Emoce podle hvězd: S jakým znamením se pravděpodobně dostanete do křížku?

Jenom toho druhého vidíte, a už vám leze na nervy. A to se skoro neznáte! Nedá se nic dělat, vaše vzájemná nevraživost je vepsána ve hvězdách. Se kterým znamením se vaše povaha prostě nesnese?
Text: Kristýna Schafferová 27. listopadu 2022

Foto: Profimedia

Každé znamení zvěrokruhu má svůj protiklad, se kterým nevydrží v jedné místnosti. Jistě si vzpomenete alespoň na jednu osobu v okolí, u které vám vadí i to, jak dýchá. A i když se možná nezačnete fyzicky prát (tedy pokud nejste Beran nebo Štír), máte co dělat, abyste svůj postoj nevyjádřili dostatečně hlasitě. Přemýšlíte, proč vám tak vadí, když jsou s ní ostatní docela v pohodě? Zkuste se jí zeptat na datum narození. A budete mít jasno.

Která znamení nenajdou společnou řeč?

~ Beran & Býk ~

Dvě tvrdohlavé hlavy s rozdílným přístupem k životu, to nemůže nikdy dělat dobrotu. Zatímco Beran musí být neustále v pohybu a v centru pozornosti, Býk tuto bezbřehou aktivitu nechápe. A přijde mu podezřelá. Lidé narození v Býkovi jsou naštěstí dostatečně sebevědomí, aby něco ustáli, jakmile je ale někdo otevřeně nenávidí, sundavají rukavičky.

~ Kozoroh & Ryby ~

Kozoroh nikdy neuzná nic, co není logické nebo rozumné, a to je důvod, proč mu tak vadí Ryby. Odmítá ztrácet čas s někým, kdo vidí svět po svém a kdo chodí s hlavou v oblacích. A přestože jsou Ryby často zasněné, hloupé nejsou (i když Kozorozi tvrdí opak). Považují se za šťastné, že mají mysl otevřenou a ne zabedněnou jako jejich souputník.

~ Vodnář & Blíženci ~

Extravagantní Blíženec miluje lidi a dokáže s nimi pařit až do rána. Jeho spanilou #tourdebar pozoruje Vodnář z vyhřáté postele a přitom nechápe, proč jeho protiklad nedokáže být taky někdy sám. Navíc mu vadí, že je Blíženec nespolehlivý a tím pádem i špatný přítel. Blížencům zase není po chuti, že jsou Vodnáři vztahovační a trochu sobečtí.

~ Lev & Panna ~

Lvi vyhledávají drama a neustále strhávají veškerou pozornost na sebe. Jejich schopnost otočit jakoukoliv komunikaci na své problémy přivádí do rozpaků většinu lidí, nejvíc ale ty narozené ve znamení Panny. Těm přijde Lví odhodlanost výsostně nezdvořilá. A i když se rozhodnou jít proti hvězdám a pokusí se se Lvi navázat přátelství, ti si na ně nikdy neudělají čas.

~ Rak & Střelec ~

Raci jsou věrní svým návykům a neradi zkouší nové věci. Málokdy si dělají radost maličkostmi a zbytečně neutrácí. Mohou tak působit trochu nejistě, ale co naplat, prostě se tak cítí dobře. Střelec tuto jejich povahou nemůže vystát, protože se bojí, že se z něho přesně takový neodvážný Rak stane. Proto se v životě úpěnlivě snaží na nikoho nevázat.

~ Váhy & Štír ~

Přímo biblických rozměrů nabývá rozdíl mezi Váhami a Štíry. Zatímco Váhy usilují o mír, spravedlnost a rovnováhu a dokážou velmi úspěšně kontrolovat a hasit škody, Štír vyznává přístup „oko za oko“. A to Váhy zastrašuje. Protože ale nesnáší sedět v koutě a přihlížet bezpráví, vždy svůj nesouhlas dají Štírovi dostatečně najevo.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné