení Lva, přijde po hektických chvílích odpočinek a skvělý čas pro relax.

Slunce, které 21. května vstoupí do Blíženců, vás ukotví v každodenní rutině. Budete zaneprázdněnější než obvykle, ale najdete si v běžných úkolech radost. Příští čtyři týdny si můžete nastavit nový režim tak, aby vám plně vyhovoval - což oceníte v průběhu celého roku. Ke konci měsíce se odhalí skryté touhy a emoce, vy nebo partner můžete projevit nové záliby. Můžete se také cítit vyčerpaní. Pamatujte, že nemusíte vždycky stihnout všechno!

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

20. května vstoupí Mars do znamení Lva, což do vašich vztahů přinese drama. Tato bojovná a vášnivá energie se může naplno projevit dvěma možnými způsoby - hádkami, nebo v posteli. Co z toho si vyberete raději? Pozor si dejte na konkurenci a žárlivost, která v tomto období začne vystrkovat růžky. Pokud jste zadaní, může dojít k rozchodu nebo odloučení. Neříkejte nic, co nechcete, těžko to pak vezmete zpátky. 

Naštěstí se vše zlomí 21. května, kdy Slunce vstoupí do Blíženců a ve vašem vesmíru se objeví hravá energie. Budete mít romantickou a kreativní náladu, tak toho využijte a věnujte se tomu, co vás baví. Ke konci měsíce budete muset učinit důležité rozhodnutí, které hodně věcí změní. Energie bude uspěchaná, což nahrává impulzivnímu jednání. Ušetřena nebude ani vaše peněženka - možná byste se svými financemi měli už vážně začít zabývat. Není ovšem třeba panikařit, stačí se vrátit do zajetých kolejí. 

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Novoluní v Býku, které se odehraje 19. května vám do života přihraje nové věci - něco se naučíte a budete cestovat. Zjistěte, co chcete a jděte si za tím. Nové začátky se prolnou i do vašeho rodinného života. Když 20. května vstoupí Mars do znamení Lva, protrhne se hráz s prací. Nebudete vědět, kde vám hlava stojí, na obzoru jsou i drobné konflikty a otravná byrokracie. Je to ale také skvělá doba pro zbavení se zlozvyků a nastavení si nové rutiny. 

Slunce v Blížencích vás od 21. května udrží doma a vy budete mít klid na to dohnat všechny resty. Budete mít nostalgickou náladu, zábavu vám to ale nezkazí, jen si ty večírky přesunete k sobě domů. Ke konci měsíce narazíte na tvrdohlavost, vyloučeny nejsou ani rozpolcené rozhovory. Může se objevit frustrace a podráždění. Neslibujte, co nemůžete splnit a nebraňte se zodpovědnosti. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné